جستجو

 

سخنرانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری مصر درباره حضور اسلام‌گرایان

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

مهمترین عناوین امروز نشریات آلمانی زبان:
سخنرانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری مصر درباره حضور اسلام‌گرایان

خبرگزاری فارس: حمله نیروی دریایی رژیم‌صهیونیستی به کشتی‌های امدادی غزه و دستگیری شماری از معترضان تظاهرات سرمایه‌داری در آمریکا مهمترین عناوین امروز نشریات آلمانی زبان بودند.

خبرگزاری فارس: سخنرانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری مصر درباره حضور اسلام‌گرایان

به گزارش فارس مهمترین عناوین امروز نشریات آلمانی زبان درج شده در پایگاه‌های اینترنتی آنها به شرح زیر است:

روزنامه آلمانی "فرانکفورترآلگماینه:
-سخنرانی نامزد انتخابات مصر درباره حضور اسلام‌گرایان
-80 نفر در تظاهرات اوکلند دستگیر شدند

روزنامه اتریشی "دراشتاندارد:
-سوریه متعهد به پایان دادن به خشونت علیه معترضان شد
-نیروی دریایی اسرائیل 2 کشتی امدادرسان را متوقف کرد

نشریه آلمانی "فوکوس:
-درگیری و دستگیری در جریان تظاهرات جنبش وال استریت
-اوباما درباره موفقیت اروپا در برون‌رفت از بحران یورو ابراز امیدواری کرد

روزنامه آلمانی "ولفزبورگرآلگماینه:
-پاپاندروا رای پارلمان را به دست آورد
-نیروی دریایی اسرائیل به کشتی‌های امدادرسانی به غزه حمله کرد

روزنامه آلمانی "تسایت:
-پارلمان یونان درباره آینده پاپاندروا تصمیم‌گیری می‌کند
-آینده "فتاح" وبلاگ نویس مصری چه خواهد شد؟

انتهای ‌پیام/ط.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000167


نوشته شده توسط : مینا ب

لیگ دسته اول ووشو از 26 آبان آغاز می‌شود

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

لیگ دسته اول ووشو از 26 آبان آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: لیگ دسته اول ووشو با حضور 6 تیم از 26 آبان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: لیگ دسته اول ووشو از 26 آبان آغاز می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از فدراسیون ووشو، در لیگ دسته اول مردان تیم‌های لرستان، خراسان رضوی، شینگ‌ئی‌چوان،قم، مرکزی و بهشهر در یک گروه با یکدیگر رقابت می‌کنند.
این رقابت‌ها از 26 آبان آغاز خواهد شد.

در لیگ دسته اول بانوان نیز تیم‌های تهران، اصفهان، گاز مازندران، همدان، تربیت‌بدنی سمیرم، مرکزی و کرمانشاه حضور دارند.
زمان برگزاری مسابقات هنوز مشخص نشده است.
لیگ برتر ووشو جوانان در بخش مردان و زنان نیز در حال برگزاری است.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000192


نوشته شده توسط : مینا ب

نخست وزیر یونان از پارلمان رای اعتماد مجدد گرفت

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

نخست وزیر یونان از پارلمان رای اعتماد مجدد گرفت

خبرگزاری فارس: جورج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان توانست رای اعتماد مجلس این کشور را در یک رای گیری حیاتی برای آینده یورو، واحد پول اروپایی به دست آورد.

خبرگزاری فارس: نخست وزیر یونان از پارلمان رای اعتماد مجدد گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس با وجود تهدیدی که از جانب هم حزبی های مخالف پاپاندرئو در حزب سوسیالیست یونان متوجه او بود وی در نهایت توانست ۱۵۳ رای موافق را در برابر ۱۴۵ رای مخالف کسب کند.
 قبل از شروع رای گیری، نخست وزیر یونان خواهان حمایت پارلمان این کشور برای تشکیل دولتی ائتلافی شد تا بتواند دریافت کمک مالی از اتحادیه اروپا برای فائق آمدن بر بحران بدهی های یونان و تثبیت وضعیت اقتصادی حوزه یورو را تضمین کند.
 با این همه، ناظران اقتصادی بعید می دانند که حزب مخالف دولت، تشکیل دولتی ائتلافی به ریاست پاپاندرئو را بپذیرد.
انتهای پیام /منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000198


نوشته شده توسط : مینا ب

ارتقای فرهنگ عمومی جامعه با اهتمام به امر به معروف

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

حجت‌الاسلام معلمی به مناسبت روز فرهنگ عمومی مطرح کرد؛
ارتقای فرهنگ عمومی جامعه با اهتمام به امر به معروف

خبرگزاری فارس: استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر رعایت مهرورزی و دلسوزی در امر به معروف گفت: اگر افراد جامعه، شرایط و آداب امر به معروف را رعایت کنند و با هنرمندی این وظیفه را انجام دهند، فرهنگ عمومی جامعه با ارتقای محسوسی همراه خواهد بود.

خبرگزاری فارس: ارتقای فرهنگ عمومی جامعه با اهتمام به امر به معروف

به مناسبت روز فرهنگ عمومی، خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن معلمی، عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام، درباره تاثیر امر به معروف و نهی از منکر در فرهنگ عمومی جامعه انجام داده که از نظر می‌گذرد. 

* یکی از راه‌های ارتقای فرهنگ عمومی، ‌نظارت عمومی است


حجت‌الاسلام معلمی در ابتدای این گفت‌وگو بیان داشت: فرهنگ عمومی از راه‌های مختلف چه از لحاظ معرفتی، چه از لحاظ ارتباط اجتماعی و چه دیگر لحاظ‌ها ارتقا می‌یابد و یکی از راه‌های موثّر در ارتقای فرهنگ عمومی، بحث نظارت عمومی است که همه بر یکدیگر ناظر باشند.
وی گفت: در اسلام، قرآن و روایات، تحت عنوان «امر به معروف و نهی از منکر» با این پدیده رو به رو می‌شویم و در این نظارت، همه نسبت به هم احساس مسئولیت می‌کنند.
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: نکته مهم این است که در امر به معروف و نهی از منکر، قرار نیست افراد از موضع بالا به یکدیگر اقتدار و خشونت نشان دهند، بلکه چیزی که مهم است در درجه اول دلسوزی است. یعنی فرد نسبت به اسلام و جامعه اسلامی و حکومت اسلامی احساس مسئولیت داشته و خواستار جامعه‌ای سالم و پاک و زمینه مناسب برای رشد انسان‌ها باشد.
وی افزود: برای چنین فردی اتفاقاتی که در این جامعه به وقوع می‌پیوندد مهم است. اگر در این جامعه هرگونه ناهنجاری و مسائل خلاف شرع و خلاف اخلاق و ادب رخ دهد این فرد به فکر می‌افتد که این وضعیت را به یک وضعیت بهتر و درست تبدیل کند و این نظارت عمومی و امر به معروف و نهی از منکر را می‌طلبد. 

* امر به معروف و نهی از منکر، شرایط و آدابی دارد


مدیر گروه فلسفه دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام با ذکر این نکته که برای انجام امر به معروف و نهی از منکر، شرایط خاصی قائل شده‌اند گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید تاثیر گذار بوده و تا می‌شود با زبان نرم و تشویق صورت بگیرد.
وی گفت: اگر افراد جامعه، شرایط این امر را رعایت کرده و با هنرمندی این وظیفه را انجام دهند و از درِ مهر و تشویق و دلسوزی وارد شوند، در ارتقای فرهنگ جامعه بسیار تاثیر می‌گذارند.
این استاد دانشگاه با بیان مثالی گفت: مثلا فردی که در محل کار خود متوجه کم کاری همکار خود می‌شود و می‌بیند ارباب رجوع را به درستی جواب نمی‌دهد، به جای بی‌تفاوتی یا اعتراض و خشونت تا می‌شود به روش‌های غیر مستقیم مثلا هدیه دادن کتابی در این زمینه یا گفتن روایتی، شعری، بیان تجربه و خاطره‌ای او را متوجه اشتباهش کند و یا به صورت مستقیم ابتدا او را به یک صحبت دو نفره دعوت کرده و با زبانی نرم و رفتاری توام با دوستی به او بفهماند که با دیگران همان‌طور رفتار کند که خودش انتظار دارد با او رفتار کنند.
وی گفت: باید از راههایی وارد شد که اولا طرف مقابل احساس نکند که انسان می‌خواهد حرفش را تحمیل کند. ثانیا حالت احساسی و عاطفی و قلبی داشته باشد و ثالثا طوری گفته شود که مخاطب، مطلب را درست دریافت کند. 

* موضع‌گیری در قبال امر به معروف، معلول رفتارهای نادرست یا تلقی اشتباه است

دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی با اشاره به آسیب‌های موجود در برخورد با جوانان گفت: ما در مواجهه با جوانان، چه دانشگاهی و چه غیر دانشگاهی مشاهده می‌کنیم با حالت مقابله در مورد امر به معروف و نهی از منکر رفتار می‌شود و این حالت، بر می‌گردد به اینکه یا برخورد ما درست نبوده و در شیوه‌ها و آداب، درست عمل نکرده‌ایم و یا تلقی آنها از امر به معروف و نهی از منکر، تلقی درستی نبوده است. از این رو، اگر این موضوع را به شیوه‌ای درست و نظارتی سالم تبدیل کنیم ـ که قدم اول آن، دلسوزی و محبت است ـ موثر واقع می‌شود.
وی گفت: با این شیوه در روابط استاد با دانشجو، دانشجو با استاد، همکار با همکار، راننده با راننده و مردم با مردم و به طور کلی در سطح جامعه حس مسئولیت پدید می‌آید.
وی افزود: نباید در قبال یکدیگر حالت طلبکارانه داشته باشیم بلکه واقعا خیرخواه دیگران باشیم و به طرف مقابل بفهمانیم که من دوست دارم حالا که تو می‌توانی از این بهتر شوی، تلاش کنی. 

* همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها می‌توانند به وسیله امر به معروف در ارتقای فرهنگ عمومی نقش داشته باشند

استاد معلمی گفت: علاوه بر مردم، همه دستگاه‌ها می‌توانند در ترویج امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند. صدا و سیما به ‌وسیله‌ برنامه‌ها و سریال‌ها و سینما با فیلم‌های سینمایی خوب، و متولیان آموزش با انتشار کتب خوب و همایش‌های تأثیرگذار و برنامه‌های صحیح و مناسب آموزشی می‌توانند در ارتقای فرهنگ عمومی نقش ویژه داشته باشند. 

* بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر، «رفتار» است نه گفتار

حجت‌الاسلام معلمی گفت: معصومین، بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر را با رفتار عملی خود نشان می‌دادند. برای مثال، مردی از شام آمد و آنقدر تحت تأثیر تبلیغات معاویه و دشمنان حضرت علی علیه‌السلام و اهل بیت بود که وقتی با امام سجاد علیه‌السلام رو به رو شد، شروع به دشنام دادن و بد و بی‌راه گفتن کرد. یاران حضرت می‌خواستند متعرض این مرد شوند که حضرت اجازه ندادند. وقتی این فرد، حرفهایش را زد، امام فرمود: فکر کنم شما گرسنه‌اید و مسافر، جایی برای استراحت دارید؟ و خلاصه سعی در برطرف کردن مشکل این مرد نمودند. به قول معروف این مرد جاخورد و در مقابل رفتار حضرت از رفتارش عذر خواهی کرد. این نشان دهنده تاثیر رفتار معصومین پیش از گفتارشان است.
وی افزود: وقتی پیامبر صلی الله علیه وآله به بچه‌ها سلام کرده و با ایشان با صمیمیت رفتار می‌کردند خود این رفتار بهترین آموزش برای بچه‌ها و بزرگترهایشان بود که می‌دیدند و می‌شنیدند.
معلمی ادامه داد: البته جاهایی هم هست که پیامبر اکرم صلوات الله علیه وآله و حضرات معصومین علیهم السلام با گفتارشان به اطرافیان، شاگردان و راویانی که خدمت ایشان می‌رفتند تذکر داده‌اند. اما به نظر بنده رفتار عملی و منش بسیار برجسته معصومین علیهم السلام در درجه اول و سپس گفتارشان تأثیرگزار بوده است.
وی در پایان متذکر شد: اگر در جامعه ما نیز بزرگترها و متولیان امر، رفتار صحیح داشته باشند، گفتارشان در کوچکترها و عموم مردم تأثیر می‌گذارد و به قول امام خمینی (ره): استاد با رفتارش درس می‌دهد نه با گفتارش. البته گفتار کسی که خود عامل است موثرتر است و هنگامی که فرد، رفتارش خوب است ناخودآگاه حرفی که می‌زند مورد قبول و تأثیر در دیگران واقع می‌شود.
انتهای پیام/کمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000778


نوشته شده توسط : مینا ب

نیروهای خارجی هرچه سریع‌تر افغانستان را ترک کنند

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

رهبر طالبان:
نیروهای خارجی هرچه سریع‌تر افغانستان را ترک کنند

خبرگزاری فارس: "ملا محمد عمر" رهبر طالبان ضمن مخالفت با ایجاد پایگاه‌های نظامی در افغانستان خواهان خروج هر چه سریع‌تر نیروهای خارجی از این کشور شد.

خبرگزاری فارس: نیروهای خارجی هرچه سریع‌تر افغانستان را ترک کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، رهبر طالبان آمریکا را در افغانستان شکست خورده دانست و اعلام کرد که حمایت مردم آمریکا از جنگ افغانستان پایان یافته است.
 
در پیامی که به مناسبت عید قربان منسوب به رهبر طالبان در رسانه‌های افغانستان منتشر شده، آمده است: طالبان مخالف گفت‌وگوهای صلح نیستند اما در این زمینه باید شفافیت وجود داشته باشد.

ملا عمر ضمن مخالفت با ایجاد پایگاه‌های نطامی در افغانستان بیان داشته است: نیروهای خارجی هرچه زودتر باید افغانستان را ترک کنند.

رهبر طالبان با تأکید بر اتحاد بین این گروه، گفته است: آمریکا تلاش دارد تا اتحاد بین طالبان را از بین ببرد اما در این کار موفق نخواهد شد.

وی در این پیام ضمن اینکه از طالبان خواسته است تا برای حفظ جان غیرنظامیان تلاش کنند، خواهان تحقیق جامع در مورد تلفات غیرنظامیان در افغانستان شده است.

ملا عمر با بی اهمیت خواندن کنفرانس "بن دوم"، برگزاری این نشست‌ها را فرمایشی و بی‌نتیجه خوانده است.
 
در همین حال ژنرال "جان آلن" فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان نیز در پیامی از طالبان خواسته است تا به روند صلح بپیوندند و در غیر آن، کشته و یا دستگیر خواهند شد.
 
سازمان ملل ماه گذشته در گزارشی اعلام کرد: شبه‌نظامیان طالبان مسئول 80 درصد تلفات غیرنظامیان در افغانستان هستند که به نظر می‌رسد بخشی از پیام ملا عمر واکنشی به این گزارش است.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000123


نوشته شده توسط : مینا ب

چرا آمریکایی‌ها از نیروی قدس می‌ترسند؟

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

یادداشت مهدی محمدی/
چرا آمریکایی‌ها از نیروی قدس می‌ترسند؟

خبرگزاری فارس: بیش از یک دهه است که آمریکایی‌ها از نیروی قدس می‌ترسند و این ترس خود را به روش‌های مختلف ابراز کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: چرا آمریکایی‌ها از نیروی قدس می‌ترسند؟

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، روزنامه کیهان در یادداشت امروز خود به قلم مهدی محمدی نوشت: تمرکز آمریکا بر نیروی قدس سپاه و شخص سردار قاسم سلیمانی یکباره علنی شده، ولی مطلقا یکباره به وجود نیامده است.

بیش از یک دهه است که آمریکایی‌ها از نیروی قدس می‌ترسند و این ترس خود را به روش‌های مختلف ابراز کرده‌اند، به ویژه از زمانی که آمریکا پس از سال 2001 قدم به منطقه گذاشت و دو کشور عراق و افغانستان را اشغال کرد، مزه رویارویی با نیروی قدس را به عمیق‌ترین و واقعی‌ترین شکل ممکن چشیده است، شاید حدود یک دهه طول کشید تا آمریکا حریف اصلی خود در منطقه را شناخت، درک آمریکا از آنچه قدرت منطقه‌ای ایران خوانده می‌شود، عمدتا ـ اگر نگوییم در همه موارد ـ مبتنی بر تجربه رویارویی با نیروی قدس است، بدون شک، روزی که حدود یک دهه پیش، آمریکایی‌ها تصمیم به آغاز حضور نظامی گسترده در منطقه گرفتند به هیچ وجه نمی‌توانستند تصور کنند که با چه نیرویی مواجه خواهند شد و هماورد اصلی آنها کیست، آمریکایی‌ها منطقه خاورمیانه را فضایی گشوده و خالی از رقیب می‌دیدند که بهتر است به جای کنترل از راه دور، مستقیما در آن حضور پیدا کرده و اداره‌اش کنند. حالا، بعد از ده سال، درک آمریکایی‌ها از محدودیت‌های عملیاتی، گفتمانی، اطلاعاتی و سیاسی‌شان در منطقه کاملا واقعی شده و تنها چاره‌ای که پیش روی خود می‌بینند این است که بار کنند و از منطقه بروند، شاید بسیاری ندانند، اما این حقیقتی بسیار مهم و گریزناپذیر است که نیروی قدس سپاه و شخص حاج قاسم سلیمانی، در خالی کردن باد نخوت ماشین جنگی آمریکا درون منطقه خاورمیانه یکی از برجسته‌ترین نقش‌ها را داشته است.

مشکل آمریکایی‌ها درباره نیروی قدس، نمونه‌ای کوچک از مشکلی است که آنها درباره کل انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن دارند، آمریکایی‌ها نمی‌توانند بفهمند نیروی قدس چیست، چگونه عمل می‌کند و چه اهدافی را برای خود مشخص کرده، همچنانکه هیچ وقت نتوانستند از ماهیت مکتبی که امام تأسیس کرد و حاج قاسم و یارانش در خلاصه‌ترین تعریف ممکن شاگردان ممتاز آن مکتبند، سر دربیاورند، به همین دلیل است که برای کسانی که حتی به اندازه ذره‌ای سپاه را می‌شناسند، مجموعه اقدامات آمریکا برای پیش بردن پروژه سپاه هراسی، چیزی بیشتر از دست و پا زدن‌های خنده‌دار به نظر نمی‌آید، به این موضوع بازخواهیم گشت.
برخلاف آنچه آمریکایی‌ها تصور می‌کنند نیروی قدس بسیار بیش از آنکه یک نیروی عملیاتی زبده باشد ـ که هست ـ یک تفکر است، تفکری که مرز نمی‌شناسد و کلیدواژه‌ها و گزاره‌هایی را با خود حمل می‌کند که مستقیما با بنیادی‌ترین ارزش‌ها و روش‌های تمدن غربی در تضاد و درگیری دائم است، آمریکایی‌ها برای آنکه بدانند چرا نیروی قدس توانمند است و چرا اینچنین در هماوردی با آنها موفق بوده، باید اندکی از تحلیل‌های جیمز باندی فاصله بگیرند و به ریشه‌های تفکری بیندیشند که قدس حامل آن است.

ترس از نیروی قدس در وهله اول ترس از نیروی برانگیزاننده و سازش‌ناپذیر اسلام انقلابی است، برخلاف آنچه ذهن علیل آمریکایی تصور می‌کند کار اصلی نیروی قدس تجهیز تسلیحاتی و عملیات ویژه اطلاعاتی نیست، کار اصلی نیروی قدس آن است که به مسلمانان یادآوری کند، آئینی که با کفر و ظلم سازش می‌کند و قلت عدد را دلیل کافی برای بی عملی و گام ننهادن در راه مبارزه می‌داند، اسلام نیست، اسلام حقیقی در اصل، بر مبارزه با شرک بنا شده و امروز بزرگ‌ترین شرک تن دادن به سلطه آمریکا و صهیونیست‌هاست، آنچه امروز آمریکا را در منطقه زمین‌گیر کرده و در حال اخراج همیشگی آن از دیار مسلمین است، ترس از موشک‌های حماس و چریک‌های حزب‌الله نیست، بلکه ترس از آن تفکری است که 30 مبارز حزب‌الله را در روستای عیت‌الشعب لبنان 33 روز در محاصره کامل چنان با انگیزه نگه داشت که این روستا ـ در چند صد متری مرز لبنان ـ تا روز آخر جنگ سقوط نکرد، هر وقت آمریکایی‌ها فهمیدند که راز آن مقاومت چه بود، نیروی قدس و حاج قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله را هم شناخته‌اند.

در مرحله بعد، ترس از نیروی قدس، اعتراف به نفرت فراگیر در منطقه خاورمیانه از رژیم غاصب، جنایتکار و منحوس اسرائیل است، مبارزه با اسراءیل و به دنبال آن درگیر شدن با همه آنچه در منطقه بوی آمریکا می‌دهد، موتور محرکه اصلی اسلام انقلابی در منطقه است، این نکته‌ای است که اداره‌کنندگان کاخ سفید تا پیش از آغاز انقلاب‌های اسلامی در منطقه هیچ درکی از آن نداشتند، حکومت به ظاهر استوار دیکتاتورها بدل به حجابی پیش چشم غربی‌ها شده بود که اجازه نمی‌داد عمق نفرت ریشه دوانده از اسرائیل و آمریکا در جان‌های این مردم را ببینند، هنر نیروی قدس این بود که در تمام آن سال‌هایی که آمریکا تصور می‌کرد مبارک و بن علی و ملک عبدالله منطقه را در قبضه قدرت آمریکا نگه داشته و آن را به مکانی امن برای اسرائیل تبدیل کرده‌اند، آتش مبارزه با صهیونیست‌ها را در دل‌های مومنان نه فقط روشن نگاه داشت بلکه هر روز بر شدت و شعله آن افزود تا جایی که اکنون زبانه‌های آن آتش گر گرفته، در حال سوختن دودمان آمریکا در منطقه است، هر وقت آمریکا توانست راز نفرت گسترده از اسرائیل در منطقه را دریابد، سر محبوبیت و موفقیت قاسم سلیمانی و مردانش را هم خواهد فهمید.

در گام سوم، ترس از نیروی قدس، ترس از بسط الگوی انقلاب اسلامی است، حاج قاسم سلیمانی زمانی در یکی از معدود اظهارنظرهای آشکارش گفته بود ملت ایران تنها ملتی در جهان است که لیاقت شکست تاریخی آمریکا را دارد. حدود 5 سال پیش که این جمله از قول حاج قاسم نقل شد بسیاری آن را یک آرزوی بزرگ، شیرین و البته دور دانستند، امروز چه طور؟ امروز که نتانیاهو هم از بیخ گوش خود صدای امام خمینی (ره) را می‌شنود و رابرت گیتس می‌گوید درگیر شدن با ایران به معنای آن است که فردا آمریکا ناچار باشد درون خاک خود با فرزندان انقلاب ایران بجنگد، آیا باز هم می‌توان گفت که جمله حاج قاسم بیان یک آرزوی دور بوده است؟

آمریکایی‌ها می‌دانند بزرگ‌ترین و راهبردی‌ترین مشکلشان در آینده این است که چگونه با روند بازگشت اسلام سیاسی به منطقه مواجه شوند، آنچه این مسئله را سهمگین‌تر می‌کند این است که آمریکایی‌ها دریافته‌اند بازگشت اسلام سیاسی و تلفیق دین و حکومت در منطقه هیچ معنایی جز بسط الگوی ایران ندارد و ایران تنها کشوری در جهان است که تلفیق موفق و کارآمد دین و حکومت در آن شکل گرفته و تجربه شده است و مهم‌ترین محصول آن تجربه هم همان است که قاسم سلیمانی گفت: ایران آمریکا را در منطقه سر جای خود نشانده است، بله، نیروی قدس مبارزان در منطقه را مسلح می‌کند اما نه به سلاح، بلکه به تفکری که هزاران بار برنده‌تر از هر سلاحی است، حاج قاسم به کسی در منطقه اسلحه نداده است، نیازی به این کار نیست، او به مبارزان منطقه آموخته که چگونه فکر کنند تا از دل آن کاری‌ترین ایده‌ها برای ضربه زدن به پیکره استکبار بیرون بیاید، این بزرگ‌ترین سلاح ممکن است، هر زمان آمریکایی‌ها راز بازگشت اسلام سیاسی به منطقه را دریافتند، نیروی قدس را هم شناخته‌اند.

چهارمین نکته این است که ترس از نیروی قدس به معنای ترس از غلبه رفتار ایدئولوژیک بر رفتار پراگماتیک است، آمریکایی‌ها بهتر از هر کسی در این جهان، معنای این جمله را می‌فهمند، دو پرونده را در نظر بگیرید؛ یکی پرونده هسته‌ای در دوران دوم خرداد و دیگری پرونده عراق، یکی را پراگمات‌ها اداره کردند و دیگری را شاگردان حاج قاسم، مردان آفتاب سوخته‌ای که کوره راه‌های کوه و بیابان را بهتر از محلات شیک و چشم فریب شهرها می‌شناسند، کدام پرونده بهتر اداره شد؟ هر وقت آمریکایی‌ها جواب این سؤال را دانستند، نیروی قدس را هم شناخته‌اند.

و آخر از همه ترس از نیروی قدس، هراس از بی‌معنا شدن مرزهاست، قدس به مؤمنان یاد می‌دهد به جای ماندن در خانه خود، در خانه دشمن با او بجنگند، آمریکا شاید تا همین اواخر این موضوع را جدی نمی‌گرفت اما حالا که از قلب نیویورک هم صدای مرگ بر اسرائیل می‌شنود، باید فهمیده باشد که معنای «عملیات برون مرزی» چیست، هر وقت آمریکایی‌ها فهمیدند که نفرت از اسرائیل چگونه به نیویورک رسیده الگوی عمل نیروی قدس در خاورمیانه را هم کشف خواهند کرد.

این نوشته فقط یک مقدمه است و هر کس بخواهد درباره نیروی قدس سخن بگوید ـ امر مبارکی که ظاهرا باب آن باز شده ـ باید عمیقا در یک مفهوم دیگر یعنی مفهوم شهادت‌طلبی هم تأمل کرده باشد، آمریکایی‌ها البته می‌دانند این حرف یعنی چه، چراکه احتمالا تحلیلگرانشان به آنها گفته‌اند که تقریبا همه اظهارنظرهای منتشر شده حاج قاسم سلیمانی مربوط به مجالس بزرگداشت شهداست، مجالسی که اهلش می‌گوید حاج قاسم دعوت به هیچ کدام از آنها را رد نمی‌کند و کلام اول و آخرش این است که: «دعا کنید جا نمانم»، هر وقت آمریکایی ها راز عشق حاج قاسم به احمد کاظمی را فهمیدند، نیروی قدس را هم شناخته‌اند.

خلاصه کنیم، ترس از نیروی قدس، هراس از بهترین و دلیرترین مردان ایران است که در گمنامی محض، در خطرناک‌ترین حوزه‌های مأموریتی و برای کمک به مردمی که جز بیان رنج‌های خود چیزی برای عرضه به آنها ندارند و فقط با هدف گسترش اسلام، سر از پا نمی‌شناسند، مفهومی چنین عمیق و بزرگ آیا در ذهن‌های کوچک و دیجیتالیزه شده آمریکایی‌ها جا می‌شود؟

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000136


نوشته شده توسط : مینا ب

نرخ بیکاری آمریکا به ۹ درصد رسید

شنبه 14 آبان 1390   10:44 ب.ظ

نرخ بیکاری آمریکا به ۹ درصد رسید

خبرگزاری فارس: دولت آمریکا اعلام کرد نرخ بیکاری در این کشور طی ماه اکتبر با یک دهم درصد کاهش به 9درصد رسیده است.

خبرگزاری فارس: نرخ بیکاری آمریکا به ۹ درصد رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ وزارت کار آمریکا اعلام کرد درماه اکتبر ۸۰ هزار نفر از شمار بیکاران آمریکا کاسته شده است. در ماه سپتامبر نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد دنیا نه و یک دهم درصد بود.
 کارشناسان اقتصادی کاهش محدود بیکاری را تحولی مثبت برای رئیس جمهوری آمریکا می دانند که سیاست های اقتصادی وی به شدت از سوی رقبای جمهوری خواه مورد انتقاد قرار گرفته است. مشکلات اقتصادی آمریکا به یکی از موضوعات محوری انتخابات ریاست جمهوری سال
۲۰۱۲ تبدیل شده است که می تواند بر شانس باراک اوباما در این مبارزات که مرحله مقدماتی آن آغاز شده اثر منفی بگذارد.
 بیش از
۱۴ میلیون نفر در آمریکا دنبال کار می گردند و این کشور با وجود خروج از رکود، هنوز رشد اقتصادی اش شتاب لازم را پیدا نکرده است. کسری بودجه دولت فدرال در سال جاری بیش از یک تریلیون و ۲۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است.
انتهای پیام /منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000209


نوشته شده توسط : مینا ب

نشست گروه 20 پایان یافت

شنبه 14 آبان 1390   10:15 ب.ظ

نشست گروه 20 پایان یافت

خبرگزاری فارس: نشست رهبران کشورهای عضو گروه ۲۰ در کن فرانسه بدون توافق برای حل بحران یورو و با تاکید بر ایجاد تعادل مجدد در اقتصاد جهانی پایان یافت.

خبرگزاری فارس: نشست گروه 20 پایان یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی بحران مالی حوزه یورو بحث اصلی شرکت‌کنندگان در این نشست بود و نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه در کنفرانسی خبری در پایان نشست گروه ۲۰ گفت برای دفاع از اروپا و یورو مبارزه خواهیم کرد.
 وی افزود اعضای گروه
۲۰ توافق کرده‌اند تا منابع مالی صندوق بین‌المللی پول را افزایش دهند، ولی جزئیات این موضوع در ماه فوریه آینده مورد توافق قرار می‌گیرد.
 سارکوزی همچنین گفت فرانسه و آلمان مایل به تعیین مالیات برای نقل و انتقالات ارزی هستند و این دو کشور امیدوارند که این نوع مالیات در سال
۲۰۱۲ میلادی اجرایی شود.
 باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم نسبت به تعهداتی که برای انعطاف پذیری بیشتر در نرخ برابری ارزها داده شده بود ابراز علاقه کرد. او گفت از تصمیم چین برای افزایش انعطاف‌پذیری در نرخ یوان استقبال می‌کنیم. رئیس جمهور آمریکا افزود افزایش انعطاف پذیری نرخ یوان چیزی بود که مدت هاست ما خواهانش بودیم و چنین کاری گامی حیاتی در افزایش رشد اقتصادی خواهد بود.
 دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس هم گفت برای اطمینان و ثبات اقتصادی لازم بود که صندوق بین المللی پول منابع مالی مورد نیاز را در اختیار داشته باشد. با این حال، کامرون دوباره تاکید کرد انگلیس در هیچ طرحی برای ارائه کمک های مالی به کشورهای حوزه یورو مشارکت نخواهد کرد.
 بر اساس بیانیه پایانی نشست رهبران کشورهای عضو گروه
۲۰، این گروه متعهد می شود تا با سرعت بیشتری به سمت انعطاف پذیری در نرخ برابری ارزها حرکت کند. گروه بیست توافق می کند تا از صندوق بین المللی پول حمایت کند و در صورت لزوم پول بیشتری در اختیار این نهاد بگذارد. گروه بیست از دعوت ایتالیا از صندوق بین المللی پول برای نظارت بر اصلاحات اقتصادی این کشور استقبال می کند. گروه بیست از کشورهایی که منابع مالی عمومی بیشتری دارند، می خواهد تا به دنبال افزایش تقاضای داخلی باشند.
رهبران کشورهای عضو گروه
۲۰ امیدوارند که با افزایش منابع مالی صندوق بین المللی پول ، این نهاد مالی بتواند از کشورهای حوزه یورو که با مشکلات اقتصادی روبرو هستند، از جمله یونان حمایت کند. خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا در نشست سران گروه ۲۰ گفت امیدوار است یونان در حوزه یورو بماند، ولی اضافه کرد که این کشور باید مسئولیت و تعهدات عضویت در این حوزه را هم بپذیرد و اجرایی کند.
انتهای پیام /منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000354


نوشته شده توسط : مینا ب

تجهیز کیندل به نمایشگر 8.9 اینچی

شنبه 14 آبان 1390   10:15 ب.ظ

اخبار مایکروسافت و ویندوز؛
تجهیز کیندل به نمایشگر 8.9 اینچی

خبرگزاری فارس: منابع نزدیک به شرکت آمازون می گویند این شرکت قصد دارد تغییراتی در دستگاه کتابخوان الکترونیک خود موسوم به کیندل ایجاد کند.

خبرگزاری فارس: تجهیز کیندل به نمایشگر 8.9 اینچی

به گزارش فارس به نقل از اپل اینسایدر، از جمله مهم ترین این تغییرات می توان به بزرگ تر شدن نمایشگر کیندل و تغییر آن از 7 اینچ به 8.9 اینچ اشاره کرد.
پیش از این گفته می شد نمایشگر کیندل به 10.1 اینچ افزایش خواهد یافت، اما این تصمیم بعداً تغییر کرد و قرار شد کیندل با نمایشگر 8.9 اینچی عرضه شود.
نمایشگر فعلی کیندل توسط شرکت های Chunghwa  و ال جی طراحی و عرضه می شود و هنوز مشخص نیست مدل 8.9 اینچی این نمایشگرها هم توسط همین دو شرکت طراحی و عرضه می شود یا خیر.
کیندل که هم اکنون به قیمت 199 دلار در بازارهای جهانی عرضه می شود رقیب جدی کتاب خوان الکترونیک سونی محسوب می شود. استقبال از کیندل در سه ماهه سوم سال 2011 نسبت به سه ماه قبل از آن کاهش یافته و این مساله زیانی 200 میلیون دلاری را برای امازون به ارمغان اورده است. وجود بسیاری از امکانات کیندل در آی پد هم در کاهش استقبال از آن بی تاثیر نبوده است.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000348


نوشته شده توسط : مینا ب

بیکاری، عامل فقر یک تن از هر 6 آلمانی اعلام شد

شنبه 14 آبان 1390   10:15 ب.ظ

بیکاری، عامل فقر یک تن از هر 6 آلمانی اعلام شد

خبرگزاری فارس: بررسی‌های میزان درآمدهای مردم آلمان نشان می‌دهد که بیکاری مهمترین عامل فقر اتباع آلمانی است.

خبرگزاری فارس: بیکاری، عامل فقر یک تن از هر 6 آلمانی اعلام شد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آلمانی "ولفزبورگرآلگماینه"، بنابر شاخص‌های اروپایی و با توجه به هزینه های بالای زندگی در اروپا افرادی که درآمدی کمتر از 940 یورو در ماه داشته باشند، فقیر محسوب می‌شود. بر این اساس در آماری که در سال 2009 به دست آمده از هر 6 آلمانی یک نفر دچار فقر است.

در گزارش اداره آمار آلمان آمده است که حدود 12.6 میلیون نفر در آلمان فقیر هستند که معادل 15.6درصد از جمعیت آلمان را شامل می‌شوند.
این در حالی است که درصد افراد فقیر در آلمان در سال 2007 برابر با 15،2 درصد و در سال 2008 معادل 15،5 درصد اعلام شده بود.

بیشتر افراد فقیر را بیکاران تشکیل می دهد به طوری که در سال 2009
از هر 10 نفر بیکار 7 نفر در معرض فقر قرار داشتند

پیش از این نیز آمارهایی درباره رشد بیکاری و فقر در آلمان منتشر شده بود که علاوه بر قشر جوان حاکی از وخامت وضعیت سالمندان در این کشور داشت.

انتهای پیام/ط.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000338


نوشته شده توسط : مینا ب

مسئولان خونه به خونه بابل به دنبال جذب اوتار سلطان‌اف و اوپن سات روس

شنبه 14 آبان 1390   10:15 ب.ظ

مسئولان خونه به خونه بابل به دنبال جذب اوتار سلطان‌اف و اوپن سات روس

خبرگزاری فارس: مسئولان و کادرفنی تیم خونه به خونه بابل برای حضور در رقابت‌های لیگ‌برتر کشتی آزاد به دنبال جذب جمال اوتار سلطان‌اف و اوپن سات روس هستند.

خبرگزاری فارس: مسئولان خونه به خونه بابل به دنبال جذب اوتار سلطان‌اف و اوپن سات روس

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، تیم کشتی باشگاه خونه به خونه بابل که برای اولین بار در لیگ برتر کشتی آزاد شرکت می‌کند با در اختیار گرفتن کشتی‌گیران سرشناس داخلی از جمله مهدی تقوی و رضا یزدانی دارنده نشان‌های طلای 2011 جهانی ترکیه خیز بلندی برای کسب عنوان قهرمانی در این فصل برداشته‌ است.
سرمربیگری این تیم به عهده غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی است که با پیشنهاد وی مسئولان خونه به خونه برای به خدمت گرفتن دو کشتی‌گیر مطرح روس وارد مذاکره شده‌اند.
محمدی خواهان حضور جمال اوتار سلطان‌اف، قهرمان 2011 اروپا در 55 کیلو و اوپن سات قهرمان 2011 اروپا در 60 کیلو شده‌ است، اما با توجه به تصمیم مسئولان فدراسیون کشتی روسیه مبنی بر آغاز و پیگیری تمرینات برای حضور در المپیک بعید به نظر می‌رسد اجازه حضور این کشتی‌گیران در لیگ ایران صادر شود. همانطور که پیش از این با حضور دنیس چارگوش و بلال ماخوف مخالفت کرده بودند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000325


نوشته شده توسط : مینا ب

کتابی جدید درباره شرلوک هولمز منتشر شد

شنبه 14 آبان 1390   09:32 ب.ظ

کتابی جدید درباره شرلوک هولمز منتشر شد

خبرگزاری فارس: «آنتونی هوروتیس» رمان‌نویس به تازگی رمانی جدید از ماجراهای «شرلوک هولمز» را منتشر کرده که کارشناسان معتقدند که اثر او لحن، پرداخت و روایتی بسیار نزدیک به روایت «سر آرتور کانن دویل» نویسنده اصلی داستان‌های «شرلوک هولمز» دارد.

خبرگزاری فارس: کتابی جدید درباره شرلوک هولمز منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، رمانی جدید با عنوان «خانه ابریشیمی» درباره ماجراهای کارآگاهی «شرلوک هولمز» به قلم «آنتونی هوروتیس» منتشر و روانه بازا شد.
نویسنده در این کتاب دکتر «واتسون» را شخصیت اصلی داستانش قرار داده که با یافتن جعبه‌ای قدیمی که از «شرلوک هولمز» به یادگار مانده، متوجه یک داستان جنایی و هیجان‌انگیز می‌شود.
این کتاب تازه‌ترین اثر داستانی است که با سوژه قرار دادن ماجراهای کارآگاهی «شرلوک هولمز» با روایتی مدرن اما نزدیک به سبک «سر آرتور کانن دویل» توسط یک نویسنده انگلیسی به رشته تحریر در آمده و منتشر شده است.

«هورویتس» نویسنده این کتاب درباره نگارش داستان‌های مدرن با حضور کارآگاه داستان‌های «کانن دویل» و اقبال این داستان‌ها در میان مردم می‌گوید: هشتاد سال پس از مرگ نویسنده داستان‌های «شرلوک هولمز» و 100 سال پس از انتشار آخرین نسخه‌های منتشر شده از اثار ««سر آرتور کانن دویل» زمانی فرا رسید که اشتیاق مردم به مطالعه داستان‌های کارآگاهی زیاد بود. در آن زمان برخی از نویسندگان جنایی نویس به فکر نگارش داستان‌هایی از «شرلوک هولمز» افتادند، حتی برخی از آنها کارآگاهانی دیگر خلق کردند که هیچ یک مانند «شرلوک هولمز» کارآگاه انگلیسی و دستیارش دکتر «واتسون» میان مردم با اقبال رو به رو نشد. به همین دلیل نگارش داستانهای مدرن از ماجراهای «شرلوک هولمز» از دهه‌های گذشته آغاز شد و علاقه من به این شخصیت موجب شد تا سرانجام قلم به دست بگیرم و رمانی درباره او به رشته تحریر در آورم.

این نویسنده درباره تازه‌ترین رمانش «خانه ابریشمی» گفت: سوژه این داستان در دهه 1890 در فضای مه آلود و پر از سایه لندن می‌گذرد. در این شهر مانند فضای داستان های واقعی «هولمز» دوچرخه و درشکه در شهر دیده می‌شود.
به گفته کارشناسان کتاب با وجود آنکه این داستان پس از مرگ «شرلوک هولزم» روایت شده و شخصیت اصلی آن دکتر «واتسون» است اما روایتی بسیار نزدیک به آثار «سر آرتور کانن» دارد و مخاطب را به خوبی با خود همراه می‌کند.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000456


نوشته شده توسط : مینا ب

تقدیر احمدی‌نژاد از 20 دستگاه برگزیده در امر خدمت‌رسانی صادقانه

شنبه 14 آبان 1390   09:32 ب.ظ

‌فرزین، بهروز مرادی، ابراهیم خدایی، ارشادمنش، رویانیان و ‌اوجی تجلیل شدند
تقدیر احمدی‌نژاد از 20 دستگاه برگزیده در امر خدمت‌رسانی صادقانه

خبرگزاری فارس: با حضور رئیس‌جمهور بیست دستگاه دولتی و کارمندان آنها به دلیل تعهد و تلاش در امر خدمت رسانی صادقانه به مردم در جشنواره شهید رجایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

خبرگزاری فارس: تقدیر احمدی‌نژاد از 20 دستگاه برگزیده در امر خدمت‌رسانی صادقانه

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز(شنبه) با حضور در جشنواره شهید رجایی از بیست دستگاه دولتی و کارمندان آنها به دلیل تعهد و تلاش در امر خدمت رسانی صادقانه به مردم تقدیر کرد.

ابراهیم خدایی از سازمان سنجش آموزش کشور به منظور استقرار توسعه دولت الکترونیک، وحید کیارشی از وزارت آموزش و پرورش به منظور سازماندهی، طراحی و تنظیم تشکیلات، ایراندخت عطریان از سازمان بازنشستگی کشوری به منظور کسب رضایت مردم، مهرداد فضلعلی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور جابجایی و انتقال نیروی انسانی، محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه ها به منظور اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها، بهروز مرادی رییس ستاد هدفمند سازی یارانه به منظور اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها، حمیدرضا ارشادمنش معاون عمرانی وزیر کشور به منظور اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها، سیدرضا فاطمی امین معاون توسعه، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها، علیرضا ضیغمی مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به منظور طراحی و اجرای سامانه هوشمند سوخت، محمدرضا رویانیان رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور به منظور طراحی و اجرای سامانه هوشمند سوخت، مجید سیاری معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران به منظور سد سازی، حمیدرضا امیری نیا از مرکز همکاری های فناوری ونوآوری ریاست جمهوری به منظور تولید پماد آنژی پارس برای درمان و کنترل قطع عضو بیماران زخم پای دیابتی، احمداصغری مهرآبادی مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن به منظور مسکن مهر و اصلاح نقاط حادثه خیز جاده ها، سیدرحیم سجادی معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی به منظور توسعه و گسترش آبیاری تحت فشار، احمد شیبانی رییس سازمان غذا وداروی کشور به منظور حمایت از فناوریهای نوین در جهت تولید داروهای با فناوری بالا و تجهیزات پزشکی پیشرفته، محمد حسن نکویی مهر از وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ذخیره سازی کالاهای اساسی برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و اجرای مناسب طرح هدفمندسازی یارانه ها در حوزه صنعت معدن و تجارت، محمدحسین فروزانمهر از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی به منظور سیاستگذاری و برنامه ریزی در جهت توسعه اشتغال برای تحقق یک میلیون و ششصدهزار فرصت شغلی، جواد اوجی از وزات نفت به منظور طرح خودکفایی، بنزین، توسعه میادین مشترک نفت و گاز و گازرسانی به مناطق محروم، محمد حسن تجلی از اداره کل بیمه خدمات درمانی استان سمنان و علی مهدوی از اداره کل بازرگانی استان ایلام در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی مورد تقدیر قرار گرفتند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000487


نوشته شده توسط : مینا ب

روسی: اینتر در فروش اتوئو اشتباه کرد

شنبه 14 آبان 1390   09:28 ب.ظ

فورلان خرید بدی بود
روسی: اینتر در فروش اتوئو اشتباه کرد

خبرگزاری فارس: بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایتالیا با انتقاد از عملکرد مسئولان اینتر در فصل نقل و انتقالات گفت: اینتر در فروش اتوئو اشتباه کرد.

خبرگزاری فارس: روسی: اینتر در فروش اتوئو اشتباه کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، پائولو روسی اسطوره جام‌جهانی ایتالیا و مهاجم سابق یوونتوس مسئولان اینترمیلان را به دلیل شروع ناامید کننده در آغاز فصل 12-2011 به باد انتقاد گرفت و از سیاست‌های این تیم در فصل نقل و انتقالات گله کرد.
وی معتقد است که مسئولان این تیم هیچ ستاره‌ای را به این تیم اضافه نکردند و در عوض یکی از بهترین بازیکنانشان را از دست دادند.

نراتزوری پس از 9 بازی در این فصل با 5 شکست و دو پیروزی تنها 8 امتیاز کسب کرده است. نراتزوری یکی از بهترین تیم‌های ایتالیا است و این امتیاز برای هواداران و باشگاه بسیار ناامیدکننده است.

روسی در گفت‌و‌گو با اسکای اسپورت با انتقاد شدید از سیاست‌های باشگاه در فصل نقل و انتقالات خاطرنشان کرد: شما نمی‌توانید با جذب بازیکنانی چون لوک کاستاینوس و ریکی آلوارز ترکیب تیم را احیا کنید. با بازیکنانی از این دست نمی‌توانید روحیه جنگندگی خود را بازگردانید.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایتالیا همچنین گفت: بهترین بازیکنان باشگاه در حال حاضر در دوران اوج خود نیستند و این یک مشکل بزرگ دیگر است. بهترین بازیکنان فصل قبل ثبات زیادی ندارند و این موضوع با از دست دادن امتیازات زیاد اینتر در این فصل ارتباط مستقیمی دارد.

روسی اظهار داشت: معلوم است که بازیکنان اصلی این تیم عملکرد فصل گذشته خود را ندارند.

ساموئل اتوئو یکی از بازیکنانی است که باید در سن سیرو می‌ماند. مهاجم کامرونی به قیمت 30 میلیون یورو در فصل نقل و انتقالات به تیم ماخاچ‌کالا روسیه فروخته شد. اتوئو از بازیکنانی است که می‌توانست شیوه بازی تیم را تغییر دهد.

روسی خاطرنشان کرد: غول‌های ایتالیا جای خالی اتوئو را با دیه‌‌گو فورلان از اتلیتکو مادرید و مائورو زاراته پر کردند. به هر حال فورلان یکی از خرید‌های بد اینتر بود زیرا قادر نخواهد بود در لیگ قهرمانان اروپا برای نراتزوری به میدان برود.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000531


نوشته شده توسط : مینا ب

زوج آشپز پایشان به دادگاه خانواده باز شد

شنبه 14 آبان 1390   09:28 ب.ظ

زوج آشپز پایشان به دادگاه خانواده باز شد

خبرگزاری فارس: زنی در دادگاه خانواده با اشاره به اینکه شوهرم حاضر نیست حتی یک دقیقه هم از من دور شود، گفت: ما هر دو آشپز هستیم ولی او باید شغل دیگری هم داشته باشد تا وضعیت مالی ما مناسب شود و بتوانیم بچه دار شویم.

خبرگزاری فارس: زوج آشپز پایشان به دادگاه خانواده باز شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست جدایی خود را به قاضی شعبه 240 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

این زن در برابر قاضی این پرونده با بیان اینکه شوهرم آشپز است، گفت: من و شوهرم برای یک شرکت آشپزی می‌کنیم ولی درآمد هر دوی ما با هم کفاف زندگی‌مان را نمی‌دهد بنابراین شوهرم باید شغل دیگر نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: ما حدود 5 سال است که با یکدیگر زیر یک سقف زندگی می‌کنیم ولی هنوز فرزندی نداریم چرا که وضع مالی‌مان در حدی نیست که بتوانیم خرج فرزند را نیز بدهیم.

زن بار دیگر در برابر قاضی این پرونده بیان کرد: بارها از شوهرم خواستم که در کنار آشپزی به شغلی دیگر روی آورد ولی او حاضر نیست دور از من حتی دقیقه‌ای به زندگی ادامه دهد.

وی در ادامه افزود: می‌خواهم از شوهرم جدا شوم چرا که زندگی با او مساوی با نابودی آرزوهایم است. که یکی از آنها داشتن فرزند است.

مرد در دادگاه خانواده حاضر شد و با بیان اینکه من همسرم را طلاق نمی‌دهم چرا که دوری از او بسیار سخت است، اظهار داشت: چنانچه همسرم می‌خواهد که من مشغول کاری دیگر شوم او نیز باید در کنار من در همان شغل کار کند چرا که تحمل دوری از او را ندارم.

وی ادامه داد: ما به دلیل نبود موقعیت مناسب فرزندی نداریم ولی به مرور زمان با پس‌اندازهایی که جمع‌آوری خواهیم کرد می‌توانیم دارای فرزند شویم.

مرد در ادامه عنوان کرد: چنانچه من و همسرم کمی دیگر کار کنیم، می‌توانیم آینده فرزند به دنیا نیامده‌مان را تأمین کنیم.

زن بار دیگر در برابر قاضی گفت: شوهرم باید به تنهایی مشغول کار دیگر در کنار آشپزی شود و به من کاری نداشته باشد.

قاضی این شعبه بعد از شنیدن اظهارات طرفین حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و جلسه را خاتمه داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000563


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات