جستجو

 

کشف 500 کیلوگرم فرآورده دامی فاسد در زرند

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

رئیس دامپزشکی زرند خبر داد
کشف 500 کیلوگرم فرآورده دامی فاسد در زرند

خبرگزاری فارس: رئیس شبکه دامپزشکی زرند گفت: 500 کیلوگرم فرآورده خام دامی در زرند کشف‌، ضبط و با هماهنگی مقامات قضایی شهرستان معدوم شد.

خبرگزاری فارس: کشف 500 کیلوگرم فرآورده دامی فاسد در زرند

محمد جانباز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زرند از اجرای طرح تشدید نظارت ویژه ایام نوروز خبر داد و اظهار داشت: در سطح شهرستان زرند 80 واحد قصابی گوشت قرمز، 60 واحد مرغ و ماهی‌فروشی و تعداد 50  تالار، رستوران و کبابی مشغول فعالیت هستند.

وی بیان داشت: این طرح با توجه به افزایش فعالیت تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

جانباز با اشاره به اینکه این طرح در راستای تأمین امنیت غذایی، حفظ و حراست از سلامت جامعه انجام می‌گیرد، افزود: اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز از 22 اسفندماه جاری آغاز و تا 13 فروردین ماه 91 ادامه دارد.

وی تصریح کرد: لذا از همشهریان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را با شماره تلفن 4222227 شبکه دامپزشکی زرند اطلاع دهند.

جانباز با اشاره به اینکه نظارت جزو وظایف اصلی ‌دامپزشکی است به همشهریان ‌و مسافرین نوروزی مانند گذشته اطمینان دا‌د که مواد خام دامی تهیه شده از مراکز مجاز و ممهور به مهر تأییدیه دامپزشکی از سلامت لازم برخوردار بوده و مصرف کنندگان در هنگام خرید اینگونه مواد به مجوز بهداشتی دامپزشکی توجه کنند.

وی ابراز داشت: در آغاز این طرح مقدار 500 کیلوگرم فرآورده خام دامی کشف‌، ضبط و با هماهنگی مقامات قضایی شهرستان معدوم شد.

انتهای پیام/20


نوشته شده توسط : مینا ب

وقتی دزد به قاضی بزند!

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

وقتی دزد به قاضی بزند!

خبرگزاری فارس: تقریبا همه ما با معنی واژه هایی مثل دزد ، دزدی ، دادگاه و قاضی آشنا هستیم. زمانی که واژه دادگاه و قاضی به گوش ما می رسد ، تصور اکثر ما این است که در این محل جنایتکاران به مجازات خود می رسند و عدالت اجرا می شود.

خبرگزاری فارس: وقتی دزد به قاضی بزند!

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ایالت فلوریدای آمریکا جوانی 21 ساله به نام " استیون مولها" پس از حضور در دفتر قاضی " مایکل . جی. اورلاندو " برای صحبت در مورد یک پرونده قضایی توانست تا اتکت چوبی که نام حک شده قاضی بر روی آن نوشته شده بود و بر روی درب دفتر قاضی وصل شده بود را به سرقت ببرد.

وی پس از این عمل عکسی از خود به همراه این اتکت چوبی تهیه کرده و بر روی صفحه خود در فیس بوک قرار داد. همین حرکت بود که پلیس را مستقیما به سمت وی هدایت کرده و باعث دستگیری وی شد.

وی هم اکنون بایستی در دادگاه حاضر شده و به جرم سرقت از یک مقام قضایی در یک محل دولتی به قانون پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

 


نوشته شده توسط : مینا ب

خانواده‌ها به رویکرد قرآنی کانون‌های مساجد راغب‌تر هستند

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی:
خانواده‌ها به رویکرد قرآنی کانون‌های مساجد راغب‌تر هستند

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی، بر ضرورت توجه به جایگاه مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری در امر اعتلای فرهنگی کشور تاکید کرد و گفت: خانواده‌ها به رویکرد قرآنی مسجد و کانون‌های مساجد رغبت بیشتری دارند.

خبرگزاری فارس: خانواده‌ها به رویکرد قرآنی کانون‌های مساجد راغب‌تر هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی، پرویز آژیده بر ضرورت توجه به جایگاه مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری در راستای اعتلای فرهنگی کشور تاکید کرد و با بیان اینکه آموزش‌های قرآنی باید در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد پر رنگ‌تر شود، اظهار داشت: این آموزش‌ها به خصوص در سنین ابتدایی کودکان می‌تواند در کیفی‌تر کردن فعالیت‌های کانون‌ها و رغبت بیشتر مردم موثر باشد.

وی افزود: مساجد باید محوریت فعالیت‌های قرآنی را داشته باشند و خانواده‌ها نیز به این رویکرد مسجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد رغبت و توجه بیشتری دارند.

آژیده گفت: مشارکت مردمی در فعالیت‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار حمایت‌های دولتی خواهد توانست به توسعه کانون‌های فرهنگی هنری کمک کند.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی یادآور شد: توسعه فرهنگی به عنوان یک اولویت در توسعه کشور مورد توجه است و در واقع یک پیش‌نیاز برای توسعه اقتصادی نیز محسوب می‌شود.

آژیده تاکید کرد: توسعه فرهنگی مسجدمحور خواهد توانست توسعه اقتصادی را نیز در مسیر حقیقی خود قرار دهد و از انحرافات جلوگیری کند.

وی با تاکید بر بصیرت‌افزایی در میان اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اظهار کرد: در کنار فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی توجه به مباحث ولایی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: توفیق امروز ایران اسلامی و سربلندی در مقاطع و مراحل مختلف نیز مرهون توجه همزمان به قرآن و ولایت است.

آژیده یادآور شد: ‌تبیین نقش ولایت و بیان جایگاه آن در جامعه خواهد توانست جوانان و نوجوانان را در مقابل شبهات و هجمه‌های فرهنگی دشمنان مصون نگه دارد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بهترین محل برای این امر است. 

انتهای پیام/و۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب

لیگ اسکیت باشگاه‌های کرمان آغاز شد

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

برای دومین‌بار
لیگ اسکیت باشگاه‌های کرمان آغاز شد

خبرگزاری فارس: دومین لیگ اسکیت باشگاه‌های استان در کرمان آغاز به کار کرد.

خبرگزاری فارس: لیگ اسکیت باشگاه‌های کرمان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، پیش از ظهر امروز دومین لیگ اسکیت باشگاه‌های استان در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان و در دو بخش دختران و پسران به مدت دو روز در کرمان آغاز شد.

مسابقات پسران امروز با حضور 9 تیم برگزار شد و در پایان در رده سنی نونهالان تیم کرمان اسکیت اول شد و تیم‌های هیئت اسکیت سیرجان و طلای سبز رفسنجان به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در رده سنی نوجوانان نیز تیم‌های کرمان اسکیت و هیئت اسکیت سیرجان اول و دوم شدند و تیم لئوجینو کرمان به مقام سوم دست یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات دختران با حضور هفت تیم فردا‌، از ساعت هشت صبح دوشنبه در مجموعه ورزشی امام علی (ع) شهر کرمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/غ20 


نوشته شده توسط : مینا ب

فارس در خلق حماسی انتخابات نقش اساسی داشت

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

معاون استاندار گیلان:
فارس در خلق حماسی انتخابات نقش اساسی داشت

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان به نقش بسیار زیبای رسانه‌ها در انتخابات اشاره کرد و گفت: خبرگزاری فارس در خلق حماسی انتخابات نقش اساسی داشت.

خبرگزاری فارس: فارس در خلق حماسی انتخابات نقش اساسی داشت

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت غلامعلی رضوانی ظهر امروز در جلسه کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی گیلان با قدردانی از حضور مردم ولایتمدار این استان در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش از برگزاری انتخابات 12 اسفند از مسئولان درباره حضور مردم در انتخابات می‌پرسیدند و خبرگزاری فارس پیش‌بینی بنده مبنی بر حضور حداقل 70 درصدی گیلانی‌ها را منعکس کرد.

وی به حضور 76 درصدی مردم گیلان در انتخابات مجلس اشاره کرد و افزود: دشمنان نظام به دنبال کاهش مشارکت مردم بودند و بعضی از افراد که طبق قانون رد شده بودند ابراز نگرانی می‌کردند.

رضوانی با قدردانی از علما، نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار که مردم را دعوت به شرکت در انتخابات می‌کردند گفت: فضای با نشاط سیاسی با رعایت هنجارها در انتخابات وجود داشت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان به نقش بسیار زیبای رسانه‌ها در انتخابات اشاره کرد و ابراز داشت: خبرگزاری فارس در خلق حماسی انتخابات دوازدهم اسفند نقش اساسی داشت.

وی با اشاره به جریان اصلاحات آمریکایی تصریح کرد: فتنه‌گران رد صلاحیت شده مترصد بودند ببینند چه اتفاقی هنگام انتخابات می‌افتد و پس از آن در این زمینه مانور بدهند که آقای خاتمی بعد از ظهر روز انتخابات در گوشه‌ای از کشور رأی داد.

رضوانی حضور مردم در انتخابات را حماسی توصیف کرد و بیان داشت: منفی‌بافی دشمنان تاثیر نداشت و مردم گوش به فرمان رهبر در سرنوشت خود حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/ی20/د1000


نوشته شده توسط : مینا ب

خودکفایی خراسان در تولید فرآورده خونی اشعه دیده

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

با تولید در خراسان رضوی صورت گرفت
خودکفایی خراسان در تولید فرآورده خونی اشعه دیده

خبرگزاری فارس: مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: با راه‌اندازی بخش تولید فرآورده‌های خونی اشعه دیده، دیگر نیازی به اعزام بیماران نیازمند به این فرآورده‌ها به تهران نیست.

خبرگزاری فارس: خودکفایی خراسان در تولید فرآورده خونی اشعه دیده

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انتقال خون خراسان رضوی،محمد اسماعیل خیامی اظهار کرد: فرآورده‌های خونی اشعه دیده، فرآورده‌های سلولی هستند که پس از طی فرآیند تولید، توسط تجهیزات خاص زیر تابش با اشعه گاما قرار گرفته و برای بیمارانی که با دریافت فرآورده‌های خونی در معرض عارضه خطرناک بیماری پیوند علیه میزبان قرار دارند استفاده می‌شود.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: در این عارضه گلبول‌های سفید فرد دهنده، سلول‌های بدن فرد گیرنده را به عنوان جسم خارجی تلقی کرده و به آن‌ها حمله می‌کنند که این امر خطرناک و با مرگ و میر بالا همراه است.

وی ادامه داد:  فرآورده‌های خونی  اشعه دیده در بیماران پیوند مغز استخوان، دریافت خون داخل رحمی، تعویض خون نوزادان و در برخی سرطان‌های خون  و بیماری‌های خونی، بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی ارثی و مادرزادی و غیره کاربرد دارد.

خیامی تاکید کرد: این اداره‌کل ضمن آمادگی برای تامین نیازهای مراکز درمانی استان می‌تواند نیاز بیمارستان‌ های سایر استان‌های مجاور را نیز به این فرآورده‌های خونی در صورت درخواست تامین کند.

وی تصریح کرد: با افتتاح این بخش مهم در اداره‌کل انتقال خون خراسان رضوی، دیگر نیازی به اعزام بیماران به تهران برای دریافت این فرآورده‌ها نیست.

انتهای پیام/س30


نوشته شده توسط : مینا ب

اعتراض سازمان عفو بین‌الملل به بازداشت شهروندان عربستانی توسط رژیم سعودی

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

اعتراض سازمان عفو بین‌الملل به بازداشت شهروندان عربستانی توسط رژیم سعودی

خبرگزاری فارس: سازمان عفو بین الملل از مقامات مسئول سعودی خواست هرچه سریع‌تر و بدون هیچ پیش شرطی شهروندان عربستانی را آزاد کند که به دلیل ابراز عقیده در بازداشت این رژیم بسرمی‌برند.

خبرگزاری فارس: اعتراض سازمان عفو بین‌الملل به بازداشت شهروندان عربستانی توسط رژیم سعودی

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی التوافق، سازمان عفو بین الملل با اشاره به اینکه 6 شهروند عربستانی به اتهام شرکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز بیش از یک‌سال است که در زندان‌های رژیم سعودی بسرمی‌برند، خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط آنها شد.

"فیلیپ لوتر"، مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: 5 نفر از این شهروندان بازداشت شده، بیش از یک سال است که بدون محاکمه در زندان‌های رژیم سعودی هستند.

لوتر تاکید کرد: زندانی کردن یک فرد به اتهام اقدام برای اعتراض به هیچ وجه قابل درک و تصور نیست. عفو بین الملل همچنین خواستار آزادی "خالد الجهنی" معلم عربستانی است که 11 مارس سال گذشته توسط نیروهای امنیتی سعودی بازداشت شد.

این بیانیه تاکید می‌کند که این شهروندان عربستانی فقط به دلیل اظهار مسالمت‌آمیز عقیده خود بازداشت شده‌اند.

سازمان عفو بین الملل همچنین خواستار تحقیق درباره شکنجه و بد رفتاری با این بازداشت شدگان شد در زندان‌های رژیم سعودی شد.

انتهای پیام/++


نوشته شده توسط : مینا ب

آماده‌سازی کمپ مهمانان نوروزی در آبادان

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

شهردار آبادان خبر داد
آماده‌سازی کمپ مهمانان نوروزی در آبادان

خبرگزاری فارس: شهردار آبادان از آماده‌سازی دو کمپ ویژه مهمانان نوروزی در این شهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: آماده‌سازی کمپ مهمانان نوروزی در آبادان

محمودرضا شیرازی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: آبادان هر ساله میزبان تعداد زیادی مهمان و مسافر نوروزی است.

وی افزود: در همین راستا شهرداری آبادان درصدد تدارک برنامه‌هایی ویژه نوروز به‌منظور رفاه حال شهروندان و مسافران است.

شیرازی در ادامه از آماده‌سازی دو کمپ ویژه میهمانان نوروزی با 400 چادر خبر داد و افزود: این کمپ‌ها مجهز به سرویس‌های بهداشتی و باجه‌های تلفن ثابت هستند.

وی بیان کرد: باید رسم مهمان‌نوازی را به خوبی به جا آورد و در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های شهرستان همدیگر را یاری رسانند.

مدیر سامانه شهری آبادان خاطرنشان کرد: زمینه مقدمات گشت دریایی توسط یک شناور در اروندرود فراهم آمده و پیگیر اجرای این طرح تفرجی در منطقه هستیم.

وی بیان کرد: این شناور از کیش توسط بخش خصوصی خریداری به آبادان منتقل شده است.

شیرازی در این خصوص تصریح کرد: بر این اساس مهمانان نوروزی به وسیله این شناور در یک سفر چند ساعته با جاذبه‌های سیاحتی اروندرود آشنا می‌شوند.

وی ادامه داد: همزمان با این اقدامات، مقررات امنیتی و ترافیکی با حضور به هنگام پلیس در این شهر را نیز اعمال خواهیم کرد.

شهردار آبادان اضافه کرد: برنامه‌های ویژه دیگری نظیر برگزاری جشنواره اقوام ایرانی در دستور کار این ارگان مردمی قرار دارد که با برنامه‌‌ریزی‌های تدارک دیده شده به اجرای شهروندان و مسافران نوروزی گذاشته می‌شود.

به گفته وی شهر آبادان آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور است، گفت: مردم این منطقه نیز پذیرای بسیار گرم مهمانان نوروزی هستند و آبادان نیز چون مردمش بر این گرمای پذیرایی می‌افزاید.

شیرازی در پایان اظهار کرد: امیدواریم سال 91 و تعطیلات نوروزی آن برای شهروندان و مهمانان نوروزی این منطقه پربار و مفرح‌تر از سال‌های پیش باشد.

انتهای پیام/صا10


نوشته شده توسط : مینا ب

محدودیت فعالیت‌های صنفی گیلان در چهارشنبه آخر سال

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

رئیس پلیس اماکن گیلان خبر داد
محدودیت فعالیت‌های صنفی گیلان در چهارشنبه آخر سال

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس نظارت بر اماکن گیلان از محدودیت‌های فعالیت‌های صنفی در چهارشنبه آخر سال برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: محدودیت فعالیت‌های صنفی گیلان در چهارشنبه آخر سال

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت محمد بهادریان ظهر امروز در جلسه کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی گیلان اطلاع‌رسانی رسانه‌ها در کاهش خطرهای چهارشنبه آخر سال را تاثیرگذار خواند و اظهار داشت: فیلم 15 دقیقه‌ای توسط نیروی انتظامی گیلان درباره چهارشنبه آخر سال تهیه شده است.

وی به آماده‌باش ایستگاه‌های آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و افزود: خودروهای آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال در مناطق مطهری، گلسار، نامجو و ... شهر رشت مستقر می‌شوند.

بهادریان با بیان اینکه محدودیت‌هایی برای فعالیت‌های صنفی در چهارشنبه آخر سال در نظر گرفته شده است تصریح کرد: فعالیت اصناف رشت از ساعت شش عصر روز سه‌شنبه در پنج نقطه این شهر تعطیل می‌شود.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن گیلان بر آمادگی شرکت مخابرات برای اقدام‌های فنی، به‌موقع و مورد نیاز تاکید کرد و گفت: نگهبانان موسسه‌ها و اداره‌ها در چهارشنبه آخر سال و تعطیلات باید آماده باشند و سیستم‌های الکترونیکی باز گذاشته شود.

وی با اشاره به حضور فیزیکی نگهبانان در موسسه‌های مالی و بانک‌ها در ایام تعطیل خاطر نشان کرد: در دسترس بودن رؤسای اداره‌ها و آمادگی اورژانس برای حمل مصدومان احتمالی حائز اهمیت است.

بهادریان از کشف 112 درصدی مواد محترقه کم خطر نسبت به سال گذشته در گیلان خبر داد و ابراز داشت: 76 درصد در بحث کشف مواد محترقه پر خطر افزایش داریم.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن گیلان با تاکید بر اجرای طرح‌های ویژه راهنمایی و رانندگی در چهارشنبه آخر سال یادآور شد: تعداد یک‌هزار و 700 مسافرکاشانه شناسنامه‌دار در استان وجود دارد اما حداقل 3 هزار مسافر کاشانه در گیلان فعالیت می‌کنند و باید ساماندهی شوند.

وی به ساماندهی 650 مسافرکاشانه در گیلان اشاره کرد و بیان داشت: یک‌هزار مسافر کاشانه دیگر در استان باید ساماندهی شوند.

بهادریان با بیان اینکه ویلاهای خصوصی و مجاز می‌توانند در اسکان مسافران فعالیت کنند اذعان داشت: بخشی از ویلاهای غیر مجاز دارای تابلو هستند و برای برخورد با آنها به هماهنگی با مقام‌های قضایی نیاز است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن گیلان وضعیت تالارهای عروسی را قابل قبول توصیف کرد و افزود: سالانه دو تا سه بار از تالارهای گیلان بازدید می‌شود.

وی ادامه داد: تعداد 186 تالار دارای پروانه در گیلان وجود دارد و 72 ساعت قبل از برپایی مجالس از اداره اماکن مجوز می‌گیرند.

بهادریان از شناسایی و ساماندهی گروه‌های موسیقی در تالارهای عروسی گیلان خبر داد و تصریح کرد: در بحث فروشگاه‌های عرضه کالاهای زنانه باید پوشش کامل وجود داشته باشد و ضوابط در این واحدهای صنفی رعایت شود.

انتهای پیام/ی20/د1000


نوشته شده توسط : مینا ب

60 درصد تلفات حوادث رانندگی 18 تا 49 ساله هستند

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

معاون مرکز تحقیقات پزشکی قانونی
60 درصد تلفات حوادث رانندگی 18 تا 49 ساله هستند

خبرگزاری فارس: معاون مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: 60 درصد کشته‌های حوادث رانندگی در بین سال های ۸۵ تا سال 89 بین 18 تا 49 ساله بوده‌اند، افراد 50 سال به بالا 26.4 درصد تلفات حوادث رانندگی هستند.

خبرگزاری فارس: 60 درصد تلفات حوادث رانندگی 18 تا 49 ساله هستند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان پزشکی قانونی، سعداله مرادی با ارائه پژوهشی علمی نتایج بررسی علت اصلی مرگ، محل وقوع حادثه و نوع خودرو در حوادث رانندگی منجر به مرگ در ایران طی سالهای ۸۵ تا ۸۹ رادر دومین سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی در استان فارس اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه ضربه به سر مهمترین عامل مرگ در حوادث رانندگی است، افزود: بر اساس این پژوهش 78.9 درصد مرگ‌های ناشی از حوادث رانندگی به علت ضربه به سر و شکستگی‌های متعدد اتفاق افتاده که 55.2 درصد کل موارد مرگ ناشی از حوادث رانندگی تنها به دلیل ضربه به سر بوده است.

وی ادامه داد: بنابراین کنترل بیشتر وسایل نقلیه و سرنشینان و اجبار آنها به بستن کمربند ایمنی و موتورسواران به استفاده از کلاه ایمنی ضروری است.

معاون مرکز تحقیقات در خصوص محل فوت افراد در حوادث رانندگی بیان کرد: بیشترین موارد مرگ در حوادث رانندگی با 50.7 درصد در محل وقوع حادثه، 38.9 درصد در بیمارستان و 8.9 درصد در حین انتقال به مراکز درمانی اتفاق ‌افتاده است.

مرادی گفت: بنابراین بیش از نیمی از کشته‌های حوادث رانندگی در این پنج سال در محل حادثه جان خود را از دست‌ داده‌اند و بر اساس نتایج این تحقیق استان فارس با 64.2 درصد رتبه اول مرگ در محل وقوع حادثه، استان تهران با 47.8 درصد رتبه اول مرگ در مراکز درمانی و استان کردستان با 15.2 درصد رتبه اول مرگ در حین انتقال به مراکز درمانی را به خود اختصاص می‌دهند.

وی رانندگان را بیشترین کشته‌شدگان در تصادفات دانست و یاد‌آور شد: در فاصله سال‌های 85 تا 89 بیشترین آمار تلفات بر اساس تقسیم‌بندی راننده، عابر و سرنشین به رانندگان اختصاص داشت که ۴۰.۷ درصد کل کشته‌ها را در بر می‌گیرد.

پس از آن سرنشین با ۳۴.۲  درصد و عابر با ۲۳.۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند و در خصوص مرگ‌ و میر عابران نیز استان تهران بالاترین درصد عابر پیاده کشته‌شده و سمنان پایین‌ترین درصد را دارا هستند.

مرادی با اشاره به اینکه برخورد خودروها با یکدیگر با ۴۹.۵ درصد بیشترین نحوه وقوع حوادث رانندگی را داشته است، در خصوص خودروهای مورد استفاده در هنگام حوادث رانندگی اظهار داشت: بیشترین میزان مرگ در تصادفات وسایل نقلیه در سال های ۸۵ تا ۸۹ مربوط به خوردوهای سواری با ۳۴.۷  درصد، موتورسیکلت با ۲۵.۷ و وانت بار با ۶.۴ درصد است. همچنین در این زمینه اتوبوس و مینی بوس با ۲.۵ درصد کمترین میزان مرگ در تصادفات را در بر می گیرند.

معاون مرکز تحقیقات با اشاره به بررسی نوع خودروهای حادثه ساز در استان‌ها افزود: خودرو سواری در سمنان(55.9درصد) و قزوین(49.3 درصد)، موتورسیکلت در گلستان(43.6 درصد) و بوشهر(43.5 درصد)، وانت بار در سیستان و بلوچستان(21.1 درصد) و کردستان(12.4 درصد)، اتوبوس در ایلام (7.5 درصد)، خراسان جنوبی و سمنان(3.5 درصد) و کامیون و تریلی در سمنان(7.9 درصد) و قم (7.6 درصد) بالاترین خودروهای حادثه ساز تصادفات در این استان‌ها بوده‌اند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط : مینا ب

سونی امتیاز پخش فیلم جدید سیلوا را خریداری کرد

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

سونی امتیاز پخش فیلم جدید سیلوا را خریداری کرد

خبرگزاری فارس: شرکت سونی امتیاز پخش فیلم جدید و بدون نام «سباستین سیلوا» را برای نمایش عمومی در آمریکای شمالی و لاتین، آفریقای جنوبی، اروپا و حوزه اسکاندیناوی خریداری کرد.

خبرگزاری فارس: سونی امتیاز پخش فیلم جدید سیلوا را خریداری کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، این درام دلهره‌آور در منطقه‌ای دور‌افتاده در کشور شیلی اتفاق می‌افتد و یک زن جوان کاراکتر اصلی قصه آن است.

فیلم که محصول مشترک شیلی و آمریکاست، هنوز جلوی دوربین نرفته و قرار است کلید فیلم‌برداری آن اواخر فصل بهار زده شود.

شهرت «سباستین سیلوا» فیلمساز جوان شیلیایی در بین منتقدان و تماشاگران اروپایی و آمریکایی، باعث شد تا فیلم جدید او قبل از شروع فیلم‌برداری پیش‌فروش شود.

شخصیت اصلی فیلم تازه او یک زن جوان آمریکایی است که برای تعطیلات راهی شیلی می‌شود، او که با دوستانش راهی سفر شده، به زودی با ناراحتی اعصاب روبه‌رو می‌شود.

نقش این جوان را «جدنو تمپل» بازی می‌کند و «مایکل سرا» و «کاتالینا ساندینو مورنو» (بازیگر نامزد در بافت اسکار) هم در فیلم هستند.

تماشاگران سینما «سباستین سیلوا» را بیشتر به خاطر فیلم تحسین شده مستخدم (لانانا) می‌شناسند که در سال ۲۰۰۹ به روی پرده سینماها رفت.

این فیلم‌ساز کار سینمایی را از سال ۲۰۰۷ با «لاویده مه ماتا» شروع کرد و سومین فیلم‌سینمایی او «گربه پیر» سال قبل اکران عمومی شد.

این درام اجتماعی اولین کار مشترک صنعت سینمای شیلی با آمریکا بود که توسط سباستین سیلوا کارگردانی شد.

سیلوا می‌گوید درام دلهره‌آور جدید او هم یک محصول شیلیایی است و خط اصلی قصه آن، درباره زندگی مردم عادی کشورش است.

این فیلم برای نمایش عمومی در بهار سال ۲۰۱۳ آماده می‌شود.

انتهای پیام/ی


نوشته شده توسط : مینا ب

دستگیری یکی از اشرار معروف ایرانشهر

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:42 ب.ظ

رئیس پلیس امنیت عمومی سیستان و بلوچستان خبر داد
دستگیری یکی از اشرار معروف ایرانشهر

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس امنیت عمومی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اشرار معروف شهرستان ایرانشهر پس از سال‌ها فرار شناسایی و دستگیر شد.

خبرگزاری فارس: دستگیری یکی از اشرار معروف ایرانشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، مسعود حیدری اظهار داشت: ماموران مرکز اطلاعات شرق سیستان و بلوچستان موفق شدند با یک سری اقدامات شرور فراری، الله بخش که سال‌ها به جرم آدم‌ربایی، قاچاق مواد مخدر، درگیری با ماموران انتظامی و سرقت تحت تعقیب مراجع قضایی قرار داشت را در یکی از مناطق شهرستان ایرانشهر شناسایی کنند.

وی افزود: به دنبال محل اختفای این شرور اکیپ‌هایی از ماموران پلیس امنیت عمومی و مرکز اطلاعات شرق استان با همکاری یگان تکاوری و انتظامی شهرستان ایرانشهر طی یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری این شرور فراری شدند.

انتهای پیام/صا30


نوشته شده توسط : مینا ب

اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی معدن گیلان معرفی شدند

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:41 ب.ظ

اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی معدن گیلان معرفی شدند

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت اجرایی انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن گیلان نتایج نهایی این انتخابات را اعلام و اعضای هیئت مدیره آن را معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی معدن گیلان معرفی شدند

 علی تقی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت نتایج آرای انتخابات نظام مهندسی معدن استان را اعلام کرد و اظهار داشت: پس از شمارش آرا کریم توکل‌نیا و رامین میرصادقی در رشته معدن، علیرضا حسین‌خواه در رشته زمین‌شناسی و احمدرضا شهابی در رشته نقشه‌برداری بیشترین آرا را کسب کردند.

وی افزود: علی درویش‌زاده در رشته زمین‌شناسی به عنوان نفر پنجم در هیئت مدیره این سازمان بیشترین آرا را کسب کرد.

به گفته این مسئول فرزاد اسدی و منوچهر مرتضوی نیز به ترتیب در رشته‌های معدن و زمین‌شناسی به عنوان اعضای علی‌البدل سازمان مذکور انتخاب شدند که پس از تایید نهایی وزارت صنعت و معدن و تجارت کشور این اعضا به طور رسمی به عنوان هیئت مدیره منصوب می‌شوند.

وی ابراز داشت: داوطلبان در این انتخابات ملزم به داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته مربوطه و نیز پروانه اشتغال حداقل پایه 3 هستند.

تقی‌زاده با اشاره به فعالیت سازمان مذکور خاطر نشان کرد: سازمان نظام مهندسی گیلان از سال 80 در این استان تأسیس شد و هم‌اکنون بالغ بر 800 نفر از مهندسان در رشته‌های معدن، زمین‌شناسی،نقشه‌برداری و متالوژی به عضویت این نظام درآمده‌اند.

انتهای پیام/ی30/د1000


نوشته شده توسط : مینا ب

کمبود سالن به شدت مشهود است

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:41 ب.ظ

مسئول کمیته طناب کشی استان اصفهان:
کمبود سالن به شدت مشهود است

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته طناب کشی استان اصفهان گفت: تمریناتمان را تنها در یک سالن انجام می‌دهیم که آن‌را هم تنها هفته‌ای یک جلسه در اختیار داریم.

خبرگزاری فارس: کمبود سالن به شدت مشهود است

نصرالله احدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: ورزشکاران رشته طناب کشی می‌بایستی حداقل سه جلسه در هفته تمرین کنند اما به دلیل کمبود سالن که با آن مواجه هستیم ورزشکارانمان تنها هفته‌ای یک جلسه تمرین می‌کنند.

وی ادامه داد: با وجود جلساتی که با اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار کردیم اما هیچ حمایتی از این رشته ورزشی نشده است و از مسئولان ورزش استان انتظار داریم از رشته حمایت بیشتری کنند.

مسئول کمیته طناب کشی استان اصفهان تصریح کرد: با وجود اینکه من مسئول کمیته طناب کشی استان اصفهان هستم اما سر تمرینات تیم طناب کشی استان حاضر می‌شدم و بالای سر بازیکنان تیم حضور می‌یافتم.

وی افزود: با توجه به اینکه دو تیم بسیار خوب هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان داریم و توانستیم در رقابت‌های طناب کشی قهرمانی کشور در بین 24 استان رتبه چهارم را کسب کنیم امیدواریم در سال آینده حمایت بیشتری از این رشته بشود.

احدی در ادامه به برنامه‌های این کمیته تا پایان سال اشاره کرد و گفت: پنج شنبه این هفته مسابقه‌ طناب کشی برای کارمندان تعاون باشگاه کارگران برگزار می‌شود که 16 تیم هم در این رقابت‌ شرکت می‌کنند.

وی همچنین به برنامه‌های سال آینده کمیته طناب کشی استان اصفهان اشاره کرد و افزود: در اوایل خرداد سال آینده کلاس مربی‌گری طناب کشی را برگزار می‌کنیم.

مسئول کمیته طناب کشی استان اصفهان تاکید کرد: همچنین در خرداد ماه سال آینده نیز اصفهان میزبان رقابت‌های طناب کشی قهرمانی کشور است.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : مینا ب

چهره‌های ماندگار خراسان شمالی تجلیل می‌شوند

یکشنبه 21 اسفند 1390   11:41 ب.ظ

از سوی اداره ارشاد
چهره‌های ماندگار خراسان شمالی تجلیل می‌شوند

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری برنامه‌ای با عنوان بزرگداشت و تجلیل از چهره‌های ماندگار این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: چهره‌های ماندگار خراسان شمالی تجلیل می‌شوند

حسین ثابت‌قدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: در اجرای این برنامه از هر شهرستان یک نفر چهره پیشکسوت فرهنگی و هنری انتخاب و در بزرگداشت چهره‌های ماندگار استان که در فصل بهار به اجرا در خواهد آمد، تجلیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه بخش ویژه‌ای نیز در این برنامه فرهنگی پیش بینی شده است، افزود: در این بخش خانواده معظم شهدا و ایثارگران که در عرصه‌های دفاع مقدس یادگارانی را تقدیم نظام و انقلاب کرده‌اند، تکریم می‌شوند.

ثابت‌قدم با اشاره به رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برای تقویت تمام حوزه‌های فرهنگی و هنری تصریح کرد: بر همین اساس اخیراً چند نمایشنامه که پیش از این به خاطر برخی مشکلات مجوز اجرای عمومی نداشتند، با مساعدت این اداره کل به اجرا در آمدند.

وی با بیان اینکه این نمایشنامه‌ها مورد استقبال شهروندان و هنر دوستان قرار گرفت، افزود: باید تمام هنرمندان عرصه‌های فرهنگی و هنری استان مورد حمایت قرار گرفته و تقویت شوند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در عین حال بر مشارکت گروه‌های فرهنگی و هنری به منظور توسعه این بخش در استان تاکید کرد.

انتهای پیام/و۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات