جستجو

 

انتشار نشریه الکترونیکی "رایحه وصال"/ برگزاری مسابقه "خطبه غدیر" در مدارس

شنبه 21 آبان 1390   07:20 ب.ظ

در آستانه عید غدیر صورت می‌گیرد؛
انتشار نشریه الکترونیکی "رایحه وصال"/ برگزاری مسابقه "خطبه غدیر" در مدارس

خبرگزاری فارس: در آستانه عید سعید غدیر خم، نهمین شماره نشریه الکترونیکی «رایحه وصال» ویژه دانش‌آموزان منتشر و در مدارس سراسر کشور توزیع شد.

خبرگزاری فارس: انتشار نشریه الکترونیکی "رایحه وصال"/ برگزاری مسابقه "خطبه غدیر" در مدارس

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی و امور بین‌المللی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، نهمین شماره نشریه الکترونیکی «رایحه وصال» در 6 بخش با عناوین «آواها و نواها، کلیپ‌های تصویری، کودک و نوجوان، نرم‌افزار اسلامی و کتابخانه،‌ نرم‌افزار تلفن همراه و گالری تصاویر» منتشر شده است.

از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به مناسبت عید سعید غدیرخم، برگزاری مسابقه کتابخوانی «خطبه‌ غدیر» است که با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی در مدارس سراسر کشور برگزار خواهد شد.

دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان که علاقمند به شرکت در مسابقه کتابخوانی «خطبه‌ غدیر»‌ هستند، می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر، تا تاریخ 16 آذر ماه سال جاری به پایگاه اینترنتی به نشانی WWW.booki.ir مراجعه کنند. 

در صورت عدم دسترسی دانش‌آموزان به اینترنت، مسئول انجمن اسلامی مدرسه موظف است در بازه‌ زمانی مشخص شده مراحل ثبت‌نام از دانش‌آموزان علاقمند را انجام داده یا پاسخنامه کتبی مسابقه را در اختیار آنها قرار دهد؛ دانش‌آموزان شرکت‌کننده نیز باید پاسخنامه‌های خود را تا تاریخ 10 آذر ماه سال جاری به انجمن اسلامی مدرسه خود تحویل دهند.

به گزارش توانا، پس از بررسی پاسخنامه‌ها توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی واقع در هر استان، به سه نفر از دانش‌آموزان برتر از هر استان به قید قرعه جوایز نفیس نقدی و فرهنگی اهدا می‌شود. 
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000928


نوشته شده توسط : مینا ب

«مدد» پروژه جدید المنار برای معرفی دراماتیک حزب‌الله

شنبه 21 آبان 1390   07:20 ب.ظ

پس از موفقیت «الغالبون» رخ می‌دهد؛
«مدد» پروژه جدید المنار برای معرفی دراماتیک حزب‌الله

خبرگزاری فارس: پس از موفقیت سریال «الغالبون» پروژه فیلم‌های کوتاه به نام «مدد» پروژه جدید شبکه المنار برای معرفی دراماتیک حزب الله و جریان مقاومت در لبنان است.

خبرگزاری فارس: «مدد» پروژه جدید المنار برای معرفی دراماتیک حزب‌الله

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، پس از موفقیت سریال لبنانی «الغالبون» ساخته شبکه تلوزیونی المنار که به چگونگی شکل‌گیری جریان مقاومت در این کشور می‌پرداخت مرکز برنامه‌های مقاومت در این شبکه تلویزویونی طرح بزرگی درباره ساخت فیلم‌های کوتاه درباره مقاومت را آغاز کرده است.
بنابر این گزارش این مجموعه به نام «مدد» به کارگردانی و نویسندگی «حسن عبدالله» است که 30 فیلم کوتاه 10 تا 15 دقیقه‌ای را در بر دارد.
گروه ساخت این مجموعه کار فیلمبرداری خود را حدود دو هفته پیش در شهر «یاحون» در مرزهای جنوبی لبنان آغاز کرده‌اند و تاکنون نخستین فیلم کوتاه این مجموعه با عنوان «ام احمد» را با بازیگری «وفاء شراره» بازیگر لبنانی که از سال گذشته حجاب اختیار کرده است، به پایان رسانده‌اند.
وفاء شراره که پیش از این نقش محوری در سریال «الغالبون» داشت درباره کار جدید خود می‌گوید: نقش «ام احمد» را که پسرش به جنگ با صهیونیست‌ها می‌رود دوست داشتم.
وی افزود: در این فیلم «ام احمد» دعا می‌کند که باران ببارد تا انجام عملیات به تعویق بیافتد و از قضا اینگونه می‌شود و پس از آن معلوم می‌شود که صهیونیست‌ها پیش از این از عملیات خبر داشته‌اند و در کمین بوده‌اند. کارگردان این مجموعه فیلم که قرار است در شبکه المنار پخش شود، با بیان اینکه از بازیگران مشهور لبنانی و همچنین مناسب برای نقش‌های مختلف استفاده خواهد کرد، می‌گوید: فیلمبرداری اینکار خوب بوده است و آنچه در این کار هنری دنبال می‌کنیم از حقایق و واقعیت است.
انتهای پیام/کمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001044


نوشته شده توسط : مینا ب

شکست‌های سیاسی اوباما در برابر چین، اهرم اصلی جمهوری‌خواهان در مبارزات انتخاباتی

شنبه 21 آبان 1390   07:20 ب.ظ

شکست‌های سیاسی اوباما در برابر چین، اهرم اصلی جمهوری‌خواهان در مبارزات انتخاباتی

خبرگزاری فارس: طی چند روز اخیر، جمهوریخواهان و رقبای اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موضوع شکست سیاست‌های اقتصادی اوباما در برابر چین را به اهرم اصلی خود در مبارزات انتخاباتی تبدیل کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: شکست‌های سیاسی اوباما در برابر چین، اهرم اصلی جمهوری‌خواهان در مبارزات انتخاباتی

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، در حالیکه تنور انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 آمریکا در حال گرم تر شدن است و دولت اوباما در برگرداندن اوضاع اقتصادی به حال عادی در دور باطل به سر می‌برد، جمهوریخواهان به دنبال اتخاذ مواضع شدیدتر علیه چین هستند تا از ضعف دولت اوباما در مقابله با قدرت رو به افزایش این کشور برای افزایش آرای خود استفاده کنند.

در اولین مرحله از مبارزات انتخاباتی آمریکا، چین به یکی از کلیدی ترین مباحث نامزدهای انتخابات و همچنین به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ذهنی آنها تبدیل شده است.

لایحه بازنگری ارزی یوان که برای تنبیه چین توسط کنگره در نظر گرفته شده است حکایت از اقدامات شتاب زده آمریکایی‌ها علیه چین دارد.

میت رامنی فرماندار سابق ایالت ماساچوست و نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این رابطه گفت: چینی‌ها به دنبال آسیب رساندن به ما هستند و ما باید این موضوع را سریعا تشخیص دهیم.

وی گفت: اگر من انتخاب شوم در روز اول کاری خود در کاخ سفید اقدامات تنبیهی شدیدی را برای کنترل نرخ ارز چین اتخاذ خواهم کرد.

رامنی در مصاحبه خود با واشنگتن پست چینی‌ها را متهم به سرقت مالکیت فکری آمریکایی‌ها و جلوگیری از ورود شرکت‌های آمریکایی به چین و همچنین هک کردن کامپیوترهای آمریکایی‌ها کرد.

جان هانتسمن جمهوریخواه و سفیر سابق آمریکا در پکن نیز گفت: چین بازار اقتصادی خود را به روی آمریکا بسته است. هانتسمن که تا ماه آوریل سفیر آمریکا در پکن بود در حالی ماموریت خود را به پایان رساند که اظهاراتش در مورد مقامات چینی موجب افزایش تنش بین آمریکا و چین شد.

ریک سانتوروم سناتور جمهوریخواه سابق سنا نیز با اشاره با چالش نظامی و اقتصادی میان آمریکا و چین با صراحت گفت: من می‌خواهم به چین ضربه بزنم.

میچل بیچمن جمهوریخواه نیز چین را متهم به کور کردن ماهواره‌های آمریکا با استفاده از لیزر و کمک به دشمنان آمریکا از جمله ایران، افغانستان و کره شمالی کرد.

گفتنی است؛ موضوع چین به یکی از بحث‌های اصلی رقبای انتخاباتی اوباما تبدیل شده است و در این میان مباحث نظامی میان دو کشور و همچنین چالش نرخ ارز، مبارزات انتخاباتی آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

انتهای پیام/یمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001108


نوشته شده توسط : مینا ب

پرچم بارگاه امیر المومنین (ع) جشنواره فیلم کودک را متبرک می‌کند

شنبه 21 آبان 1390   07:19 ب.ظ

/اخبار جشنواره فیلم کودک/
پرچم بارگاه امیر المومنین (ع) جشنواره فیلم کودک را متبرک می‌کند

خبرگزاری فارس: فریبا کوثری به نمایندگی از سینمای ایران پرچم بارگاه مقدس امیر المومنین (ع) را از کشور عراق دریافت و آن را به دبیرخانه جشنواره فیلم کودک تحویل داد تا این پرچم از روز افتتاحیه در این جشنواره برافراشته شود.

خبرگزاری فارس: پرچم بارگاه امیر المومنین (ع) جشنواره فیلم کودک را متبرک می‌کند


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره اخبار تاین ستاد خبری به شرح زیر است.


* آیین افتتاحیه جشنواره فیلم کودک همزمان با عید غدیر خم برگزار می‌شود

آیین افتتاحیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان روز دوشنبه بیست و سوم آبان ماه سال جاری همزمان با عید غدیر خم در اصفهان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم کودک ، این مراسم عصر روز دوشنبه با حضور هنرمندان داخلی و خارجی در سالن گل نرگس شهر اصفهان با گنجایش ۱۰۰۰ مخاطب برگزار می شود.
همچنین در این مراسم پرچم بارگاه مطهر حضرت علی (ع) که از نجف به ایران منتقل شده در جشنواره برافراشته می شود تا به نوعی این جشنواره را تا پایان برگزاری متبرک کند.
کارگردانی آیین افتتاحیه جشنواره فیلم کودک را مجید برزگر عهده دار بوده تا با ایجاد فضایی شاد و تاثیرگذار بعد از سال ها جریان سینمای کودک را در شهر اصفهان جاری شود. همچنین علیرضا خمسه بازیگر مطرح سینمای ایران و از بزرگان عرصه کمدی اجرای این مراسم را برعهده دارد.
در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم کودک همچنین جوایز دو بخش مسابقه عکس و مسابقه فیلمنامه نویسی به برگزیدگان اهدا می‌شود.


* پرچم بارگاه امیر المومنین (ع) جشنواره فیلم کودک را متبرک می‌کند

فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون درباره جشنواره فیلم کودک گفت: این جشنواره رویدادی ضروری ، مهم و جریان ساز در حوزه فرهنگ است و در حالی که سینمای کودک شرایط مطلوبی ندارد می تواند بخشی از نیازهای مخاطبان این رده سنی را برآورده کند.
فریبا کوثری به نمایندگی از سینمای ایران پرچم بارگاه مقدس امیر المومنین (ع) را از کشور عراق دریافت و آن را به دبیرخانه جشنواره فیلم کودک تحویل داد تا این پرچم از روز افتتاحیه در این جشنواره برافراشته شود.
وی در این مورد گفت: جشنواره بیست و پنجم فیلم کودک نسبت به سایر دوره ها ویژگی های شاخصی دارد و بنده مفتخر بودم تا این پرچم ارزشمند را به نمایندگی از سینمای ایران دریافت کنم. پرچم گنبد حضرت علی (ع) این رویداد را بیش از پیش متبرک خواهد کرد.   
کوثری ادامه داد: برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان بین کارگران ها و تهیه کنندگان این سینما انگیزه ایجاد می کند تا در این رقابت آثار خوب و با ارزشی برای کودکان و نوجوانان تهیه کنند.
بازیگر مجموعه تلویزیونی مختار نامه در مورد پیام جشنواره بیست و پنجم گفت: سینما رسانه ای جذاب و قدرتمند است که در تحقق شعار گسترش نشاط و امید در جامعه می تواند نقش مهمی بر عهده داشته باشد. سینما از نظر وجه فرهنگ سازی خود، در پرورش کودکان موثر است و این نگاه ویژه یعنی توجه به وجه آموزشی سینما باید توسط مسئولان و سینماگران جدی تر گرفته شود.
وی در پایان اظهار داشت: حضور فیلمسازان با سابقه در جشنواره فیلم کودک حرکتی ارزشمند است و نتایج زیادی برای جشنواره به همراه خواهد داشت. این فیلمسازان هر یک گنجینه ای هستند که باید از تفکرات و اندیشه آن ها بهره مناسب گرفت.
*جشنواره فیلم کودک وظایف خود را در سینمای کشور ایفا کرده است

امیر حسین شریفی تهیه کننده درباره اهمیت برگزاری جشنواره فیلم کودک گفت: این جشنواره یکی از مهمترین حرکت ها و فعالیت های مثبت و جریان ساز فرهنگی به شمار می رود که سال ها زمینه ارتباط و آشنایی بخشی از جامعه را با سینما فراهم کرده است. وی خاطرنشان کرد: اگرچه سینمای کودک و نوجوان از سال های اوج خود فاصله گرفته ولی جشنواره فیلم کودک همواره به وظایف خود عمل کرده و چراغ این سینما را  زنده نگه داشته است و باید قدر این رویداد مهم را بدانیم و از برگزارکنندگان دوره های مختلف آن تقدیر کنیم.
این تهیه کننده برگزاری جشنواره بیست و پنجم فیلم کودک در شهر اصفهان را به فال نیک گرفت و افزود : امیدوارم دغدغه تولید آثار ارزشمند و جذاب در بین تهیه کنندگان سینمای کودک شکل گیرد و این سینما روز به روز رونق بیشتری یابد.
وی در ادامه یادآور شد: حضور فیلمسازان برجسته سینمای کودک از نسل های مختلف در این رویداد و تبادل تجربیات بین پیشکستوان و هنرمندان جوان باعث هرچه تخصصی تر شدن فضای جشنواره فیلم کودک می شود و در طولانی مدت به شکل گیری آثاری با کیفیت بیشتر در سینمای کودک منجر می شود. جشنواره فیلم کودک و نوجوان با فرهنگسازی می تواند مناسب راهی باشد برای شکل گیری سینمای کودکی مطلوب ، تاثیرگذار و استاندارد. امیدوارم شور و حال برگزاری جشنواره به همین چند روز خلاصه نشود و شاهد شکوفایی و پیشرفت هر چه بیشتر سینمای کودک باشیم.      
داوران ایرانی بخش بین الملل بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ایرانی معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، پوران درخشنده کارگردان صاحب نام سینمای کشور و یکی از پیشگامان سینمای کودک به همراه علیرضا خمسه بازیگر مطرح سینما داوران ایرانی بخش بین الملل جشنواره هستند که همراه داوران خارجی فیلم های این بخش از جشنواره را ارزیابی می کنند.   
در بخش بین الملل جشنواره فیلم کودک  ۸ فیلم خارجی در قالب بخش رقابتی با نمایندگان سینمای ایران و ۳ فیلم خارجی در بخش خارج از مسابقه به نمایش در می آیند.
بر پایه این گزارش، فیلم های سینمایی رویاپرداز از اندونزی، عقاب در قلب من از اندونزی، هارون از هند، کوکو و اشباح از کرواسی، پاورچین از بلژیک و فرانسه، نامه سری از هلند، داستان شگفت انگیز جنگل اولیس از ژاپن و دختر زمستان از آلمان و لهستان در این بخش رقابت می کنند.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از ۲۳ تا ۲۷ آبان ماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود.
 

* فیلم تحسین شده روبرتو بنینی در جشنواره فیلم کودک
 
فیلم سینمایی پینوکیو ساخته روبرتو بنینی کارگردان شاخص سینمای ایتالیا در جشنواره فیلم کودک به روی پرده می رود. به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم کودک ،بنیینی که قبل از تولید این فیلم با زندگی زیباست اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی را (در دوره ای که بچه های آسمان از ایران به عنوان نامزد دریافت جایزه اسکار انتخاب شده بود) به خود اختصاص داد. این کارگردان تلاش می کند با شیوه و سبک فردی خود داستان پینوکیو را ترسیم کند روشی ساده و در عین حال تاثیرگذار و شوخ و شنگ.
بنینی شخصیتی ساده و در عین حال جذاب و بامزه دارد و به خوبی جنبه های مختلف زندگی پینوکیو را شناخته و به زبان خود ترجمه کرده است، به گونه ای که می توان این فیلم را پینکویویی ایتالیایی و بنینی وار دانست. او نقش پینوکیو را خود بازی می کند و در این رویکرد شوخ و شنگ پیام های داستان پینوکیو را به گونه ای قوام یافته تصویر می کند و علاوه بر کودکان و نوجوانان، بزرگسالان را نیز با خود همراه می کند.
پینوکیو شاید رویه ای دیگر از شخصیت بنینی باشد یعنی شخصیتی بامزه که منطق خاص خودش را دارد و از طریق این منطق که چندان با عقلانیت موجود در جامه همگون نیست فیلم را پیش می برد او در زندگی زیباست نیز چنین نقشی را برعهده داشت و حتی در آثار جیم جارموش کارگردان برجسته و صاحب سبک سینمای جهان و فیلم های زیر قانون و شب روی زمین نیز رویه پینوکیو وار بنینی تصویر و ترسیم شده است.
پینوکیو از آثار برجسته سینمای ایتالیا است که با صرف بودجه کلانی ساخته شده و به نوعی یکی از گرانترین محصولات سینمای این کشور به شمار می رود و با این مختصات در بیان ویژگی های نامتعارف داستان و برخی مولفه های فانتزی و سورئال از جمله پری مهربان به شکلی تاثیرگذار عمل می کند.  
این فیلم با اقتباس از رمان پینوکیو نوشته"  کارلوکولودی " ساخته شده است و داستان عروسکی چوبی را به تصویر می کشد که با وجود راهنمایی "پری آبی پوش" و برخورداری از عشق و علاقه پدرش، " ژپتو" ، از تمایل ذاتی مبنی بر کنجکاوی و جست و جو گری پیروی  می کند و حوادثی را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد.
روبرتو بنینی کارگردان این فیلم در فیورنتینا به دنیا آمد و بیش از ۱۰ فیلم برجسته را کارگردانی کرده است که تعدادی از آن ها جوایز زیادی را در دنیا به خود اختصاص داده اند. وی علاوه بر کارگردانی بازیگری در ۳۰ فیلم را تحجربه کرده و در زمینه فلسفه، روان شناسی ، فیلمشناسی و هنرهای تصویری تحصیل کرده است

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000935


نوشته شده توسط : مینا ب

شهرام کرمی دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد

شنبه 21 آبان 1390   07:19 ب.ظ

طی حکمی از سوی دشت‌گلی؛
شهرام کرمی دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد

خبرگزاری فارس: شهرام کرمی طی حکمی از سوی سرپرست مرکز هنرهای نمایشی دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد

خبرگزاری فارس: شهرام کرمی دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد

به گزارش خبرنگار تئاتر باشگاه خبری فارس «توانا»، در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بنا به فعالیت قابل قبول و رضایت بخش شهرام کرمی به عنوان دبیر این دوره از جشنواره، محمد علی دشت‌گلی طی حکمی بار دیگر شهرام کرمی را به عنوان دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان منصوب کرد.
همچنین در این مراسم تفاهنامه برگزاری پنج ساله جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان با تعامل بین معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار همدان صورت گرفت.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000963


نوشته شده توسط : مینا ب

طالبان می‌توانند در "کنفرانس بن دوم" در سطح بالا شرکت کنند

شنبه 21 آبان 1390   07:19 ب.ظ

نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان و پاکستان:
طالبان می‌توانند در "کنفرانس بن دوم" در سطح بالا شرکت کنند

خبرگزاری فارس: نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان و پاکستان در اظهاراتی جدید اعلام کرده است که طالبان می‌توانند در کنفرانس بن دوم در سطح بالا شرکت کنند.

خبرگزاری فارس: طالبان می‌توانند در "کنفرانس بن دوم" در سطح بالا شرکت کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های افغانستان، نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان و پاکستان در کمیته امور دفاعی پارلمان آلمان اظهار داشته است که برگزار کنندگان  کنفرانس بین المللی بن دوم با شرکت طالبان مخالفتی ندارند.
رسانه‌های آلمانی به نقل از "میشل اشتاینر" اعلام کرده اند که هیچ مانعی برای حضور طالبان در این کنفرانس وجود ندارد.

این در حالی است که پیش از این وزیر خارجه آلمان در مورد حضور طالبان در نشست بن دوم گفته بود که مصالحه در افغانستان موضوع داخلی این کشور است و باید افغان‌ها خود در این زمینه، گام نخست را بردارند.
 
بر اساس بیانیه پایانی کنفرانس استانبول، شرط حضور طالبان و یا دیگر گروه‌ها به روند صلح، جدایی از القاعده و پذیرش قانونی اساسی افغانستان است.
 
طالبان تاکنون به سخنان جدید اشتاینر واکنشی نشان نداده اند اما پیش از این سخنگوی طالبان کنفرانس بن دوم را گامی در راستای اهداف آمریکا و متحدان غربی آن خوانده بود و شرکت طالبان در این نشست را به شدت رد کرده بود.
 
در همین حال حامد کرزی و سخنگوی وزارت خارجه افغانستان بارها اعلام کرده اند که تنها یک گروه از طرف کشور افغانستان در این کنفرانس حضور خواهد یافت و چنانچه طالبان قصد شرکت در این کنفرانس را دارند باید در قالب هیئت دولت افغانستان حضور یابد.
این کنفرانس قرار است پنجم ماه دسامبر با حضور نمایندگان 100 کشور در شهر بن برگزار شود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001118


نوشته شده توسط : مینا ب

روماریو: بازهم می‌گویم ساکت باش!

شنبه 21 آبان 1390   07:10 ب.ظ

درگیری مجدد عضو اسبق تیم ملی برزیل با سلطان پله
روماریو: بازهم می‌گویم ساکت باش!

خبرگزاری فارس: ستاره اسبق تیم ملی فوتبال برزیل به چهره اسطوره‌ای تاریخ ورزش این کشور حمله کرد و گفت: آقای پله بازهم همان حرف گذشته‌ام را تکرار می کنم، لطفا ساکت باش!

خبرگزاری فارس: روماریو: بازهم می‌گویم ساکت باش!

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اوگلبو، روماریو که اکنون به‌عنوان نماینده پارلمان در برزیل فعالیت می‌کند، اظهار داشت: یکبار گفتم. اکنون باز همان حرف قدیم را تکرار می‌کنم. به پله می‌گویم دهانش را ببندد و ساکت باشد!
این جملات تند را بازیکن ۴۵ ساله برزیل در نمایشگاهی در سائوپائو بر زبان آورد. او که همواره در چند سال گذشته در مناقشه کلامی با اسطوره فوتبال جهان به سر برده است، افزود: به خودم قول داده‌ام در مورد پله دیگر حرف نزنم؛ اما او مرتب در مورد بعضی مطالب حرف می‌زند.
 
موضع‌گیری جدید روماریو به خاطر تازه‌ترین اظهارات پله بوده است که از ابعاد تازه‌ای از اختلاف قدیمی روماریو با ریکاردو تکسیرا، رئیس فدراسیون فوتبال برزیل پرده برداشته است. اتفاقی که خوشایند بازیکن برزیل در جام جهانی ۱۹۹۴ واقع نشد و باعث واکنش تند اینگونه وی شد.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821001167


نوشته شده توسط : مینا ب

سوء استفاده پدر جودی فاستر از نام دخترش برای کلاهبرداری هزاران دلار

شنبه 21 آبان 1390   02:38 ب.ظ

احتمال محکومیت به ۲۰ سال زندان؛
سوء استفاده پدر جودی فاستر از نام دخترش برای کلاهبرداری هزاران دلار

خبرگزاری فارس: «لوسیوس فیشر فاستر سوم»، پدر «جودی فاستر»، بایگر برنده اسکار هالیوود، با سوءاستفاده از شهرت دخترش، هزاران دلار کلاهبرداری کرد.

خبرگزاری فارس: سوء استفاده پدر جودی فاستر از نام دخترش برای کلاهبرداری هزاران دلار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «لوسیون فیشر فاستر»، پدر  ۸۹ ساله «جودی فاستر»، بازیگر برنده اسکار هالیوود، که با سوءاستفاده از نام و شهرت دخترش بیش از ۱۰۰ هزار دلار کلاهبرداری کرده، هم‌اکنون در لس‌‌آنجلس تحت محاکمه است.
در صورت اثبات جرم «فاستر»، او به بیش از ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد. 
فاستر پدر از طریق سایت خود ادعا کرده که در حال ساخت خانه برای ۲۰ قربانی دره سان فرنادو در شمال لس‌آنجلس است و افرادی که در این سانحه خانه‌اشان را از دست داده می‌توانند در ازای پرداخت ۵ هزار دلار صاحب خانه شوند.
این افراد پس از پرداخت پول هر کدام قراردادهایی که همگی تقلبی بوده و هیچ اعتبار قانونی ندارد دریافت کرده‌اند.
به گفته مقامات رسمی دادگاه، حداقل نیمی از کسانی که قربانی کلاهبرداری «لوسیون فیشر فاستر» شده‌اند، تنها بر مبنای اعتماد به «جودی فاستر» کمک‌های نقدی‌اشان را به حساب پدر جودی واریز کرده‌اند.
جلسه بعدی دادگاه فاستر ۱۷ نوامبر برگزار می‌شود.
«فاستر تاکنون در ده‌ها فیلم موفق از جمله «سکوت بره‌ها»، «نقشه پرواز» و «اتاق وحشت» بازی کرده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000272


نوشته شده توسط : مینا ب

تحقیق و تفحص پارلمان عراق از وزارت دفاع

شنبه 21 آبان 1390   02:38 ب.ظ

تحقیق و تفحص پارلمان عراق از وزارت دفاع

خبرگزاری فارس: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از وزارت دفاع این کشور به دلیل خرید سلاح‌های ناکارآمد و بسته شدن قراردادهای کلان به واسطه دریافت مبالغ زیاد رشوه ، تحقیق و تفحص می‌کند.

خبرگزاری فارس: تحقیق و تفحص پارلمان عراق از وزارت دفاع

به گزارش فارس به نقل از روزنامه‌ی الشرق‌الاوسط چاپ لندن، به دنبال کشف ماجرای به هدر رفتن صدها میلیون دلار از اموال عراق به واسطه خرید سلاح‌های ناکارآمد و بسته شدن قراردادهای کلان به واسطه دریافت مبالغ زیاد رشوه، حسن السنید، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که کمیته‌ی تحقیق و تفحص به منظور بررسی آنچه که "تبانی جبهه‌ی التوافق با تجار عراقی در خصوص خرید پست عبدالقادر العبیدی، وزیر دفاع سابق با میلیون‌ها دلار" خوانده شد، تشکیل شده است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران ادامه داد: این کمیته با توجه به اطلاعات و اظهارات اخیر سلام الزوبعی، از رهبران جبهه‌ی التوافق شکل گرفت.

بر اساس اظهارات اخیر الزوبعی در گفت‌وگو با تلویزیون عراق، پست وزیر دفاع سابق عراق به واسطه میلیون‌ها دلار خریداری شد.

در همین راستا، یکی از رهبران سابق جبهه‌ی التوافق هرگونه دست داشتن این جبهه در این ماجرا را تکذیب کرد.

این در حالی است که یک روز بعد از اعلام حسن السنید، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق مبنی بر خروج آخرین فروند از جنگنده‌های آمریکایی از خاک عراق در روز چهارشنبه گذشته و اینکه هر جنگنده‌ای که از صبح روز پنجشنبه حریم هوایی عراق را نقض کند، با آن بر اساس تعهدات بین‌المللی رفتار خواهد شد، شوان محمد طه، از اعضای این کمیسیون و از اعضای ائتلاف کردستان عراق در گفت‌وگو با روزنامه‌ی الشرق‌الاوسط چاپ لندن، بیان کرد، اطلاعات موثقی از سوی فرماندهان نیروی هوایی عراق در اختیار دارد که نشان می‌دهد جنگنده‌های آمریکایی و سایر هلیکوپترهای جنگی آمریکایی همچنان در پایگاه هوایی الاسد واقع در غرب عراق مستقر هستند و هدفشان نیز حمایت از حریم هوایی عراق تا پایان سال جاری میلادی عنوان شده است.

وی ادامه داد:‌ اخباری که درخصوص عقب‌نشینی آخرین جنگنده‌های آمریکایی از عراق بعد از تحویل پایگاه‌های آمریکایی، منتشر شده، درست نیست و وجود این جنگنده‌ها در پایگاه الاسد بخشی از تعهدات آمریکا به حمایت از حریم هوایی عراق بر اساس توافقنامه‌ی امضاء شده میان دو کشور است.

طه در پاسخ به این سوال که چگونه با وجود نبود جنگنده‌ها و سیستم دفاعی کامل، می توان از حریم هوایی عراق حمایت کرد، گفت:‌ به موجب تعهدات آمریکایی‌ها، حریم هوایی عراق از سوی نیروهای آمریکایی و همچنین به واسطه پایگاه‌های آمریکایی مستقر در کشورهای همجوار به ویژه در کویت و ترکیه، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000908


نوشته شده توسط : مینا ب

سیفی: فعالیت‌های فرهنگی را تا تحقق کامل فرمایشان رهبر انقلاب ادامه می‌دهیم

شنبه 21 آبان 1390   02:37 ب.ظ

گزارش فارس از رونمایی 12 کتاب دفاع مقدس ارتش؛
سیفی: فعالیت‌های فرهنگی را تا تحقق کامل فرمایشان رهبر انقلاب ادامه می‌دهیم

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش گفت: این سازمان تا تحقق کامل فرامین رهبر انقلاب تلاش می‌کند چرا که ایشان دوست دارند تمام لحظات دوران دفاع مقدس ثبت و ماندگار شود.

خبرگزاری فارس: سیفی: فعالیت‌های فرهنگی را تا تحقق کامل فرمایشان رهبر انقلاب ادامه می‌دهیم

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، رونمایی از 12 عنوان کتاب دفاع مقدس با حضور حجت‌الاسلام والسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ دوم حسن سیفی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش به همراه تعدادی از نویسندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس صبح امروز در سالن کوثر سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش، برگزار شد.

*به کار بردن واژه «عزیز» از سوی مقام معظم رهبری برای ارتش یک توفیق است

امیر سرتیپ دوم حسن سیفی با تبریک عید غدیرخم در این مراسم اظهار داشت: این یک توفیق برای ارتش است که در دوران جنگ نرم مقام معظم رهبری واژه «عزیز» را برای ارتش به کار برند و مهم‌تر از همه لبخند معظم‌له بود که به ارتشیان هدیه داده شد.

وی با اشاره به اینکه واژه «حزب‌الله» زیبنده ارتش است، گفت: واژه حزب‌الله را برای ارتش به کار می‌بریم اما عزیزانی که ارتش را به سوی حزب‌الله سوق دادند، فراموش کردیم. ارتش حزب‌الله یکی از عناصری است که در انقلاب اسلامی دارای نقش بوده است و اگر مقام معظم رهبری بر پیکر صیاد شیرازی بوسه زدند، این بوسه بر عملکرد همه خدمتگزاران ارتش بوده است.

*ارتش با انجام فعالیت‌های فرهنگی خود به دغدغه رهبر انقلاب در این زمینه همکاری می‌کند

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری در زمینه فرهنگی است، افزود: دغدغه مقام معظم رهبری، فعالیت‌های فرهنگی است که تلاش می‌کنیم تا فرامین ایشان محقق شود و سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تا تحقق فرامین رهبر انقلاب تلاش می‌کند چرا که ایشان دوست دارند تمام لحظات دوران دفاع مقدس ثبت و ماندگار شود.

وی با بیان اینکه برای ماندگاری آثار دوران دفاع مقدس ارتش تیم فرهنگی تشکیل شده است، تصریح کرد: مجموعه‌ای از نویسندگان و پژوهشگران برجسته کشور در تلاشند تا کار داستان‌نویسی جنگ را در ارتش دنبال کنند و خلأهای موجود در آثار دفاع مقدس ارتش را پر کرده و سامانه فرهنگی خوبی براساس گروه‌بندی‌های شکل داده‌اند.

*ارتش در تمام برنامه‌های فرهنگی کشور فعال خواهد بود

سیفی با اشاره به اینکه ارتش در همه زمان‌ها به فعالیت فرهنگی خود ادامه می‌دهد، اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی مختص 29 فروردین هر سال نیست و این را می‌توان در تمامی فعالیت‌های فرهنگی کشور شاهد بود که امروز با رونمایی از 12 جلد کتاب دفاع مقدس آن را شاهد هستیم.

به گزارش «توانا»، در این مراسم کتاب محاصره «زالوآب» با شرح عملیات والفجر 3 نوشته علی عبدی‌بسطامی، «حماسه جاوید»، «چشم‌دل» و «شکسته‌بال» نوشته محمدقربانی خنامان؛ «20 سال تنهایی» و «به یاد ماندنی» نوشته عزت‌الله معظمی گودرزی؛ «انتقالی با 14 صلوات»، «ترور در سرزمین مظلوم»، «اشک هجران و مروارید غلطان» نوشته محمدحسین صادق‌زاده پوده؛ «تعاملات امریکا و عراق» نوشته شاداب عسکری، «تحلیل عملیات طریق‌القدس» نوشته مسعود بختیاری و نصرت‌الله معین‌وزیری و «تاریخچه اختلافات بین ایران و همسایه غربی آن و علل جنگ ایران و عراق» نوشته محمدحسن باقری از کتاب‌های رونمایی‌شده این مراسم بود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000922


نوشته شده توسط : مینا ب

برگزیدگان آثار ادبی و علمی نوزدهمین دوره هفته کتاب تجلیل شدند

شنبه 21 آبان 1390   02:37 ب.ظ

با حضور سیدمحمد حسینی؛
برگزیدگان آثار ادبی و علمی نوزدهمین دوره هفته کتاب تجلیل شدند

خبرگزاری فارس: برگزیدگان آثار ادبی و علمی نوزدهمین دوره هفته کتاب امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شدند.

خبرگزاری فارس: برگزیدگان آثار ادبی و علمی نوزدهمین دوره هفته کتاب تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا»، آئین افتتاحیه نوزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران امروز با حضور بهمن دری معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید‌محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسحاق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و دکتر ولایتی در سالن همایش‌های تالار وحدت برگزار شد.

برگزیدگان آثار ادبی و علمی نوزدهمین دوره هفته کتاب در این مراسم با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام مورد تجلییل قرار گرفتند که اسامی به شرح ذیل است:

* فلسفه و روانشناسی

در شاخه فلسفه غرب: جهان همچون اراده و تصور ترجمه رضا ولی‌یاری از انتشارات نشر مرکز.
در شاخه روانشناسی: کتاب فلسفه روانشناسی و نقد آن ترجمه محمدجواد زارعان، ابوالحسن حقانی، عباسعلی شاملی، سیداحمد رهنمایی، علی ابوترابی، محمد عباسپور و مهین ناروئی نصرت از انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه.

* حوزه دین

در شاخه کلیات - اسلام: کتاب «امامزاده‌ها و تربت برخی از پاکان و نیاکان» تالیف کارگروهی بنیاد ایران‌شناسی؛ طرح، مقدمه، بررسی و تدوین نهایی: دکتر حسن حبیبی از انتشارات بنیاد ایرانشناسی
در شاخه علوم قرآنی: کتاب «متالوژی علوم قرآنی» تالیف ابراهیم فتح‌اللهی از انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)
در شاخه علوم روایی: کتاب «دلالت دولت» تالیف مصطفی دلشده تهرانی از انتشارات دریا
در شاخه کلام: کتاب «متکلمان شیعه: هشام بن حکم» تالیف علیرضا اسعدی از انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
کتاب «زمان و سرمدیت: جستاری در فلسفه دین» ترجمه احمد رضا تجلیلی از انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب
در شاخه عرفان و تصوف: کتاب «منطق و تعالی» ترجمه حسین خندق‌آبادی از انتشارات نشر نگاه معاصر
کتاب «اصلاحات صوفیان متن کامل رساله مرآت عشق» تصحیح مرضیه سلیمانی از انتشارات علمی و فرهنگی
در شاخه ادیان دیگر: کتاب «دین و اخلاق در نگاه هانس کونگ» تالیف حسن قنبری از انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب

* حوزه علوم اجتماعی

در شاخه علوم اجتماعی: کتاب «روانشناسی مطالعات انقلاب با تاکید بر انقلاب اسلامی ایران» تالیف محمدرضا طالبان از انتشارات پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی
در شاخه حقوق: کتاب «نظریه عمومی شروط و التزامات در حقوق اسلامی» تالیف آیت الله سید مصطفی محقق داماد از انتشارات مرکز نشر علوم اسلامی

* حوزه زبان

در شاخه زبان فارسی: دو اثر به طور مشترک شایسته تقدیر شناخته شدند: کتاب «فرهنگ پسوند در زبان فارسی» تالیف علی رواقی از انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی و کتاب «فرهنگ زبان آموز فارسی» تالیف بهروز صفرزاده با همکاری حمید حسنی از انتشارات کانون زبان ایران
در شاخه زبان‌های باستانی: کتاب «نامه خاتون ارگی» و «119 پاره نوشتار سعدی» تالیف زهره زرشناس، لیلا عسکری از انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی
در شاخه زبان شناسی عمومی: کتاب «مکاتب زبان شناسی نوین در غرب» ترجمه مرحوم دکتر علی‌محمد حق شناس از انتشارات سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)

* حوزه علوم خاص

در شاخه شیمی: کتاب «شناسایی ترکیبات آلی به روش طیف سنجی» ترجمه مجید میرمحمدصادقی و محمدرضا سعیدی از انتشارات نوپردازان
در شاخه زمین‌شناسی: کتاب‌ «زمین شناسی ایزوتوپ‌های پایدار» ترجمه سعید علیرضایی از انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

* حوزه علوم کاربردی

در شاخه مهندسی مکانیک: کتاب «مکانیک شکست در طراحی سازه‌ها» تالیف فرهاد جاویدراد از انتشارات گوتنبرگ
حوزه مهندسی عمران
کتاب «دینامیک سازه‌ها: نظریه و کاربرد آن در مهندسی زلزله» ترجمه فیاض رحیم زاده از انتشارات موسسه انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف
در شاخه مهندسی شیمی: کتاب «انرژی هسته‌ای توسط محصورسازی گداخت لختی» ترجمه رضا امراللهی از انتشارات دانشگاه امیرکبیر
در شاخه مهندسی صنایع: کتاب «تفکر سیستمی» ترجمه علی محمد احمدوند از انتشارات جهان جام جم و کتاب «حرفه مهندسی» تالیف حسین معماریان از انتشارات دانشگاه تهران
در شاخه مهندسی کشاورزی: کتاب «زنبورهای گالزای بلوط ایران» از انتشارات موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و
کتاب «کشاورزی هسته‌ای» از انتشارات پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای

* حوزه هنر

در شاخه هنرهای نمایشی: کتاب «هنر در گرماگرم انقلاب» تالیف مجید جعفری لاهیجانی از انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و معارف
در شاخه معماری دو اثر به صورت مشترک شایسته تقدیر شناخته شدند: کتاب «فناوری‌های نوین ساختمانی» تالیف محمود گلابچی و حامد مظاهریان از انتشارات دانشگاه تهران و کتاب «طراحی در طبیعت» تالیف غلامرضا پاسبان از انتشارات گنج هنر

* حوزه ادبیات

در شاخه تاریخ و نقد دو اثر به صورت مشترک شایسته تقدیر اعلام شدند: کتاب «از معنا تا صورت» تالیف مهدی محبتی از انتشارات سخن و کتاب «تاریخ قلمرو زبان فارسی» سید مهدی زرقانی از انتشارات سخن
در شاخه نثر معاصر دو اثر به صورت مشترک شایسته تقدیر شدند: کتاب «تالار پذیرایی پایتخت» از محمد علی گودینی انتشارات سوره مهر و کتاب «نامیرا» تالیف صادق کرم یار از انتشارات نیستان

* حوزه کودک و نوجوان

در شاخه دین دو اثر شایسته تقدیر اعلام شدند: کتاب «آمین» تالیف محمد مهدی رسولی از انتشارات نیستان و کتاب «خدای من» تالیف فریبا کلهر از انتشارات مدرسه.
در شاخه علوم انسانی و هنر نوجوان: کتاب «حیات وحش ایران» از انتشارات نشر طلایی
در شاخه داستان نوجوان: کتاب «پری نخلستان» تالیف حسین فتاحی از انتشارات قدیانی
در شاخه داستان کودک: کتاب «عقرب‌های کشتی بمبک» فرهاد حسن‌زاده، انتشارات افق
در شاخه شعر نوجوان: کتاب «چشم‌های زمستانی» تالیف افسانه شعبان نژاد از انتشارات کانون
در شاخه علوم و فنون نوجوان: مجموعه 7 جلدی «تاریخ علم برای نوجوانان» ترجمه حسن سالاری از انتشارات محراب قلم

* بخش ویژه ترجمه قرآن

ترجمه‌های استاد بهاء الدین خرمشاهی، مرحوم آیت‌الله علی مشکینی، مسعود انصاری، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی و مرحوم محمدمهدی فولادوند شایسته تقدیر شناخته شدند.
گفتنی است در بخش جنبی (ایثار، جهاد، شهادت) و کتاب «پاسیاد پسر خاک» از انتشارات سوره مهر شایسته تقدیر اعلام شد.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000882


نوشته شده توسط : مینا ب

دیلی‌نیوز: با گل ایران قلب بحرین شکست

شنبه 21 آبان 1390   10:56 ق.ظ

/بازتاب تساوی ایران و بحرین/
دیلی‌نیوز: با گل ایران قلب بحرین شکست

خبرگزاری فارس: یک روزنامه چاپ منامه برای گزارش بازی ایران و بحرین از واژه "قلب شکسته" استفاده کرد.

خبرگزاری فارس: دیلی‌نیوز: با گل ایران قلب بحرین شکست

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از آنکه تیم ملی ایران شب گذشته تا آخرین دقایق مسابقه با نتیجه یک بر صفر از بحرین شکست خورده بود،اما در دقیقه 93 با گل مجتبی جباری کار به تساوی کشیده شد تا تیم ملی در منامه به یک امتیاز مهم دست یافته و شکست ناپذیری شاگردان کی‌روش ادامه داشته باشد.
آنها که با دست زدن به همه روش‌های گوناگون می‌خواستند به زعم خود برتری یک بر صفر را حفظ کنند، وقتی گل جباری زده شد، آب سردی را بر خود و آرزوهای خود دیدند.

این مساله سبب شد تا روزنامه گلف دیلی نیوز در گزارش خود از تیتر "قلب شکسته" استفاده کند.

این نشریه سپس به انعکاس حرف‌های تیلور، مربی انگلیسی بحرین پرداخت که به قدرت زیاد سفید‌پوشان ایران اعتراف کرد. وی در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: ایران بهترین تیم گروه ۵ است.‌آنها در 10دقیقه پایانی ما را کاملا تحت فشار گذاشتند. اما من همان لحظه که بازی به پایان رسید خطاب به مسئولان گفتم به شاگردانم افتخار می کنم که امشب با هم مشارکت زیادی کردند.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000289


نوشته شده توسط : مینا ب

ارسال 160 اثر نمایشی به دومین جشنواره حجاب و عفاف

شنبه 21 آبان 1390   10:52 ق.ظ

ارسال 160 اثر نمایشی به دومین جشنواره حجاب و عفاف

خبرگزاری فارس: دبیر بخش فیلم دومین جشنواره بین المللی تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب «نور» گفت: حدود 160 اثر نمایشی کیفی به دبیرخانه جشنواره رسیده است و برای تحقق جریان‌سازی موضوع عفاف و حجاب آثار منتخب به مرحله تولید می‌رسند.

خبرگزاری فارس: ارسال 160 اثر نمایشی به دومین جشنواره حجاب و عفاف

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره بین­المللی تولیدات رسانه­ای عفاف و حجاب «نور»، حسین رحیم­زاده خراسانی دبیر بخش فیلم این جشنواره اظهار داشت: حدود 160 اثر نمایشی کیفی به دبیرخانه جشنواره رسیده است و این جشنواره باید تلاش کند تا در آینده تأثیرگذار باشد و شرایطی ایجاد کند که رغبت و علاقه به تولید آثار با گرایش­های تخصصی برای جامعه در زمینه موضوعات جشنواره افزایش پیدا کند.
 
وی افزود: صرفاً اتکا به برگزاری جشنواره نمی­تواند به ما برای دستیابی اهداف مورد نظر کمک کند؛ باید در جشنواره موضوعات و محورهای مورد نظر را تبلیغ کرده و پس از بررسی­ و داوری،­ نوع نگاه را مورد تشویق قرار داد ضمن اینکه برای تحقق جریان‌سازی موضوع عفاف و حجاب بهترین فیلمنامه و طرح­های منتخب بعد از برگزاری جشنواره باید مرحله تولید برسند.
 
دبیر بخش فیلم دومین جشنواره بین المللی تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب «نور» با بیان اینکه بخش فیلم علاوه بر برنامه‌های جنبی شامل نمایش آثار برگزیده در سینما، برگزاری جلسات نقد و مصاحبه رادیو و تلویزیونی است، عنوان کرد: شعار اصلی جشنواره "خانه امن، جامعه امن" است و آثاری را شایسته توجه می­دانیم که سرفصل و موضوع محوری جشنواره را در تولید آثار خود اعم از فیلمنامه، فیلم کوتاه، تله فیلم، سریال یا قالب‌های دیگر برنامه­های تلویزیونی مثل گفتگو و مستند در نظر گرفته باشند، یکی از محورهای ویژه جشنواره اثربخشی تولید و میزان ارتباط با مخاطب است.

به گزارش توانا، دومین جشنواره بین المللی تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب (نور) در پنج بخش فیلم، عکس، رسانه‌های دیجیتال، گزارش‌های رسانه‌ای و بخش شعر و داستان با شعار «خانه امن، جامعه امن»، اول آذرماه امسال برگزار می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000301


نوشته شده توسط : مینا ب

قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

شنبه 21 آبان 1390   10:52 ق.ظ

قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

خبرگزاری فارس: درحالی که قیمت جهانی طلا در معاملات روز گذشته ۳۰ دلار در هر اونس افزایش یافت کارشناسان از احتمال ادامه روند صعودی قیمت ها در هفته جاری خبر می دهند.

خبرگزاری فارس: قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، ارزش دلار در بازارهای جهانی طی روز گذشته بیش از یک سنت کاهش یافت و به دنبال آن قیمت جهانی طلا در این روز با افزایش ۳۰ دلاری مواجه شد.
هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه به 1790 دلار رسید که این رقم نسبت به روز قبل از آن ۳۰ دلار افزایش داشته است.
کاهش ارزش دلار یکی از عوامل مهم در افزایش قیمت طلا طی روز گذشته بوده است. ارزش دلار در برابر یورو طی این روز 1.05 سنت کاهش یافت. در پایان این روز هر یورو در برابر 1.3749 دلار معامله می شد.
بر اساس گزارش بلومبرگ کاهش ۴۰ دلاری قیمت طلا در اواسط هفته گذشته و تلاش سرمایه داران برای بهره برداری از این کاهش قیمت و در نتیجه افزایش تقاضا برای طلا علت دیگر رشد قیمت این فلز گرانبها در روز جمعه عنوان شده است.
یک کارشناس بازار طلا وضعیت اقتصادی ایتالیا را نیز بر بازار طلا موثر دانست و گفت تصویب طرح ریاضت اقتصادی در سنا و احتمال تصویب آن در پارلمان بازارهای مالی را تاحدی آرام کرده و این امر می تواند به کاهش قیمت طلا کمک کند. در عین حال به گفته وی موضوع ایران نیز می تواند به عنوان عاملی در افزایش قیمت طلا عمل کند.
این کارشناس بازار طلا افزود: بحث فعالیت های هسته ای ایران بر بازار سایه افکنده است و به عنوان عاملی در تقویت قیمت طلا عمل می کند.
بر اساس نظرسنجی  پایگاه اینترنتی کیتکو از کارشناسان بازار طلا قیمت این فلز در معاملات هفته جاری که از دوشنبه آغاز می شود به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد. از ۲۲ شرکت کننده در این نظرسنجی ۱۸ نفر معتقدند قیمت طلا افزایش می یابد و ۲ نفر معتقدند قیمت طلا کاهش و ۲ نفر نیز قائل به ثبات قیمت ها هستند.
انتهای پیام//منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000304


نوشته شده توسط : مینا ب

تلاش مجلس برای رفع فوری ایرادات شورای نگهبان به طرح نظارت بر نمایندگان

شنبه 21 آبان 1390   10:52 ق.ظ

سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
تلاش مجلس برای رفع فوری ایرادات شورای نگهبان به طرح نظارت بر نمایندگان

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مجلس تلاش می‌کند هرچه سریعتر ایرادات شورای نگهبان به طرح نظارت بر نمایندگان را مورد رسیدگی قرار داده و آنها را برطرف کند.

خبرگزاری فارس: تلاش مجلس برای رفع فوری ایرادات شورای نگهبان به طرح نظارت بر نمایندگان

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: به دلیل تقارن عید غدیر با روز سه‌شنبه، مجلس این هفته روزهای یکشنبه و دوشنبه تشکیل جلسه علنی می‌دهد.

وی افزود: تعدادی از همکاران پیشنهاد دادند که ممکن است برخی از نمایندگان برای عید غدیر بخواهند به حوزه‌های انتخابیه‌شان بروند و در آنجا برنامه‌هایی داشته باشند، از این رو امکان دارد برای برگشت به تهران به منظور حضور در جلسه علنی روز چهارشنبه، با مشکل مواجه شوند، به همین دلیل مقرر شد پارلمان این هفته دو روز جلسه علنی داشته باشد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه از طرح سؤال از رئیس‌جمهور سخن به میان آورد و تصریح کرد: بر اساس آخرین اخبار، گویا مجدداً تعداد امضاهای طرح مذکور از حد نصاب افتاده است، باید منتظر جلسه علنی فردای مجلس بمانیم تا ببینیم باز هم آقایان طرح سؤال از رئیس‌جمهور را دنبال می‌کنند یا خیر.

به گفته وی، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، زمانی که طرح سؤال از رئیس‌جمهور دارای تعداد امضاهای لازم نباشد، قابل طرح نیست و امضاکنندگان نمی‌توانند در این صورت به هیئت رئیسه فشار بیاورند که طرح را مطرح کند.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا بر همین اساس با اشاره به طرح استیضاح مجید نامجو وزیر نیرو که به هیئت رئیسه برای مطرح شدن ارائه شده است، گفت: اگر در جلسه علنی فردای مجلس، امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر نیرو، این طرح را دنبال نکنند، معلوم می‌شود که در جلسات مشترک آقایان با نامجو، موضوعات و مسائل مورد نظر نمایندگان حل شده است اما اگر طراحان استیضاح مجدداً این طرح را پیگیری کنند، آن زمان طرح مذکور وجه دیگری پیدا می‌کند و باید در هیئت رئیسه مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به طرح "نظارت مجلس بر امور نمایندگان" که پس از تصویب وکلای ملت مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت، متذکر شد: اولویت مجلس بر این است که طرح نظارت بر نمایندگان هرچه سریعتر رفع اشکال شده و اجرایی شود.

نماینده مردم نیشابور در خانه ملت اضافه کرد: مجلس تلاش می‌کند هرچه سریعتر ایرادات شورای نگهبان به طرح نظارت بر نمایندگان را مورد رسیدگی قرار داده و آنها را برطرف کند.

وی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با فارس با اشاره به لایحه بودجه 1391 کل‌کشور، گفت: تاکنون هیئت رئیسه 2 بار به صورت رسمی با دولت برای ارائه به هنگام این لایحه به مجلس مکاتبه داشته است.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا در خاتمه یادآور شد: هیئت رئیسه به صورت کتبی و رسمی از دولت خواسته است که لایحه بودجه 91 را در زمان مقرر آن که 15 آذرماه است، برای رسیدگی به مجلس ارائه دهد چراکه امسال انتخابات مجلس نهم را در پیش داریم و قرار است 12 اسفندماه برگزار می‌شود و اگر لایحه بودجه سریعتر به خانه ملت ارائه نشود، ممکن است بررسی آن در مجلس با مشکلاتی مواجه شده و رسیدگی به این لایحه به سال آینده موکول شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000226


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic