جستجو

 

آماده باش مدیریت بحران برای برف اواخر هفته خراسان شمالی

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:44 ب.ظ

سرپرست ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی مطرح کرد
آماده باش مدیریت بحران برای برف اواخر هفته خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: سرپرست ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: این ستاد برای برف اواخر هفته استان به حال آماده باش درآمده است.

خبرگزاری فارس: آماده باش مدیریت بحران برای برف اواخر هفته خراسان شمالی

محمد آروین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: براساس نقشه‌های هواشناسی اواخر هفته جاری برف این استان را فرا می‌گیرد .

وی با اشاره به اینکه بارش برف طی هفته‌های اخیر در استان باعث بروز مشکلاتی در تردد مسافران شده بود افزود: دستگاه‌های مدیریت بحران خراسان شمالی برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی به حال آماده باش درآمده‌اند.

سرپرست ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی تصریح کرد : البته وضعیت هوای استان طی 48 ساعت آینده صاف و بارش نخواهیم داشت.

آروین با بیان اینکه وظایف این دستگاه‌ها پیرو دستورالعملی ابلاغ شده است گفت:پیش بینی اسکان اضطراری  و استقرار بالگرد از جمله اهم این دستورالعمل است.

وی با بیان اینکه به خاطر بارش سنگین برف در شب گذشته محور فاروج به قوچان 250خانوار از مسافران اسکان یافتند گفت : خدمات لازم از جمله خوراک و خواب و اسکان انجام شد.

سرپرست مدیریت بحران خراسان شمالی همچنین از عموم مسافران عبوری از این استان خواست تا به سبب لغزنده بودن گردنه‌ها ضمن استفاده از زنجیر چرخ با احتیاط کامل رانندگی کنند.

وی تاکید کرد: مسافران همچنین به توصیه‌های پلیس و راهداران به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه توجه کنند.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

انتهای پیام/غ10


نوشته شده توسط : مینا ب

صادرات نفت ایران در بالاترین سطح در 3 سال گذشته قرار دارد

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

بلومبرگ:
صادرات نفت ایران در بالاترین سطح در 3 سال گذشته قرار دارد

خبرگزاری فارس: صادارت نفت ایران به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسیده است، که رکوردی محسوس در نوع خود محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: صادرات نفت ایران در بالاترین سطح در 3 سال گذشته قرار دارد

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، صادارت نفت ایران به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسیده است، که رکوردی محسوس در نوع خود محسوب می شود.

بنابر این گزارش، صادرات نفت ایران در ماه ژانویه سال جاری دو و سه دهم میلیون بشکه در روز افزایش یافت که بالاترین میزان صادرات نفت خام ماهانه ایران از دسامبر سال 2008 میلادی به این طرف بوده است، همچنین عربستان سعودی در ماه ژانویه نیز در مقایسه با ماهِ پیش از آن افزایش محسوسی داشته است.

این شبکه در گزارش خود آورده است که این افزایش قیمت عملا سیاست های تحریمی غرب را علیه ایران ناکام  می گذارد و در آمد نفتی ایران را تثبیت می کند.

بلومبرگ درگزارش خود آورده است که در صورت اجرای تحریم های دقیق غرب علیه ایران صادرات نفت ایران به شدت کاهش پیدا خواهد کرد، اما عملا چین تاکنون مانع اجرای چنین تحریم هایی شده است.

انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : مینا ب

رعد: قبرس هرگز اقدامی به ضرر لبنان انجام نمی‌دهد

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

رعد: قبرس هرگز اقدامی به ضرر لبنان انجام نمی‌دهد

خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون "وفاداری به مقاومت" در پارلمان لبنان اعلام کرد که وزیر خارجه قبرس در جریان سفر هفته گذشته به بیروت تاکید کرده است که کشورش هرگز دست به اقدامی به ضرر لبنان نخواهد زد.

خبرگزاری فارس: رعد: قبرس هرگز اقدامی به ضرر لبنان انجام نمی‌دهد

به گزارش فارس، "محمد رعد" به روزنامه لبنانی"السفیر" گفت که در سفر "کوزاکو مارکولیس" به بیروت ما بر آمادگی برای تقویت روابط و توسعه همکاری‌های دوجانبه به نفع دو کشور تاکید کردیم.

وی افزود: ما گفتیم که لبنان آمادگی توسعه روابط به نفع دو کشور و همکاری برای حل مشکلات مربوط به بخش‌های راهبردی دو کشور را دارد و نباید فرصت را به طرف سومی داد و وزیر خارجه قبرس نیز تاکید کرد که کشورش هرگز دست به اقدامی به ضرر لبنان نخواهد زد.

رعد تصریح کرد: ما ابراز امیدواری کردیم که سفر "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان به قبرس و دیدار وی با مسئولان این کشور نتایج مثبتی برای تقویت روابط دوجانبه داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید بر حق لبنان برای استفاده از آب‌های منطقه‌ای و عدم اجازه به دشمن صهیونیستی برای مصادره آن تاکید کرد: هر گونه تجاوز و تعدی به آب‌های لبنان و یا چاه‌های نفت و گاز آن می‌تواند بر منطقه تاثیر گذاشته و آن را به سمت بی ثباتی سوق دهد.

انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : مینا ب

طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

خبرگزاری فارس: منابع خبری عربی از توافقات پشت پرده معاون رئیس جمهور عراق برای دستیابی پناهندگی سیاسی در عربستان سعودی خبر دادند.

خبرگزاری فارس: طارق الهاشمی در تلاش برای دستیابی پناهندگی در عربستان

به گزارش فارس، روزنامه الدستور چاپ اردن به نقل از یک منبع آگاه در منطقه کردستان عراق اعلام کرد که طارق الهاشمی تلاش دارد به هر طریق ممکن از عربستان سعودی پناهندگی سیاسی بگیرد.

این منبع آگاه گفت: تلاش الهاشمی برای دستیابی پناهندگی به عربستان سعودی پس از آن صورت می‌گیرد که رایزنی‌های وی برای جلب موافقت ترکیه جهت گرفتن پناهندگی از آنکارا با شکست مواجه شد و دولت اردن نیز تاکنون به درخواست الهاشمی در این‌باره پاسخ نداده است.

این منبع آگاه در ادامه افزود: عربستان آمادگی خود برای استقبال از الهاشمی را مشروط بر این اعلام کرده که طرف‌های عراقی درباره حل و فصل پرونده وی به توافق نرسند.

میزبانی از دیکتاتورها به یکی از رسم‌های رژیم سعودی تبدیل شده است. "زین العابدین بن علی" رئیس جمهور رژیم سابق تونس از جمله این دیکتاتورهاست که هم اکنون در این کشور به سر می‌برد.

طارق الهاشمی به اتهام دست داشتن در حملات تروریستی تحت تعقیب قضایی قرار دارد و به همین دلیل به منطقه کردستان عراق فرار کرده و مسئولان این منطقه همچنان از اجرای درخواست دولت عراق برای تسلیم وی به دستگاه قضایی مرکزی طفره می‌روند.

انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : مینا ب

دریا‌نوردان یونانی از امروز اعتصاب می‌کنند

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

دریا‌نوردان یونانی از امروز اعتصاب می‌کنند

خبرگزاری فارس: فدراسیون دریانوردان یونان اعلام کرد که در پی به توافق نرسیدن با مقامات دولتی در زمینه تعهد بر اجرای توافقنامه‌های جمعی کار، از امروز اعتصاب خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: دریا‌نوردان یونانی از امروز اعتصاب می‌کنند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس‌تی‌وی"، فدراسیون دریانوردان یونان از برگزاری اعتصاب با هدف وادار ساختن دولت به ادامه پرداخت به بازنشستگان این فدراسیون و اجرای توافقنامه‌های جمعی کار در سراسر ۲۰۱۲، خبر داده است.

بر اساس این گزارش، فدراسیون دریانوردان یونان موسوم به"پن هلنیک" با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این اعتصاب از روز دوشنبه آغاز و تا پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت.

برنامه برای برگزاری این اعتصاب پس از شکست مذاکرات میان اتحادیه ملوانان با وزیران تجارت دریایی و کار یونان اعلام شد.

انتظار می‌رود به دلیل لنگراندازی کشتی‌ها و قایق‌ها در بنادر، تمامی خدمات در بخش صنایع کشتی‌رانی مختل شود.

با وجود اتخاذ سیاست‌های ریاضت اقتصادی و دریافت کمک‌های مالی، یونان از سال ۲۰۰۹ تا کنون، با رکود اقتصادی دست به گریبان است.یونان به نسبت اقتصاد خود در میان ۱۷ کشور عضو منطقه یورو بالاترین نرخ بدهی را دارد.

انتهای‌پیام/ط.ص


نوشته شده توسط : مینا ب

نباید مانع راهپیمایی جهانی «الی بیت‌المقدس» در مرزهای فلسطین شد

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

وزارت فرهنگ فلسطین:
نباید مانع راهپیمایی جهانی «الی بیت‌المقدس» در مرزهای فلسطین شد

خبرگزاری فارس: وزارت فرهنگ، جوانان و ورزش فلسطین در بیانیه‌ای در حمایت از راهپیمایی الی بیت‌المقدس، اعلام کرد: نباید در برابر رسیدن مردم به مرزهای فلسطین اشغالی شوند.

خبرگزاری فارس: نباید مانع راهپیمایی جهانی «الی بیت‌المقدس» در مرزهای فلسطین شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری فلسطین آنلاین، وزارت فرهنگ، جوانان و ورزش فلسطین از امت اسلامی و عربی خواست تا در راهپیمایی جهانی الی بیت‌المقدس حضور پیدا کنند.

بنابر این گزارش، مصطفی الصواف، معاون وزیر فرهنگ، جوانان و ورزش فلسطین در بیانیه‌ای که آن را از سوی این وزارتخانه قرائت می‌کرد، حضور در این راهپیمایی را واجب شرعی، اخلاقی و همراهی ملت‌های عربی و اسلامی در حمایت از مسئله فلسطین و مقاومت آنها ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه این راهپیمایی برای مقابله با یهودی‌سازی فلسطین اشغالی است، گفت: همه کشورهای عربی منطقه و همسایه فلسطین باید به مسئولیت خود در قبال قدس عمل کنند هرچند ما منتظر دعوت رسمی دولت‌ها نیستیم اما نباید در برابر رسیدن مردم به مرزهای فلسطین اشغالی شوند.

در بیانیه این وزارتخانه فلسطینی آمده است: حضور ملت‌های عربی ـ اسلامی و آزادگان جهان در این تظاهرات، پیامی به جهانیان دارد که قدس و فلسطین حق بدون اغماض ملت فلسطین است و وجود اشغالگر باطل و غیرقانونی است و باید به صاحبانش بازگردد و همه اقدامات برای یهودی‌سازی رو به زوال خواهد بود.

انتهای پیام/س


نوشته شده توسط : مینا ب

تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم:
تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است

خبرگزاری فارس: رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم گفت: تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است.

خبرگزاری فارس: تحریم‌ها در مسیر پیشرفت پالایشگاه جم خللی وارد نکرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از جم، حمید فاضل بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: علی‌رغم تحریم‌های دشمن، تمامی کالاهای ضروری برای استفاده در قسمت‌های مختلف پالایشگاه تامین شده است.

وی افزود: تصفیه گاز و روند رو به رشد آن در فصل سرما حاکی از موجودی تمامی قطعات مورد نیاز در سطح شرکت است و ما در این راه تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست.

فاضل تصریح کرد: بخش تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم به‌عنوان زیر مجموعه‌ای از امور کالا و با هدف تأمین اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای تداوم اهداف شرکت با تمام توان بالقوه و بالفعل خود و با حفظ صیانت از ارزش‌های نظام مشغول به انجام وظیفه است.

رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم اضافه کرد: با تعاملی که با سازندگان و فروشندگان متعهد داخلی در راه تأمین کالا وجود دارد و همچنین تولید بخش مهمی از کالاها در درون شرکت، تاکنون موفق بوده‌ایم گام‌های بزرگی برداریم.

فاضل اذعان داشت: تجارب کارکنان و تعهد و تخصص آنها در این بخش و با مدیریت کردن فعالیت‌های تدارکاتی و بکارگیری راهکارهای منطبق با قوانین جاری باعث شده است فعالیت‌های عملیاتی توأم با آرامش برای سال آتی به پیش برود.

فاضل اظهار داشت: تحریم‌ها نه تنها مشکلی را برای این پالایشگاه به وجود نیاورده بلکه باعث خود باوری، استقلال، کار بیشتر و تولید با کیفیت‌تر شده است.

وی مذاکره با تولید کنندگان داخلی و اخذ کالاهای عمومی تولید داخل و انجام تست‌های عملیاتی برای بکار گیری آنها را از وظایف مهم امور کالای شرکت دانست و تصریح کرد: مذاکره با بازرگانان معتبر داخلی در راستای تأمین کالاهای تخصصی همواره مورد توجه این پالایشگاه است.

رئیس واحد تدارکات کالای شرکت پالایش گاز فجر جم، ارائه نقشه‌های قطعات و تجهیزات برای ایجاد شناسنامه کالا به تولید کنندگان معتبر داخلی و اخذ نمونه و تست عملیاتی و دعوت از تولید کنندگان معتبر و متعهد داخلی از سایت‌های عملیاتی و اجازه بازدید از دستگاه‌های حیاتی و هم‌اندیشی برای ساخت قطعات حساس را از دیگر اقدامات این واحد دانست.

فاضل یادآور شد: متخصصین این شرکت نیز به سایت‌های سازندگان معتبر داخلی برای برون رفت از عدم تأمین بعضی از قطعات کمیاب اعزام می‌شوند و مذاکره با واسطه‌گران داخلی و خارجی به منظور تأمین برخی از کالاهای شیمیایی و تأمین به موقع آنها به خوبی صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/ح20


نوشته شده توسط : مینا ب

اعتصاب کارمندان خطوط هوایی، کویت را فلج کرد

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

اعتصاب کارمندان خطوط هوایی، کویت را فلج کرد

خبرگزاری فارس: سازمان هواپیمایی کویت از لغو برنامه پروازهای این کشور از صبح امروز به دلیل اعتصاب کارمندان این سازمان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعتصاب کارمندان خطوط هوایی، کویت را فلج کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان هواپیمایی کویت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برنامه پروازهای این سازمان از صبح امروز تا ساعت 17 به دلیل اعتصاب کارمندان این سازمان لغو شده است.

کارمندان سازمان هواپیمایی کویت از شنبه این هفته در اعتصاب به سر می‌برند.

این در حالی است که کارمندان اداره کل گمرک کویت نیز از 6 روز قبل در اعتصاب بسر می‌برند و خواستار افزایش دستمزدهای خود هستند.

پروازهای امروز سازمان هواپیمایی کویت در حالی لغو می شود که تا عصر دیروز 19 پرواز خطوط هوایی این کشور لغو شده بود.

رئیس اتحادیه سازمان خطوط هوایی کویت تهدید کرده است، در صورت خودداری دولت از افزایش دستمزدهای کارکنان این سازمان، این اعتصاب دیگر پروازها را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : مینا ب

پخش دوباره «مرد هزار چهره» از شبکه سه سیما

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

ایام نوروز روی آنتن می‌رود
پخش دوباره «مرد هزار چهره» از شبکه سه سیما

خبرگزاری فارس: مجموعه تلویزیونی «مرد هزار چهره» به کارگردانی مهران مدیری در ایام نوروز دوباره از تلویزیون پخش می‌شود.

خبرگزاری فارس: پخش دوباره «مرد هزار چهره» از شبکه سه سیما

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مجموعه تلویزیونی مرد هزار چهره در 14 قسمت 45 دقیقه ای از روز اول فروردین هر روز ساعت 13:40 از شبکه سه پخش می‌شود و تکرار آن نیز ساعت یک بامداد روز بعد روی آنتن می‌رود.

این مجموعه به کارگردانی مهران مدیری ساخته شده و داستان آن را خشایار الوند، مهراب قاسم‌خانی و امیرمهدی ژوله به سرپرستی پیمان قاسم‌خانی نوشته‌اند.

در این سریال بازیگرانی نظیر مهران مدیری، پرویز فلاحی پور، علیرضا خمسه، پژمان بازغی، رسول نجفیان، سیامک انصاری، رضا فیض نوروزی، اکرم محمدی، اسماعیل سلطانیان، بهاره رهنما، سروش صحت، پرستو گلستانی، نادر سلیمانی، نصرالله رادش، غلامرضا نیکخواه، رامین پورایمان، فلامک جنیدی، شقایق دهقان، الکا عبدالرزاقی، روشنک عجمیان، ساقی زینتی، سعید پیردوست، ساعد هدایتی، علی لک پوریان، غلام حسن تسعیری، محمدجواد عزتی، کورس کاشانی دوست، شایان احدی فر، شهین تسلیمی، پروین قائم مقامی، امیرحسین رستمی، حمید نیک نبرد، شادی احدی فر، اکبر قدمی، کیانوش گرامی، شهریار فخاری، شقایق رحیمی و ... ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان مرد هزار چهره آمده است: اگر جای من بودین؟ اگر می‌خواستین خودتون رو ثابت کنین؟ اگر مجبور بودین جای آدم‌های دیگر باشین ...؟ چیزهایی که اصلاً به شما مربوط نیست ولی لذت بخش است...

و آدمهایی که شما رو بزرگ می‌کنند در حالی که شما خودتون هستین... لذت‌بخش است، نه؟ اگر جای من بودین...

انتهای پیام/ک


نوشته شده توسط : مینا ب

توفان موجب خسارت 64 تیر برق در کوهبنان شد

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

فرماندار کوهبنان:
توفان موجب خسارت 64 تیر برق در کوهبنان شد

خبرگزاری فارس: فرماندار کوهبنان گفت: توفان روز گذشته در شهرستان کوهبنان موجب خسارت به 64 تیر برق شد.

خبرگزاری فارس: توفان موجب خسارت 64 تیر برق در کوهبنان شد

منصور متقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کوهبنان اظهار داشت: جمع‌بندی خسارات توفان و گرد و خاک که از بامداد روز چهارشنبه ‌هفته گذشته این شهرستان را در برگرفته، توسط ستاد حوادث منطقه در حال بررسی است.

وی خاطر‌نشان کرد: وزش باد نسبتا شدید موجب شکسته شدن درختان و بروز خسارت به سردرختی‌ها و ریزش گل‌های درختان شده است و همچنین خسارت زیادی به شبکه برق شهرستان وارد کرد.

متقی گفت: وزش باد روز گذشته در حدی بود که گنبد طلایی حرم مطهر امامزاده بی‌بی خاتون ‌دهستان جور را که به تازگی نصب شده بود از جا کند و خسارت زیادی به آن وارد کرد و به تعدادی از منازلی با سقف شیروانی نیز خسارات جزئی وارد کرد.

وی بیان داشت: با فروکش کردن توفان از صبح امروز در کوهبنان  مغازه‌داران و مردم فعالیت خود را به صورت جدی از سر گرفتند و وضعیت هوای کنونی این شهرستان باد ملایم است.

علی حسن‌خانی مدیر برق کوهبنان نیز در این ارتباط گفت: توفان شدید در روزهای اخیر خسارت زیادی به برق کوهبنان وارد کرده به گونه‌ای که حدود 26 تیر چوبی در مسیر کوهبنان به ده‌علی و 38 تیر چوبی در مسیر کوهبنان به پابدانا شکسته شده است.

وی افزود: این امر موجب قطع چند مرحله برق ‌و خاموشی در بخش طغرالجرد شهرستان کوهبنان شده است.

حسن‌خانی تصریح کرد: با توجه به چوبی بودن تیرهای برق منطقه در صورت بروز توفان دیگری شاهد شکسته شدن تیرهای برق، قطعی برق و خاموشی هستیم.

انتهای پیام/ح20


نوشته شده توسط : مینا ب

بشار اسد تمدید کرد / مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات پارلمانی سوریه

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

بشار اسد تمدید کرد / مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات پارلمانی سوریه

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور سوریه مهلت ثبت‌نام نامزدها برای انتخابات پارلمانی این کشور را تا یک هفته دیگر تمدید کرد.

خبرگزاری فارس: بشار اسد تمدید کرد / مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات پارلمانی سوریه

ابه گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه، "بشار اسد"‌ طی دستوری مهلت ثبت‌نام نامزدها برای انتخابات پارلماتی این کشور را برای یک هفته دیگر و تا 28 مارس تمدید کرد.

پیشتر مهلت ثبت نام نامزدها برای انی انتخابات تا پایان ساعت اداری پنجشنبه 22 مارس بود.

چند هفته پس از همه‌پرسی قانون اساسی سوریه و ابلاغ آن توسط بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، چند روز پیش اعلام شد که انتخابات پارلمانی سوریه در ماه می (اردیبهشت) برگزار می‌شود.

بشار اسد چندی پیش اعلام کرد که دوشنبه هفتم می (18 اردیبهشت) موعد انتخابات پارلمانی این کشور است.

در قانون اساسی جدید سوریه تصریح شده بود که از تاریخ تصویب آن، انتخابات پارلمانی حداکثر سه ماه پس از آن برگزار خواهد شد.

این انتخابات در ادامه اصلاحاتی است که بشار اسد وعده آن را داده بود و پیش از این قوانین انتخابات، احزاب و مطبوعات و قانون اساسی سوریه اصلاح شده بود.


نوشته شده توسط : مینا ب

16 اکیپ دامپزشکی نوروزی در خراسان شمالی ساماندهی شدند

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

معاون دامپزشکی خراسان شمالی:
16 اکیپ دامپزشکی نوروزی در خراسان شمالی ساماندهی شدند

خبرگزاری فارس: معاون فنی دامپزشکی خراسان شمالی گفت: 16 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی نوروزی در این استان ساماندهی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 16 اکیپ دامپزشکی نوروزی در خراسان شمالی ساماندهی شدند

حمید رمضانی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این اکیپ‌های نوروزی دامپزشکی کار نظارت بر رستوران‌ها و مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه طرح نوروزی دامپزشکی خراسان شمالی تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت بر مشارکت واحدهای مختلف با  دامپزشکی تا کید کرد.

به گفته رمضانی هر یک از این اکیپ‌ها شامل سه نفر بوده که یک نفر از این تعداد کارشناس دامپزشکی است.

معاون فنی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروزی در راستای تأمین امنیت غذایی و به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی به ویژه در ایام نوروز صورت می‌گیرد.

وی بازرسی از بازارچه‌های صنایع دستی و عرضه سوغات که مواد غذایی عرضه‌ می کنند را از برنامه‌های دامپزشکی عنوان کرد.

معاون فنی دامپزشکی خراسان شمالی همچنین از عموم مردم و مسافران خواست تا هرگونه گزارش و یا شکایت‌های خود را به شماره تلفن 1512 برای رسیدگی منعکس کنند.

انتهای پیام/ح20


نوشته شده توسط : مینا ب

مشعل: رژیم‌صهیونیستی سلاح‌های خود را در غزه آزمایش می‌کند

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

مشعل: رژیم‌صهیونیستی سلاح‌های خود را در غزه آزمایش می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که رژیم صهیونیستی غزه را به آزمایشگاهی برای سلاح‌های خود تبدیل کرده است.

خبرگزاری فارس: مشعل: رژیم‌صهیونیستی سلاح‌های خود را در غزه آزمایش می‌کند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"آناتولی" ترکیه، "خالد مشعل" که روز جمعه به ترکیه سفر کرده بود، گفت: اسرائیل از نوار غزه به عنوان آزمایشگاهی برای سنجش توانایی‌های نظامی خود استفاده می‌کند.

وی افزود: اسرائیل با هدف آزمایش سپر ضد موشکی خود و آمادگی برای جنگ احتمالی با ایران و یا درگیری‌های دیگر به غزه حمله کرد.

وی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی مرتکب "تروریسم دولتی" علیه فلسطینیان نوار غزه شده است و مقاومت حق دارد از غزه به سمت اهداف اسرائیلی موشک شلیک کند.

مشعل همچنین تصریح کرد: هدف از شلیک این موشک‌ها تنها دفاع از خویش است، اسرائیل به مردم غزه حمله کرده و طبیعی است که آنها نیز از خود دفاع کنند.

مشعل روز جمعه به آنکارا سفر کرده و با "رجب طیب اردوغان" نخست‌وزیر ترکیه و همچنین "عبدالله گل" رئیس‌ جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/ص


نوشته شده توسط : مینا ب

کشورهای دیگر قادر به پر کردن جای ایران در بازار نفت نیستند

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

کارشناسان انرژی :
کشورهای دیگر قادر به پر کردن جای ایران در بازار نفت نیستند

خبرگزاری فارس: کارشناسان انرژی بر این باورند که سایر کشورهای تولید و صادر کننده نفت به راحتی قادر به پر کردن جای ایران در بازار جهانی انرژی نیستند .

خبرگزاری فارس: کشورهای دیگر قادر به پر کردن جای ایران در بازار نفت نیستند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بی بی سی همزمان با نزدیک شدن مهلت دولت آمریکا و اتحادیه اروپا برای آغاز تحریم خرید نفت از ایران، کشورهای تولید کننده نفت، تلاش خود را برای پر کردن جای ایران مضاعف کرده اند. کشورهای بزرگ صادر کننده نفت طی هفته های اخیر  رایزنی با خریداران نفت ایران را آغاز کرده‌اند تا در صورت حذف احتمالی نفت خام ایران از بازار جهانی، بتوانند سهم بیشتری از این بازار را به نفت خام تولیدی خود اختصاص دهند.

بر اساس این گزارش در تازه‌ترین اقدامات‌، مقامات عراقی به دولت سریلانکا پیشنهاد کرده‌اند که کمبود احتمالی نفت خام ایران را برای این کشور پر کنند. تنها پالایشگاه کشور سریلانکا فقط امکان پالایش و تصفیه نفت‌خامی با ویژگی مشابه نفت خام ایران را دارد و از زمان شدت یافتن تحریم‌ های مصوب آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، سریلانکا به دنبال راهی برای یافتن جایگزین نفت خام ایران بوده است. 

عراق پیشنهاد کرده است که مقدار قابل توجهی از نفت خام خود را به سریلانکا عرضه کند . نفت خام سبک عربستان سعودی بهترین جایگزین برای نفت خام ایران در پالایشگاه سریلانکا به شمار می‌رود و این کشور برای دریافت نفت بیشتر با عربستان سعودی نیز در حال رایزنی است . سریلانکا همچنین برای واردات فرآورده‌های نفتی، با عراق و عمان نیز مذاکره کرده است.

اتحادیه اروپا بیستم ژانویه اعلام کرد از ابتدای ماه جولای 2012 خرید نفت خام از ایران را متوقف می‌ کند. در حالی که ایران اعلام کرده است که اتحادیه اروپا تنها 18 درصد نفت خام این کشور را وارد می کند و حذف بازار اروپا تاثیر چندانی در بازاریابی نفت ایران ندارد ، به نظر می‌رسد که تحریم‌ های مصوب دولت آمریکا و دیگر مفاد تحریم‌های اتحادیه اروپا ، راه را برای ادامه حضور شرکت ملی نفت ایران در بازار جهانی نفت دشوار کرده است.

در چارچوب تحریم‌های آمریکا علیه ایران که از 28  ژوئن اجرا خواهد شد ، هر شرکت یا کشوری که به واردات کالا از ایران اقدام کند، مشمول مجازات های مصوب دولت آمریکا خواهد شد . تحریم‌ های آمریکا مبادلات مالی با شبکه بانکی ایران از جمله بانک مرکزی این کشور را نیز شامل می‌شود و با اجرایی شدن آن ، کشورهای خریدار نفت در واریز کردن پول نفت به حساب بانک مرکزی ایران با مشکل روبرو خواهند شد.

اعمال محدودیت در مبادلات مالی با بانک مرکزی ایران از مفاد تحریم‌ های مصوب اتحادیه اروپا در ژانویه گذشته نیز بود. بر این اساس اتحادیه جهانی انتقالات بین بانکی سوئیفت از 17 مارس ارائه خدمات به بانک‌های ایرانی تحت تحریم اتحادیه اروپا را متوقف کرده است. تقریبا تمام بانک‌های دنیا برای معاملات خود از خدمات این اتحادیه استفاده می‌کنند و با اعمال این محدودیت ، ارتباط بانک های تحریم شده ایرانی با شبکه نقل و انتقالات مالی جهان قطع می شود. این در حالی است که گزارش‌هایی از تلاش خریداران نفت ایران برای یافتن شیوه‌های جدید پرداخت پول نفت به این کشور منتشر شده است . در این بین دولت هند اعلام کرده است به واردات نفت از ایران ادامه می ‌دهد . هند توانسته است موافقت مقامات ایران را برای پرداخت پول نفت با روپیه کسب کند .

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : مینا ب

برای سلامتی "علی دایی" دعا می‌کنیم/ او مظهر فوتبال آسیا است

دوشنبه 29 اسفند 1390   07:43 ب.ظ

بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای شهریار
برای سلامتی "علی دایی" دعا می‌کنیم/ او مظهر فوتبال آسیا است

خبرگزاری فارس: کنفدراسیون فوتبال آسیا با صدور بیانیه‌ای خواستار دعا و آرزوی سلامتی برای اسطوره فوتبال ایران شد.

خبرگزاری فارس: برای سلامتی "علی دایی" دعا می‌کنیم/ او مظهر فوتبال آسیا است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فیفا، این کنفدراسیون ساعاتی پس از وقوع سانحه رانندگی برای علی دایی، سرمربی تیم راه‌آهن و کاپیتان اسبق تیم ملی ایران در جاده کاشان، اقدام به صدور بیانیه‌ای کرد.

در متن این بیانیه‌ عنوان شده‌ است: ای اف سی برای علی دایی آرزوی سلامتی می‌کند. ما آماده هرگونه کمک‌‌رسانی به علی دایی هستیم. کسی که مظهر واقعی فوتبال آسیا است. اکنون دغدغه بهبودی او را داریم و برای او و خانواده‌اش در این موقعیت دشوار دعا می‌کنیم.

دایی ۴۲ ساله شنبه شب پس از بازی تیمش در اصفهان، همراه با برادرش سوار بر خوردو بود که در اتوبان کاشان واژگون شد. در این  حادثه دایی از ناحیه سر دچار صدمه‌دیدگی شد. او ابتدا در کاشان مورد انجام معالجات اولیه واقع  و سپس به تهران منتقل شد.

حال عمومی شهریار فوتبال ایران خوب است.

انتهای پیام/آ


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات