جستجو

 

ارکست ملی باید جان دوباره گیرد

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:49 ب.ظ

نوازنده عرصه موسیقی:
ارکست ملی باید جان دوباره گیرد

خبرگزاری فارس: یک نوازنده موسیقی گفت: ارکست ملی باید جان دوباره گیرد، زیرا تنها عرصه هنرمندان برای شکوفایی است.

خبرگزاری فارس: ارکست ملی باید جان دوباره گیرد

رضا ناظمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: هنرمندان موسیقی اهل برقراری ارتباط و گفت‌وگو با یکدیگر نیستند و هر یک از آنها در به کار خود مشغول هستند.

وی افزود: هر یک از هنرمندان باید به سهم خود نفس تازه‎ای به روح هنر موسیقی ببخشند و فعالیت‌های ارکستر موسیقی ملی سبب ایجاد انگیزه‎های تازه در هنرمندان جوان است.

این نوازنده عرصه موسیقی در ادامه گفت: عده‎ای از هنرمندان جوان و با انگیزه هستند که جایی برای عرضه و حضور در عرصه موسیقی را ندارند، از همین رو ارکستر موسیقی ملی باید بار دیگر فعالیت‎های خود را از سر می‎گرفت، تا امکان فعالیت برای این هنرمندان به وجود آید.

وی اضافه کرد: تمامی هنرمندان باید شرایط حساس اجتماعی و فرهنگی را وارد عرصه فعالیت کنند و روح تازه‎ای به هنر ارزشمند موسیقی بخشند.

ناظمی به نامناسب بودن شرایط برای ارائه اثر تازه هنری و همچنین ضرورت کاهش تصدی‌گری دولت در بخش خصوصی اشاره کرد و ادامه داد: در ادبیات و گویش عامه مردم واژه‎های مهمی وجود دارد که بار معنایی شگرف و گسترده‎ای در آن نهفته است، مانند واژه "ملی" که در ترکیب با هنر موسیقی اصیل ایرانی به ارکستر موسیقی ملی تبدیل شده است.

وی گفت: در بسیاری مواقع این واژه معنای دولتی می‎دهد به این معنا که یک پدیده مال مردم است و نهادهای دولتی خود را نماینده ملت می‎دانند، اما زمانی که ارکستر موسیقی ملی مطرح می‎شود، هم عنوان ملی دارد و هم به هنر موسیقی اضافه شده است.

این فعال عرصه موسیقی گفت: متخصص و صاحب اندیشه در این حوزه احتیاج است، تا این عنوان را در مسیر درست هدایت کند.

وی اضافه کرد: موسیقی باید متنوع باشد، به این معنا که موسیقی سنتی و تاریخی که از آن صحبت می‎کنیم آن چیزی نیست که در حال حاضر وجود دارد و بسیاری از پدیده‎هایی که از آن صحبت می‎کنیم چه از جهت سنت و چه از لحاظ تاریخی در جامعه وجود خارجی ندارد و شرایط فکری زندگی امروز تفاوت‎های چشمگیری با گذشته تاریخی دارد.

ناظمی تصریح کرد: زمانی که از موسیقی صحبت می‎کنیم همین تفاوت‎ها وجود دارد، به این معنا که برخی اعتقاد دارند که تنها موسیقی سنتی باید عرضه شود و برخی به نوگرایی معتقدند.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : مینا ب

اعزام 700 زنجانی به عتبات عالیات

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

مدیر حج و زیارت استان زنجان خبر داد
اعزام 700 زنجانی به عتبات عالیات

خبرگزاری فارس: مدیر حج و زیارت استان زنجان از اعزام 700 زنجانی به همراه عوامل اجرایی در عتبات عالیات خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعزام 700 زنجانی به عتبات عالیات

محمود فیضی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: از 23 اسفند ماه سال گذشته اعزام زائران عتبات عالیات استان زنجان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اعزام کاروان‌های راهیان نور تا 13 فروردین ماه سال جاری ادامه می‌یابد، افزود: خوشبختانه اعزام زائران زنجانی به عتبات عالیات در سال جاری مطلوب بوده است.

مدیر حج و زیارت استان زنجان با اشاره به اینکه مشکلی در راستای اعزام زائران به عتبات عالیات در حال حاضر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اعزام کاروان‌ها به نحو مطلوبی در استان در حال پیگیری است.

وی از اعزام 700 زنجانی به همراه عوامل اجرایی در عتبات عالیات خبر داد و افزود: از این تعداد 684 نفر زائر هستند.

فیضی با اشاره به اینکه 18 کاروان از استان زنجان در مدت ذکر شده به عتبات عالیات اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: در سال جاری میزان اعزام‌ها افزایش یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تمهیدات لازم برای اعزام زائران زنجانی به عتبات عالیات اندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های انجام شده زائران زنجانی می‌توانند به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام شوند.

مدیر حج و زیارت استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل برخی مسائل اعزام زائران به صورت هوایی انجام نمی‌شود، گفت: با حل مشکلات پیش‌روی این اعزام‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هنوز تاریخ اعزام‌ها مشخص نشده است، افزود: به محض آغاز پروازهای زنجان این اعزام‌ها به صورت هوایی انجام می‌شود.

انتهای پیام/خ۲۰

 


نوشته شده توسط : مینا ب

توزیع هزاران نسخه راهنمای بقاع متبرکه در میان مسافران نوروزی

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

توزیع هزاران نسخه راهنمای بقاع متبرکه در میان مسافران نوروزی

خبرگزاری فارس: هزاران نسخه رهنما و بروشور معرفی بقاع متبرکه و امامزادگان کشور با همکاری ایستگاه‌های هلال احمر و میراث فرهنگی در مبادی ورودی شهرها و بقاع متبرکه در میان زائران، مسافران و گردشگران نوروزی توزیع شد.

خبرگزاری فارس: توزیع هزاران نسخه راهنمای بقاع متبرکه در میان مسافران نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه سخنگوی این سازمان در گفت‌وگویی با تشریح اهم برنامه‌های حوزه اطلاع‌رسانی گفت: راهنمایی و هدایت صحیح مسافران، گردشگران و زائران نوروزی بقاع متبرکه از طریق بروشور، نقشه و راهنمای زائر، اطلاع‌رسانی مستمر از فعالیت‌ها و برنامه‌های بقاع متبرکه در رسانه‌ها به ویژه شبکه‌های صدا و سیما در استان‌ها، برگزاری مسابقه پیامکی از طریق رادیو و ارسال پیامک به زائران و میهمانان بقاع متبرکه از جمله برنامه‌های اطلاع‌رسانی سازمان اوقاف در طرح آرامش بهاری است.

حسن ربیعی با اشاره به استقبال گسترده مردم و زائران از برنامه‌های این طرح در بقاع متبرکه و حضور دو میلیون و 500 هزار نفری زائران در برنامه تحویل سال نو در امامزادگان افزود: به منظور آگاهی از نظرات مردم و سنجش میزان رضایتمندی مسافران نوروزی از کیفیت خدمات بقاع متبرکه طرح نظرسنجی از مردم از طریق شماره پیامک 1000114 در امامزادگان مشمول طرح آرامش بهاری در حال اجرا است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه با قدردانی از همکاری مطلوب صدا و سیمای مراکز استان‌ها در پخش زنده مراسم تحویل سال نو از بقاع متبرکه و امامزادگان کشور گفت: مدیران و مسئولان طرح آرامش بهاری در ادارات کل اوقاف با حضور در شبکه‌های استانی صدا و سیما، اطلاعات لازم را از نحوه اجرای طرح و تسهیلات آن به عموم مردم و زائران ارائه کرده‌اند که این فرایند تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : مینا ب

تازه ترین خبرها از جزئیات واریز ۲۸ هزار تومان یارانه به حساب سرپرستان خانوار

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه ها خبر داد
تازه ترین خبرها از جزئیات واریز ۲۸ هزار تومان یارانه به حساب سرپرستان خانوار

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با بیان اینکه مبلغ ۲۸ هزار تومان تا زمان اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها قابل برداشت نخواهد بود گفت:اگر این مبلغ 28 هزار تومان ماهیانه باشد؛ 73 هزار و 500 تومان سرانه ماهیانه و اگر دو ماهه باشد؛ 14 هزار تومان ماهانه به 45 هزار و 500 تومان اضافه می شود.

خبرگزاری فارس: تازه ترین خبرها از جزئیات واریز ۲۸ هزار تومان یارانه به حساب سرپرستان خانوار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،بهروز مرادی افزود: واریز مابه تفاوت مرحله اول و دوم هدفمندسازی  یارانه ها که  28 هزار تومان است،  28 اسفند 90 انجام شد که ممکن است این مبلغ ماهیانه یا به صورت دوماهه باشد.

مرادی درباره تاخیر اطلاع رسانی در این امر گفت: این مبالغ به حساب تمامی بانکها رفته بود اما به دلیل غیر فعال بودن سامانه ساتنا یعنی سامانه ای که انتقال وجه بین بانکها را انجام می دهد، این اطلاع رسانی را درباره این که هم اکنون این مبالغ به حسابهای بانکها واریز شده بود و در حسابهای مردم واریز شده است، انجام دادیم.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: همانطور که در مرحله اول هدفمندی یارانه ها، پراخت یارانه نقدی را یکماه و نیم زودتر از شروع اجرای قانون در نظر گرفتیم، هم اکنون نیز همین گونه است به این صورت که  این مابه تفاوت مربوط به زمانی است که مرحله دوم آغاز شود؛ یعنی پرداخت این مبلغ مابه تفاوت به معنی شروع مرحله دوم یارانه ها نیست. این مبلغ در حسابهای مردم زودتر واریز شده است اما غیر قابل برداشت خواهد بود.

وی افزود: زمان برداشت و یکماهه یا دوماهه بودن این مبلغ در اطلاع رسانیهای بعدی به مردم  اعلام خواهد شد.

 

واریز یارانه های فروردین ۱۵ فروردین

 

مرادی تصریح کرد: اگر این مبلغ 28 هزار تومان ماهیانه باشد؛ 73 هزار و 500 تومان سرانه ماهیانه و اگر دو ماهه باشد؛ 14 هزار تومان ماهانه به 45 هزار و 500 تومان اضافه می شود.

وی همچنین از واریز یارانه های فروردین خبر داد و گفت: 15 فروردین،  45هزار و 500 تومان به حسابها واریز می شود و 17 فروردین قابل برداشت است اما 28 هزار تومان اضافه شده غیر قابل برداشت است تا زمان اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که اجازه برداشت داده شود.


نوشته شده توسط : مینا ب

تظاهرات جنبش تسخیر در برابر سازمان ملل/ دستگیری 14 معترض به سرمایه‌داری

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

تظاهرات جنبش تسخیر در برابر سازمان ملل/ دستگیری 14 معترض به سرمایه‌داری

خبرگزاری فارس: 14 نفر از معترضین به سیاست‌های اقتصادی نظام سرمایه‌داری در نیویورک اوایل وقت روز یک‌شنبه توسط پلیس این شهر دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات جنبش تسخیر در برابر سازمان ملل/ دستگیری 14 معترض به سرمایه‌داری

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری انگلیسی رویترز، این 14 تن در جریان دو تظاهرات مجزا که یکی در خیابان منهتن و دیگری در نزدیکی سازمان ملل متحد برگزار شد، دستگیر شدند. این تظاهرات قریب به یک ساعت به طول انجامید.

بنابراین گزارش، صدها نفر از فعالان جنبش تسخیر در یکی از این دو تظاهرات در اعتراض به خشونت‌های پلیس از پارک زاکوتی، آغازین محل پیدایش این جنبش به سمت میدان یونیون تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "به خشونت پلیس پایان دهید" و "شرم بر پلیس نیویورک". در جریان این تظاهرات ۱۰ نفر دستگیر شدند. اتهام رسمی این افراد مشخص نیست.

پلیس نیویورک همچنین دو نفر از فعالان جنبش تسخیر را به جرم دراز کشیدن در خیابان دستگیر کرد. تعدادی از این فعالان در پیاده‌روها و چهارراه‌های پر رفت و آمد در یک حرکت اعتراضی دست به دراز کشیدن زده بودند.

بر اساس گزارش فوق، یک زن و یک مرد نیویورکی نیز به جهت اعتراض در برابر سازمان ملل متحد دستگیر شدند.

این دومین شنبه پیاپی بود که معترضین به سیاست‌های نظام سرمایه‌داری در نیویورک دست به تظاهرات می‌زدند. شنبه گذشته نیز ۷۰ تن از معترضین به دست پلیس دستگیر شدند.

انتهای پیام/ک.ص


نوشته شده توسط : مینا ب

تشکیل تعاونی‌های حوزه کشاورزی قم در سال جاری

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خبر داد
تشکیل تعاونی‌های حوزه کشاورزی قم در سال جاری

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از تشکیل تعاونی‌های بخش کشاورزی در استان قم در راستای طرح ملی دولت در این خصوص خبر داد.

خبرگزاری فارس: تشکیل تعاونی‌های حوزه کشاورزی قم در سال جاری

حسن رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اظهار داشت: رهبر انقلاب هر سال را بنا به مقتضای آن و نیازی که دنیا دارد نامگذاری می‌کنند.

وی نامگذاری سال 91 را گامی در راستای رونق تولید محصولات داخلی دانست و افزود: همه باید از نیروی کار و سرمایه‌های ایرانی حمایت کنند تا این سرمایه‌ها به نحو احسن مورد استفاده قرار گیرد و شاهد جهشی در رونق اقتصادی کشور باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری امسال همه ارکان نظام درگیر این شعار مهم هستند، گفت: مهم‌ترین نقشی که مسئولان باید ایفا کنند این است که برنامه‌ریزی درستی با هدف حمایت جدی از تولید داخلی در طول سال داشته باشند.

وی تاکید کرد: از یک سو نیروی انسانی باید با جدیت و همت بیشتر به دنبال تولید محصول با کیفیت‌تر باشد و از سوی دیگر، مردم هم باید در بحث مصرف همراهی کنند و البته دستگاه‌های دولتی نیز باید برنامه‌ریزی داشته باشند تا از تولیدات داخلی بیشتر استفاده شود.

رحمانی ابراز داشت: باید هم مردم فرهنگ استفاده از محصولات داخلی را داشته باشند و هم مسئولان در برنامه‌ریزی‌هایشان از تولید داخلی حمایت کنند چون حمایت و استفاده از محصولات داخلی رشد اقتصادی را به همراه دارد که نتیجه آن کاهش تورم و بسترسازی برای اشتغالزایی در کشور خواهد بود.

این مسئول با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در پیام نوروزی در خصوص شاخصه محصول داخلی برای مورد انتخاب واقع شدن مردم گفت: باید محصولات ما در مقایسه با نوع مشابه خارجی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد یا حداقل قابل رقابت با محصول خارجی باشد تا مردم بتوانند با محاسبه قیمت و کیفیت، آن را انتخاب کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تصریح کرد: علاوه بر کیفیت، قیمت محصولات هم باید به گونه‌ای باشد تا شاهد استفاده تولیدات داخلی از سوی مردم باشیم.

وی با اشاره به راهبرد سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: این سازمان برنامه‌ریزی‌های لازم را در حوزه نیروی انسانی از قبیل مسائل آموزشی، دستمزدها و کارآفرینی خواهد داشت.

رحمانی از تشکیل تعاونی‌های بخش کشاورزی در استان همگام با سراسر کشور خبر داد و یادآور شد: دولت در سال جاری، برنامه‌ای را تدوین کرده که طی آن تعاونی‌های بخش کشاورزی تشکیل خواهند شد و ما هم سعی داریم در این طرح با حمایت و پشتیبانی بتوانیم حرکت جدی و کارسازی را در بخش کشاورزی داشته باشیم.

انتهای پیام/ن۲۰


نوشته شده توسط : مینا ب

آبادان مهمان‌نوازترین شهر در نوروز

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

شهردار آبادان خبر داد:
آبادان مهمان‌نوازترین شهر در نوروز

خبرگزاری فارس: شهردار آبادان گفت: رضایتمندی مهمانان نوروزى در شهر آبادان در روزهای گذشته به گونه‌ای بوده که این شهر عنوان «مهمان نوازترین شهر» را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری فارس: آبادان مهمان‌نوازترین شهر در نوروز

محمودرضا شیرازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: خدمات‌دهى در کمپ‌های نوروزی از شرایط بسیار خوبی برخوردار بوده و طبق نظرسنجی‌ها، تسهیلات و خدمات ارائه شده توسط شهرداری در این کمپ‌ها رضایت خاطر چشمگیر مسافران را فراهم آورده است.

 

*کیوسک "از من بپرس" ویژه مهمانان نوروزی

وی افزود: استقبال از مهمانان نوروزی با گل و شیرینی در مبادی ورودی شهر و کمپ‌های نوروزی و نیز ارائه بروشور شامل نقشه و کتابچه راهنمای گردشگری شهری در کیوسک‌های «از من بپرس» به صورت روزانه از اقدامات این ستاد در راستای استقبال از مهمانان و مسافران نوروزی بوده است.

 

*برپایی تورهای گردشگری

شهردار آبادان ادامه داد: برپایی تورهای گردشگری شهری برای بازدید مسافران از اماکن تاریخی، مذهبی و تفریحی شهر به ‌صورت رایگان ویژه مسافران نوروزی نیز با استقبال و رضایت مهمانان همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری اتوبوسرانی آبادان اجرایی شده، تصریح کرد: اتوبوس‌ها با استقرار در محل کمپ ویژه مهمانان نوروزی، مسافران را برای بازدید به مناطق مختلف گردشگری شهر از جمله مسجد رنگونی‌ها، موزه آبادان، یادمان شهید تندگویان، بازار ماهی، بازار ته‌لنجی و ... می‌برند.

 

*قایق‌رانی بر آب‌های بهمنشیر

شیرازی ضمن تقدیر از مهمانان نوروزى که جزیره آبادان را براى ایام تعطیلات سال نو انتخاب کرده‌اند، گفت: برای رفاه حال مهمانان نوروزی قایقرانی تفریحی در نظر گرفته شده و قایق‌هایی برای تفریح بر روی رودخانه بهمنشیر در کنار پل ایستگاه هفت، در اختیار مهمانان و شهروندان آبادانی قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: علاوه بر این در روزهای آینده یک فروند کشتی تفریحی برای گشت آبی به این مجموعه می‌پیوندد.

 

*برپایی جشنواره اقوام ایرانی

مدیر سامانه شهری آبادان، برپایی جشنواره بزرگ فرهنگ و آداب اقوام ایرانی به مدت هفت شب، برپایی سفره هفت سین بزرگ به همراه مسابقه انتخاب زیباترین سفره هفت سین نوروزی، مسابقه روزانه حل جدول ویژه عموم و مسابقه محله ویژه کودکان و نوجوانان و... را از دیگر برنامه های شهرداری آبادان در این ایام ذکر کرد.

 

*استقرار کمپ مجهز مسافران نوروزی

وی با اشاره به اینکه در سال‌ جاری برای اسکان گردشگران در سطح شهر آبادان فعالیت‌های بسیار زیادی صورت گرفته، گفت: گردشگران و مسافرانی که به این شهر وارد می‌شوند با همکاری شهرداری و اداره آموزش و پرورش در اماکن اقامتی مانند کمپ‌های موقت، مدارس، خوابگاه‌ها، مهمانسراها و هتل‌ها اسکان داده شده‌اند.

شیرازی با اشاره به تدابیر اتخاذ شده در ستاد نوروزی آبادان اظهار امیدوارى کرد که سفر میهمانان نوروزى به آبادان، پایتخت مقاومت براى آنان خاطره انگیز و بیاد ماندنى باشد.

آبادان در ایام نوروز میزبان انبوه هموطنانمان که از اقصى نقاط میهن اسلامى براى استفاده از هواى بهارى، جاذبه های خاص گردشگرى، سواحل زیبا و بازار مناسب خرید به این شهر سفر کردند، است.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : مینا ب

243 میلیون دلار کالا با منشأ تولید همدان صادر شد

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

طی سال گذشته
243 میلیون دلار کالا با منشأ تولید همدان صادر شد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت همدان گفت: طی سال گذشته 243 میلیون و 513 هزار دلار کالا با منشأ تولید همدان به دیگر کشورها صادر شده است.

خبرگزاری فارس: 243 میلیون دلار کالا با منشأ تولید همدان صادر شد

محمدمهدی فرشچی‌موحد امروز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: طی 11 ماه سال گذشته 243 میلیون و 513 هزار دلار کالا با منشأ تولید همدان به دیگر کشورها صادر شده است.ا

وی ادامه داد:  از این میزان صادرات 82 میلیون و 595 هزار دلار از گمرک همدان و 160 میلیون و 918 هزار دلار نیز از سایر گمرکات بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان تصریح کرد: وزن این میزان صادرات معادل 862 هزار 644 تن بوده است.

وی گفت: با توجه به آمار ارائه شده توسط سازمان توسعه تجارت ایران و گمرک ایران این میزان 76 میلیون و 25 هزار دلار در بخش صنایع و معادن بوده که 22 میلیون و 989 هزار دلار از گمرک همدان و 53 میلیون و 35 هزار دلار از سایر گمرکات بوده که در مجموع معادل 678 هزار تن از این بخش صادر شده است.

فرشچی‌موحد ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز 35 میلیون و 267 هزار دلار کالا از گمرک همدان و 89 میلیون و 342 هزار دلار از سایر گمرکات بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع 133 میلیون و 610 هزار دلار کالا از بخش کشاورزی صادر شده است، ابراز داشت: این میزان از صادرات از نظر وزنی 173 هزار تن بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان تصریح کرد: در بخش میراث فرهنگی و گردشگری نیز 20 میلیون و 508 هزار دلار کالا از گمرک همدان و 7 میلیون و 492 هزار دلار از سایر گمرکات صادر شده که در مجموع صادرات کالا از این بخش 28 میلیون دلار به وزن 10 هزار تن بوده است.

وی ابراز داشت: در بخش فرش دست‌باف نیز 3 میلیون و 828 هزار دلار کالا از طریق گمرک همدان و 2 میلیون و 246 هزار دلار از سایر گمرکات صادر شده که در مجموع به رقم 5 میلیون و 875 هزار دلار رسیده است.

فرشچی‌موحد در پایان خاطرنشان کرد: کشمش، سیمان، سیب زمینی، سفال، صیفی جات، میوه‌جات، شیشه و مصنوعات شیشه‌ای، چینی آلات بهداشتی، فرش دستباف، شیر و فرآورده‌های لبنی مهمترین گروه‌های کالایی صادراتی بوده‌اند.

انتهای پیام/خ۱۰


نوشته شده توسط : مینا ب

مردم به تولید داخلی غیرت نشان دهند

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

در سال تولید ملی
مردم به تولید داخلی غیرت نشان دهند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال تولید ملی مردم نسبت به تولیدات داخلی غیرتمند باشند و تولیدکنندگان نیز در شأن مردم ایران تولید کنند.

خبرگزاری فارس: مردم به تولید داخلی غیرت نشان دهند

شاهرخ رامین امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: پیش از هر موضوعی باید سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" را به آحاد امت اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم سال 91 به سالی پرفروغ و مملو از توفیقات چشم‏گیر برای فرزندان غیور سرزمین اسلامی بدل شود.

رامین اضافه کرد: سالی که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی منقش شده؛ در تداوم سال جهاد اقتصادی می‏تواند امت اسلامی ایران را به خودباوری بیش از گذشته سوق دهد.

نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تحقق پیام ابتدای سال مقام عظمای ولایت را مستلزم تلاشی وافر از سوی تولیدکنندگان و مصرف‏کنندگان خواند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، خانواده دولت نیز باید با تمام وجود از تولیدکنندگان داخلی حمایتی همه‏ جانبه داشته باشد تا بتوان به این پیام رهبر معظم انقلاب جامه عمل پوشاند.

این مسئول با اشاره به رابطه تولیدکننده و مصرف‏کننده در این عرصه اقتصادی خاطرنشان کرد: همان‏گونه که از امت اسلامی ایران انتظار می‏رود تا از تولیدات داخلی حمایت کنند؛ بر تولیدکنندگان نیز فرض است تا محصولی در شان این مردم ولایی تولید و توزیع کنند.

نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این رابطه مستقیم باعث می‏شود تا انگیزه کنونی ناشی از منویات جایگاه والا و رفیع ولایت فقیه با تولید محصولی مرغوب و باکیفیت همچنان برای سال‏های آینده نیز حفظ شود.

وی اضافه کرد: امیدوارم تا با عنایات حق تعالی، هدایت داهیانه مقام معظم رهبری و حرکت همه‏جانبه ملت 75 میلیونی ایران بتوانیم انتظارات معظم ‏له را برآورده ساخته و گل لبخند رضایت را بر صورت ایشان در پایان سال 91 بنشانیم.

رامین افزود: در روزهای آخر سال 91 باید به چنان مرتبه‏ای دست یابیم که تولید ایرانی به کیفیت برتر و ارزش ولای خود و امت ایران به مصرف محصولات داخلی افتخار کند.

نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در پایان اجرای این فرمان رهبر فرزانه انقلاب را راهی برای نیل به هدفی بزرگ‏تر در امر تولید یعنی تسخیر بازارهای جهانی خواند.

انتهای پیام/ن۲۰


نوشته شده توسط : مینا ب

صبای قم به مصاف استقلال اهواز می‌رود

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

هفته بیست و سوم لیگ برتر امید
صبای قم به مصاف استقلال اهواز می‌رود

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال امید صبای قم در دیداری از دور برگشت مسابقات فوتبال لیگ برتر امید باشگاه‌های کشور برابر تیم استقلال اهواز به میدان می‌رود.

خبرگزاری فارس: صبای قم به مصاف استقلال اهواز می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، هفته دهم از دور برگشت مسابقات لیگ برتر فوتبال امید باشگاه‌های بعد از تعطیلات نوروز با برگزاری شش مسابقه دنبال می‌شود که علاوه بر دیدارهای حساسی که در پنج شهر کشورمان به انجام خواهد رسید، یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته را تیم‌های استقلال اهواز و صبای قم در قم برگزار می‌کند.

دیدار حساس تیم‌های فوتبال صبای قم و استقلال اهواز از هفته دهم از دور برگشت لیگ برتر امید با توجه به وضعیت دو تیم در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال امید کشور بازی بسیار مهمی خواهد بود که صبای قم تلاش می‌کند شکست بازی قبل خانگی برابر برق شیراز را نیز در این دیدار تلافی کند.

بر اساس برنامه سازمان لیگ آزادگان، دیدار تیم‌های فوتبال امید صبای قم و استقلال اهواز در زمین اختصاصی تیم امید صبای قم یعنی مجموعه ورزشی تختی برگزار می‌شود، در حالی شاگردان سیدمحسن بابامیری در آخرین بازی خانگی خود برابر تیم چهارم جدول یعنی برق شیراز به شکستی ناباورانه تن دادند.

در این دیدار که در مجموعه تختی قم و البته با بازی خوب صبای قم برگزار شد، تیم فوتبال امید برق شیراز در حالی که در دقایق آغازین نیمه نخست به گل رسیده بود، دست به انجام بازی کاملا تدافعی زد و تا آخرین لحظات برتری خود را حفظ کرد تا با خوش اقبالی به سه امتیاز ارزشمند بازی دست یابد.

امیدهای صبای قم در هفته نخست مقابل ابومسلم مشهد در ورزشگاه تختی قم به تساوی دو بر دو رسیده بودند اما در هفته دوم در ورزشگاه تختی اصفهان مقابل تیم فوتبال امید ذوب آهن اصفهان به تساوی بدون گل قناعت کردند تا بعد از پیروزی دلچسب یک بر صفر مقابل تیم فوتبال امید نساجی مازندران با روحیه‌ای مضاعف به مصاف حریفان بروند.

در ادامه این رقابت‌ها نیز دیدار برگشت صبای قم با شهرداری تبریز با تساوی به پایان رسید در حالی که دیدار رفت دو تیم در ورزشگاه تختی شهر مقدس قم به انجام رسیده بود و طی آن شهرداری تبریز با نتیجه سه بر یک صبای قم را با شکست مواجه کرد.

در مسابقات لیگ برتر فوتبال امید باشگاه‌های کشور هم اکنون تیم فوتبال امید فولاد مبارکه سپاهان اصفهان در صدر جدول رده بندی ایستاده است در حالی که تیم‌های امید فولاد خوزستان، نفت تهران و برق شیراز در رده‌های دوم تا چهارم هستند.

صبای قم در حال حاضر با کسب 22 امتیاز در رده هفتم ایستاده است.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : مینا ب

ادعای سایت صهیونیستی: یهودیان کاروان الی بیت المقدس سپر انسانی هستند

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

عصبانیت صهیونیست ها از حمایت کلیمیان ایران
ادعای سایت صهیونیستی: یهودیان کاروان الی بیت المقدس سپر انسانی هستند

خبرگزاری فارس: صهیونیست ها از حمایت کلیمیان ایران عصبانی شده اند و مدعی شده اند، یهودیان همرته با کاروان الی بیت المقدس سپر انسانی هستند تا از شلیک سربازان اسرائیلی جلوگیری شود.

خبرگزاری فارس: ادعای سایت صهیونیستی: یهودیان کاروان الی بیت المقدس سپر انسانی هستند

به گزارش فارس، در پی اعلام حمایت جامعه کلیمیان ایران از کاروان جهانی الی بیت المقدس پایگاه صهیونیستی دبکا نوشت: ایران از ملحق شدن جامعه یهودیان ایران به کاروان آزادی "الی بیت المقدس" حمایت می کند و در حال حاضر سازمان دهندگان این رویداد، حسین شیخ الاسلام، سخنگوی مجلس! و سلیم غفوری، گروهی از نمایندگان یهودی را برای همراهی با گروههای اسلامی به لبنان اعزام کرده اند.

این پایگاه صهیونیستی بدون اشاره به حمایت رهبران کلیمی ایران از جمله نماینده کلیمیان از کاروان جهانی الی بیت المقدس، مدعی شد: جامعه یهودیان باستانی ایران که در حدود 15 هزار عضو دارد همواره با ترس از حمله اسرائیل و آمریکا به تاسیسات نظامی ایران در این کشور روبرو هستند و اعزام آنها برای پیوستن به کاروان جهانی "الی بیت المقدس" آنها را خطرات جدید از جمله خطر قتل و آدم ربایی حزب الله و فلسطینیان مسلح و تروریست ها در لبنان مواجهه خواهد کرد!!!

این پایگاه صهیونیستی در همین حال اذعان کرد: رهبران اقلیت یهودی به مقامات ایرانی اطلاع دادند که حداقل 10 نفر از جوانان 18 تا 22 ساله جامعه یهودیان ایران برای شرکت در راهپیمایی 30 مارس  اعلام آمادگی کرده اند و این افراد حضور در کاروان "الی بیت المقدس" را افتخاری برای جامعه یهودیان می دانند. 

این سایت مدعی شد، این اقدام ترفندی برای جلوگیری از شلیک سربازان اسرائیلی و کشتن افراد یهودی است، هرچند افراد شرکت کننده در این راهپیمایی از سوی گروههای القاعده و گروههای فلسطینی تحت حمایت حزب الله نیز در خطر حمله و تجاوز نیز قرار دارند.

سایت دبکا همچنین مدعی شد، ایرانی ها گروه های یهودی را برای ملحق شدن به این کاروان اعزام کرده اند تا با "بن هیلوا" ملاقات کرده و یکپارچگی و اتحاد خود را با گروههای رادیکال فلسطینی اعلام نمایند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : مینا ب

موزه هنرهای تزئینی اصفهان گنجینه‌‌ای از هنرهای تزئینی ایران

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

معرفی یکی دیگر از جاذبه‌های اصفهان/
موزه هنرهای تزئینی اصفهان گنجینه‌‌ای از هنرهای تزئینی ایران

خبرگزاری فارس: موزه هنرهای تزئینی که مجموعه‌ای از آثار هنری در زمینه‌های متفاوت است، در واقع همان عمارت تاریخی رکیب‌خانه بوده که اکنون گنجینه هنرهای تزئینی اصفهان نام گرفته است.

خبرگزاری فارس: موزه هنرهای تزئینی اصفهان گنجینه‌‌ای از هنرهای تزئینی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عمارت تاریخی رکیب‌خانه از جمله بناهای بافت قدیم و مرکزی اصفهان است که نزدیک بناهای مشهوری مانند تالار اشرف، کاخ چهل‌ستون، عمارت عالی قاپو و  توحیدخانه قرار دارد و در اوایل قرن یازدهم هجری مقارن با سلطنت شاه عباس اول به عنوان یکی از بناهای مجموعه دولت‌خانه صفوی احداث و محل نگهداری لوازم سوارکاری و یراق‌آلات اصطبل دولتی بوده است.

با اضمحلال حکومت صفویه عمارت رکیب‌خانه نیز متروک شد، اما در عصر قاجار به دستور حاج محمد حسین‌خان صدر اصفهانی صدر اعظم فتحعلی‌شاه بار دیگر این عمارت احیا و بازسازی شد.

این بنا در دوره حکومت «مسعود میرزا ظل‌السلطان» بعد از انجام تعمیرات و الحاقاتی به عنوان محل زندگی این حاکم تعیین شد، سپس در دوران پهلوی اداره آمار و ثبت احوال اصفهان در این محل مستقر و تغییراتی در ساختمان و به خصوص جبهه غربی آن صورت گرفت.

در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی رکیب‌خانه مورد مرمت اساسی قرار گرفت و بعد از بازسازی مقرر شد، اشیای موجود در موزه‌های هنرهای تزئینی تهران و بقیه اشیا قدیمی به اصفهان منتقل و در این ساختمان به معرض تماشای عموم گذاشته شود.

در اجرای این هدف در تابستان 1375 موزه هنرهای تزئینی به طور رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در حال حاضر این گنجینه با فضایی به مساحت دو هزار و 600 متر مربع و حدود یک هزار و دویست مترمربع فضای نمایشگاهی با در بر گرفتن هفت بخش دایمی صدها اثر نفیس هنری را برای بازدید عموم عرضه کرده است.

این موزه هم‌اکنون شامل 7 بخش‌ دائمی است، بخش کتابت شامل مجموعه‌‌ای از قطعه‌های خوش‌نویسی اوراق و مجلدات قرآن کریم، احادیث، کتب ادعیه و اشعار است که به ‌وسیله هنرمندان و خوش‌نویسان نامدار و بلند آوازه همچون محمد صادق خوانساری، میر علی هروی و محمد هاشم لؤلؤ اصفهانی کتابت شده‌ است.

در بخش آثار لاکی مجموعه زیبایی از انواع اشیاء لاکی، قلمدان‌ها، جای طومار، قاب‌‌های آئینه‌، تراز و جلد آلبوم به نمایش درآمده که از استادان بزرگی مانند آقا صادق میرزا بابای شیرازی سمیرمی، فتح الله شیرازی و آقا نجف علی اصفهانی به یادگار مانده‌‌اند و با نقوش مختلف گل و مرغ، تک چهره، صورت‌ سازی، ترنج و سر ترنج شکارگاه زینت یافته‌‌اند.

در بخش دست بافته‌ها منسوجات متنوع و کم نظیری از نمونه‌های آثار دوره صفوی تا قاجار به نمایش گذاشته شده است.

قلم کارهای ساخت اصفهان و قالیچه‌های معروف «بشریت» و «شکار چرخ» که طراح آن‌ها مرحوم عیسی بهادری است از دیگر آثاری است که در این بخش به نمایش گذاشته شده‌‌اند .

در بخش نگارگری آثار نگارگری ایرانی در سبک و شیوه‌های مختلف به نمایش درآمده‌اند که از آن جمله می‌توان مینیاتورهای هرات، اصفهان، تبریز و تک چهره‌های قاجاری را بر شمرد.

تابلو ارزشمند و نفیس «چوگان» اثر استاد حاج میرزا آقا امامی اصفهانی که به شیوه سوخت، معرق و مینیاتور روی چرم خلق شده از آثار جالب این بخش است .

بخش آثار فلزی شامل زیورآلات طلا و نقره، کمربند، قلاب کمر، قاب دعا، انواع قوطی، قفل، قلمدان، سر قلیان، قاب آیینه، باروت دان، انفیه‌دان، عود سوز، جام‌های چهل کلید، قیچی، چاقو و موارد دیگر است که از جمله آنها می‌توان به سینی ملیله نقره و طلاکار استاد عباس زنجانی اشاره کرد که در قرن 13 هجری قمری ساخته شده است.

در بخش آبگینه، چینی و سفال آثار زیبایی از بلورهای مرصع و کریستال‌های تراش‌دار، شمایل شاهان قاجاری، قاب و قدح‌های اهدائی به رجال و حکام قاجاری که در اصفهان ساخته شده‌اند به نمایش در آمده است.

در آخرین بخش موزه که شامل آثار چوبی است، بینندگان شاهد آثار نفیسی از صنایع چوبی سنتی مانند خاتم سازی، منبت کاری، مشبک و معرق هستند که انواع قاب آیینه، رحل و جعبه قرآن، قلمدان، جعبه آرایش، قاشق و ملاقه‌های مختلف از آن جمله هستند.

به گزارش فارس، نمایشگاه‌های مختلفی نیز به مناسبت‌های گوناگون در موزه بر پا می‌شود که بیشتر آنها در ارتباط با هنرهای اسلامی مانند خوش‌نویسی و نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای است.

انتهای پیام/خ۱۰


نوشته شده توسط : مینا ب

ایبرا: این بهترین فصل من است

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

ایبرا: این بهترین فصل من است

خبرگزاری فارس: مهاجم میلان پس از 2 گلی که برابر رم به ثمر رساند اعلام کرد این بهترین فصل دوران بازی وی است.

خبرگزاری فارس: ایبرا: این بهترین فصل من است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از گاردین، زلاتان ابراهیموویچ در دیدار برابر رم توانست 2 گل بزند تا میلان از شکست یک بر صفر پیروزی 2 بر یک بسازد.

پیش از بازی مشخص نبود که مهاجم سوئدی روسونری بتواند به بازی برسد زیرا با مشکل درد کمر رو به رو بود. این درد از دیدار کوپا ایتالیا با او همراه بود ولی زلاتان توانست با غلبه بر درد به بازی رسیده و پیروزی برابر رم را به تنهایی رقم بزند.

ابراهیموویچ پس از بازی گفت: چند روزی بود که درد داشتم ولی زمانی که به زمین بازی وارد شدم، هیجانی که در من به وجود آمد موجب شد تا تمرکزم فقط روی بازی باشد. خوشحالم از اینکه همه چیز خوب پیش رفت و توانستم گل های ارزشمندی بزنم. فکر می کنم این بهترین فصل دوران بازی من است. در لیگ ایتالیا فراتر از حد تصور خوب بوده ام.

وی ادامه داد: از نظر روحی و بدنی در شرایط ایده آلی قرار دارم. این فصل در بازی های زیادی به میدان رفته ام و طبیعی است که خسته باشم ولی احساس خوبی دارم. می دانم که بدون هم تیمی هایم هیچ چیز برای من امکان پذیر نبود. امیدوارم همه آن ها در بهترین شرایط قرار داشته باشند.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : مینا ب

استیوونس: متاسفم که فقط دو گل به لورکوزن زدیم

یکشنبه 6 فروردین 1391   12:48 ب.ظ

خوشحالم مردم از تماشای بازی لذت بردند
استیوونس: متاسفم که فقط دو گل به لورکوزن زدیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال شالکه معتقد است تیمش در جدال با بایرلورکوزن خوب بازی کرد و مستحق زدن بیشتر از دو گل به حریف بود.

خبرگزاری فارس: استیوونس: متاسفم که فقط دو گل به لورکوزن زدیم

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از کیکر، هوب استیوونس که شب گذشته در هفته بیست و هفتم بوندس لیگا تیمش به پیروزی 2 بر صفر مقابل بایرلورکوزن رسید، اظهار داشت: خوشحالم مردم از دیدن این بازی کلی لذت بردند ولی تاسفم زدن فقط دو گل از طرف ما بود. این تنها انتقادی است که شاید بتوانم از تیمم کنم.

او ادامه داد: می توانستیم بیشتر از دو گل به میهمان خود بزنیم و بردی پرگل تر داشته باشیم.

شالکه اکنون با این نتیجه صاحب 53 امتیاز شد و پس از بورسیادورتموند (59 امتیاز) و بایرن مونیخ (57 امتیاز) در رده سوم جای گرفت.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : مینا ب

160 خانوار در اردبیل اسکان داده شدند

جمعه 4 فروردین 1391   11:05 ق.ظ

در استقبال از مسافران نوروزی
160 خانوار در اردبیل اسکان داده شدند

خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در قالب طرح اسکان مسافران فرهنگی در باشگاه فرهنگیان و مدارس اردبیل تاکنون بیش از 160 خانوار اسکان داده شدند.

خبرگزاری فارس: 160 خانوار در اردبیل اسکان داده شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده صبح امروز در بازدید از محل پذیرش و اسکان فرهنگیان در اردبیل گفت: تاکنون در استان بیش از یک هزار نفر روز پذیرش مسافران نوروزی انجام شده و بالغ بر 730 نفر از میهمانان فرهنگی در مراکز مختلف مورد پذیرش واقع شدند.

836 نفر روز از فرهنگیان مسافر نوروزی در دوم فروردین ماه سال 1391 از استان های کشور در ستادهای اسکان استان اردبیل پذیرش شدند خاطرنشان کرد: این فرهنگیان از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، و کردستان در خانه معلم اردبیل و ستادهای اسکان نواحی یک و دو، سرعین، نیر، پارس‌آباد، خلخال و نمین مورد پذیرش و پذیرائی قرار گرفتند که تعداد 243 پرس غذای گرم رایگان نیز به خانواده‌های فرهنگی توزیع شد.

 

بازدید ناظر وزارتی از اسکان فرهنگیان در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ناظر وزارتی آموزش و پرورش نیز در بازدید از ستاد مرکزی اسکان استان در بنت‌الهدی صدر اردبیل و شهرستان سرعین گفت: اقدامات ستاد اسکان در استان اردبیل مثبت و شایسته عزیزان فرهنگی است.

مصطفی قربانی در بازدید از امکانات محل‌های طرح اسکان موقت در سرعین با تعدادی از فرهنگیان میهمان به گفتگو نشست.

وی با تقدیر از زحمات اعضای ستاد استقبال از فرهنگیان در اردبیل از نحوه پذیرش، استقبال و پذیرائی و خدمات ارائه شده اعلام رضایت کرد.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic