جستجو

 

ورود کامیون به شهر مشهد ممنوع شد

شنبه 29 بهمن 1390   08:58 ب.ظ

برای ایمن سازی شهر زوار امام رضا
ورود کامیون به شهر مشهد ممنوع شد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از نصب تابلوهای انتظامی و اطلاعاتی ورود وسایل نقلیه سنگین ممنوع در ورودی‌های محدوده شهری و مسکونی شهر مقدس مشهد خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود کامیون به شهر مشهد ممنوع شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، سید مهدی امامی میبدی اظهار کرد: برای اجرای طرح جامع ایمن‌سازی معابر شهر، از چندی پیش با هماهنگی پلیس راهور مرکز استان خراسان رضوی، از ورود وسایل نقلیه سنگین در ورودی بزرگراه‌ها به محدوده شهری و مسکونی جلوگیری به‌عمل آمد.

این اعمال قانون توسط تجهیزات بازدارنده ترافیکی همچون انواع تابلوهای اطلاعاتی و انتظامی و دوربین‌های ثبت تخلفات و ... انجام می‌شود.

وی ادامه داد: طبق مصوبات طرح ورود این خودروها از طرف جاده قوچان و همچنین نیشابور به بزرگراه‌‌های درون شهری ممنوع می‌باشد و این خودروها می‌بایست از بزرگراه‌های غدیر و سردار شهید چراغچی تعیین مسیر کنند.

انتهای پیام/س30


نوشته شده توسط : مینا ب

مردم تکلیف خود را در انتخابات می‌دانند

شنبه 29 بهمن 1390   08:58 ب.ظ

معاون سیاسی استاندار البرز:
مردم تکلیف خود را در انتخابات می‌دانند

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی انتظامی استاندار البرز گفت: مردم با حضور در انتخابات افتخار دیگری را برای کشور رقم می‌زنند و به خوبی تکلیف خود را در انتخابات می‌دانند.

خبرگزاری فارس: مردم تکلیف خود را در انتخابات می‌دانند

ناصر رجبی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: تمامی تمهیدات و شرایط برگزاری انتخاباتی پرشور و مردمی اندیشیده شده است لذا مردم با حضوری قاطعانه با دیگر افتخاری بزرگ را برای کشور رقم خواهند زند.

وی ادامه داد: دشمن بر این تصور است که می‌تواند با سنگ اندازی‌ و تحریم و زور کشور ایران اسلامی را با مشکل مواجه کند، لذا با تحریم در نظر دارد تا اذهان عمومی جامعه را بدبین کرده و مردم را به مسائل بیهوده سرگرم کند.

این مسئول با تأکید بر این که آگاهی سیاسی ملت ایران به حدی رسیده است که گول یاوه‌های دشمنان را نخورند، خاطرنشان کرد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون تلاش کرده‌اند تا مسیر واقعی انقلاب را دچار لغزش کرده و مردم را در رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب مأیوس سازند.

وی افزود: ملت ایران امروز به درک بالای سیاسی رسیده‌اند و بعد از سی و چهار سال از گذشت پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دیگر با اهداف شوم دشمنان آشنا شده‌اند ‌و دیگر دست دشمنان را می‌خوانند.

معاون سیاسی استاندار البرز گفت: تلاش دشمنان برای رسیدن به اهداف شومشان دیگر معنایی ندارد و مردم هرگز آرمان‌ها و اهداف انقلاب را که با خون هزاران شهید به ثمر نشسته است را رها نخواهند کرد.

وی افزود: مهمترین ویژگی ملت ایران ولایتمداری آنان است،‌ لذا دشمنان برای رسیدن به اهداف خود نیز این ویژگی مردم ایران را مورد هدف قرار داده‌اند تا شاید بتوانند اهداف شوم خود را در کشور پیاده کنند.

*مردم هرگز دست از ولایت و رهبری بر نخواهند داشت

معاون سیاسی استاندار البرز گفت: تلاش دشمنان برای خدشه وارد کردن به ولایت بی‌نتیجه است چرا که مردم با رهبری به این درجه از استقلال، آزادی و پیشرفت رسیده‌اند.

رجبی تأکید کرد: ایران اسلامی امروز الگوی بسیاری از کشورها شده و ملت‌های مسلمان در کشورهای عربی با راه‌اندازی تظاهرات و تجمعات مردمی در نظر دارند تا کشوری همانند ایران سلامی را داشته باشند.

وی افزود: دشمن امروز با هدف قرار دادن جوانان و نوجوانان این کشور در نظر دارد تا ذهن پاک این نسل را نسبت به انقلاب بدبین کرده و مانع از حضور آنان در انتخابات شود.هر چند که این نسل همیشه حامی و پشتیبان کشور و مسئولان بوده اما دشمنان هنوز دست بردار نبوده و با هدف قرار دادن این نسل می‌خواهد به اهدافش برسد.

این مسئول با اشاره به فتنه سال 88 گفت: همه شاهد بودیم  که برای خنثی کردن این فتنه حضور نوجوانان و جوانان بسیار به چشم می‌خورد و آنان در راهپیمایی روز 9 دی چنان حماسه‌ای را خلق کردند که دشمن از ترس در لانه خود خزید و جرأت بیرون آمدن نداشت.

رجبی عنوان کرد: ایران اسلامی با داشتن چنین نسلی شجاع و غیور بر خود بالیده و می‌داند که سیاست‌های غلط و یاوه‌های دشمنان هیچ تأثیری بر افکار جوانان و نوجوانان این سرزمین نخواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به این که رأی اولی‌ها نیز امسال با حضور خود مشتی محکم بر دهان دشمنان می‌زنند افزود: حضور رأی اولی‌ها در نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز خطی بطلان بر یاوه‌های دشمنان خواهد بود.

انتهای پیام/خ۱۰


نوشته شده توسط : مینا ب

مدیران از طرح مسائل سیاسی در مدارس می‏ترسند/کرسی آزاداندیشی در مدارس برپا شود

شنبه 29 بهمن 1390   08:58 ب.ظ

مدیرکل سیاسی استانداری تهران:
مدیران از طرح مسائل سیاسی در مدارس می‏ترسند/کرسی آزاداندیشی در مدارس برپا شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران با بیان اینکه مدیران از طرح مسائل سیاسی در مدارس هراس دارند، بر لزوم برپایی کرسی‏های آزاداندیشی در فضاهای آموزشی کشور تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: مدیران از طرح مسائل سیاسی در مدارس می‏ترسند/کرسی آزاداندیشی در مدارس برپا شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، علی‏اکبر فدایی صبح امروز در بررسی مسائل پرورشی مدارس شهرستان دماوند اظهار کرد: طرح و بیان مطالب سیاسی در فضای مدارس و محیط دانشگاهی موجبات رشد و بالندگی جوانان و نوجوانان را فراهم می‏آورد.

وی ادامه داد: "رهبر فرزانه انقلاب در زمان دوران سازندگی فرمودند که خداوند لعنت کند کسانی را دانشگاه‏های ما را غیرسیاسی کردند".

فدایی اضافه کرد: اجازه دهید تا دانشجویان و دانشگاهیان با آرمان‏گرایی و عدالت‏طلبی پیگیر منافع مردم جامعه باشد تا به مسائل غیراخلاقی روی نیاورند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران فرزندان امروز را عاملی تاثیرگذار در خانواده خواند و افزود: بررسی‏های جدید به عمل آمده، تاثیر فرزندان بر پدر و مادر را بیش از سایر ادوار تاریخی ارزیابی می‏کند.

وی ادامه داد: نهاد راهنمایی و رانندگی برای القای اجرای بهتر قوانین از این دایره تاثیرگذاری فرزندان بر سایر اعضای خانواده به صورت علمی و به روز سود می‏برد.

فدایی خواستار اعطای فرصت بیان مطالب سیاسی در خانه و مدرسه شد و افزود: باید بسترهای لازم در سطح مدارس و محیط خانه به نحوی فراهم شود تا نوجوانان به راحتی به بیان عقاید سیاسی خود مبادرت ورزند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران ادامه داد: نباید اولیای خانه و مدرسه از طرح چنین مباحثی خوفی به دل راه دهند؛ چراکه با جلوگیری از این امر راه را بر توسعه عقلانی قشر جوان مسدود می‏کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقام عظمای ولایت در تایید رفع ابهام از نسل جوان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات چندی پیش خویش ابهام در اذهان جوانان را به ریگی در مسیر رودخانه تشبیه کرد.

فدایی ادامه داد: به بیان رهبر معظم انقلاب اگر این ریگ به موقع و با سرانگشت تدبیر به کناری هدایت شود آب رودخانه به مسیر خود ادامه می‏دهد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران اضافه کرد: اگر ابهامات با پاسخی مناسب همراه نشود، آنگاه این ریگ در بخشی از مسیر متوقف و موجبات انسداد و تغییر مسیر حرکت را فراهم می‏سازد.

وی در ادامه این همایش پدران و مادران را مسئول تربیت فرزندان خواند و افزود: در یکی از سوره‏های کلام‏الله مجید آمده است که "خودتان و بعد فرزندان و خانواده خود را از آتش جهنم نجات دهید".

فدایی تصریح کرد: رسول مکرم اسلام (ص) نیز می‏فرمایند که "روز قیامت که می‏شود اگر گریبانی باشد، فرزند گریبان پدران و مادران خود را در دست گرفته و می‏گوید که چرا به من تربیت درست ارائه نکردی؛ چرا امر به معروف و نهی از منکر نکردی؛ هم خود را به فلاکت کشاندی و هم مرا؛ و همه با هم به آتش جهنم وارد می‏شوند".

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب

عرضه یک خودروی جدید به بازار

شنبه 29 بهمن 1390   08:58 ب.ظ

عرضه یک خودروی جدید به بازار

خبرگزاری فارس: خودروی TOJOY متعلق به شرکت JAC در دو مدل سدان و هاچ بک طی هفته جاری رونمایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: عرضه یک خودروی جدید به بازار

به گزارش خبرگزاری فارس، این خودرو در کلاس A قرار دارد و به موتور 1299سی.سی تحت لیسانس شرکت میتسوبیشی مجهز است.

سیستم ترمز ضد قفل با سامانه کنترل EBD سیستم هماهنگ کننده نیروی ترمز، فرمان هیدرولیک و تلسکوپی قابل تنظیم، سیستم دو ایربگ و جعبه دندهای روان با سنسورهای کنترلی از دیگر امکانات این خودرو است.

وزن مدل هاچ‌بک این خودرو 1060 کیلوگرم و مدل سدان آن نیز معادل 1100 کیلوگرم است.

این خودرو از ویژگی هایی مانند سنسور دنده عقب، ایربگ برای سرنشین جلو و راننده اتومبیل، سیستم ضد سرقت، ضبط CD با قابلیت نصب USB و تنظیم کننده الکتریکی آیینه‌های جانبی برخوردار است.

از ویژگی‌های دیگر این خودرو می‌توان به قابلیت نصب صندلی کودک، قابلیت ضد تابش نور در آیینه داخلی خودرو و سیستم تهویه مطبوع اشاره کرد.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : مینا ب

مشارکت مردم آستارا در انتخابات حضوری حداکثری است

شنبه 29 بهمن 1390   08:58 ب.ظ

فرماندار آستارا:
مشارکت مردم آستارا در انتخابات حضوری حداکثری است

خبرگزاری فارس: فرماندار آستارا گفت: مردم آستارا در نهمین دوره انتخابات مجلس مشارکت حداکثری می‌یابند.

خبرگزاری فارس: مشارکت مردم آستارا در انتخابات حضوری حداکثری است

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کیوان اسدپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات، اظهار داشت: مردم شریف شهرستان مرزی آستارا مانند دوره‌های مختلف انتخابات با حضور خود بار دیگر نشان می‌دهند که حرف نخست در زمینه میزان مشارکت در گیلان را خواهند زد.

وی، با بیان اینکه اقدام‌های اساسی انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستارا انجام گرفته است، افزود: برگزاری انتخابات سالم و قانونمند و همچنین ایجاد بستر مناسب برای حضور حداکثری مردم در دستور کار ما قرار دارد.

فرماندار آستارا، با اشاره به اینکه مسئولان و مجریان انتخابات موظف به حفظ صیانت از آرای مردم در چارچوب قانون هستند، بیان داشت: تمام مسئولان و مجریان انتخاباتی در شهرستان مرزی آستارا تلاش خود را برای برگزاری یک انتخابات سالم و قانونمند به‌کار گرفته‌اند.

وی، با تصریح بر اینکه تعامل خوبی بین هیئت اجرایی و نظارت و بازرسی در برگزاری انتخابات در سطح شهرستان آستارا وجود دارد، اذعان داشت: هیئت بازرسی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا در راستای صیانت و حفظ آرای مردم در انتخابات انجام وظیفه می‌کند.

اسدپور با بیان اینکه 3 شعبه ویژه اخذ رٱی برای بانوان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برای رفاه حال و آسایش بانوان سه شعبه اخذ رٱی در مسجد فاطمه زهرا(س)، بهزیستی و مدرسه فرندخت مستقر می‌شوند.

این مسئول، با بیان اینکه محل استقرار شعب اخذ رٱی و اعضای شعب مشخص شده است، خاطر‌نشان کرد: به ازای هر 20 صندوق اخذ رٱی یک سر بازرس انجام وظیفه می‌کند و در هر شعب اخذ رٱی نیز یک بازرس وجود دارد.

وی، با تاکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا، خاطرنشان کرد: مردم در این دوره با حضور گرم و پرشور خود به صورت گسترده بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و امام راحل و ولایت فقیه تجدید میثاق می‌کنند.

اسدپور، با بیان اینکه مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات حماسه‌ای دیگری را خلق می‌کنند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رٱی تاکید دارند و همواره بر انتخاب فردی اصلح و توانمند تاکید داشته‌اند.

وی، با بیان اینکه کاندیداها باید از تخریب یکدیگر پرهیز کنند یادآور شد: تخریب و توهین در تبلیغات انتخاباتی به لحاظ شرعی و قانونی امری ناپسند محسوب می‌شود که لازم است کاندیداها تنها به بیان برنامه‌‌های خود بپردازند.

انتهای پیام/خ۲۰

 


نوشته شده توسط : مینا ب

راه‌اندازی 2 سیلوی جمع آوری کود حیوانی در شوشتر

شنبه 29 بهمن 1390   08:58 ب.ظ

رئیس جهاد کشاورزی شوشتر خبر داد
راه‌اندازی 2 سیلوی جمع آوری کود حیوانی در شوشتر

خبرگزاری فارس: رئیس جهاد کشاورزی شوشتر از راه‌اندازی دو سیلوی جمع‌آوری کود حیوانی در سطح شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی 2 سیلوی جمع آوری کود حیوانی در شوشتر

 نادر پوررکنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: دو سال پیش برای راه‌اندازی این سیلوها در سطح شهرستان شوشتر اقدام شده است و در شرایط کنونی این سیلوها آماده بهره‌برداری هستند.

وی با اشاره به محل استقرار این سیلو‌های کود شیمیایی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی این سیلوها در شهرک شهید فلاحی و دیلم قدیم راه‌اندازی شده‌اند.

پوررکنی با اشاره به خصوصیات این سیلو‌ها افزود: این سیلوها دو تکه هستند و شرایطی برای ماندگاری کود حیوانی فراهم می‌کنند تا این کود قابل استفاده شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح نیازمند حمایت مالی هستیم و باید در این باره تامین اعتبار شود و مسئولان در این باره همکاری کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید تلاش کرد تا از بخش دامداری حمایت بیشتری شود چرا که در زمستان سال‌جاری به دلیل کمبود علوفه فشار زیادی به دامداران شوشتری وارد شده است.

پوررکنی تاکید کرد: 85 واحد 65 تا 100 راسی و 15 واحد 200 راسی دامپروری در شهرستان شوشتر در نوبت دریافت تسهیلات هستند که میزان تسهیلات مورد نیاز این واحد‌های دامپروری تصویب شده و برای اعطای وام به این واحدها مشکلی وجود ندارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: مجتمع دامداران شهرستان شوشتر در شرایط کنونی آماده بهره‌برداری است و مشکلی برای استقرار این مجتمع وجود ندارد.

رئیس جهاد کشاورزی شوشتر خاطرنشان کرد: این مجتمع بیش از 10 هزار راس دام را در خود جای می‌دهد و می‌تواند فرصت مناسبی برای اشتغال‌زایی باشد.

به گفته وی، در این مجتمع بیش از 65 مرکز 100 راسی و بقیه 150 تا 200 راسی هستند و شرایط برای اشتغال فارغ‌التحصیلان این رشته فراهم می‌شود.

پوررکنی با اشاره به تسهیلات و امکانات فراهم شده برای توسعه دامداری تاکید کرد: در شرایط کنونی وضعیت برای دامداران شهرستان شوشتر برای توسعه کار فراهم شده است و دولت نیز از این شرایط حمایت می‌کند و باید از این فرصت استفاده کرد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب

جاسوسی هواپیماهای بدون‌سرنشین آمریکا در آسمان سوریه

شنبه 29 بهمن 1390   08:57 ب.ظ

شبکه تلویزیونی "ان.بی.سی" آمریکا فاش کرد:
جاسوسی هواپیماهای بدون‌سرنشین آمریکا در آسمان سوریه

خبرگزاری فارس: یک شبکه تلویزیونی آمریکایی به نقل از مقامات ناشناس آمریکا از عملیات هواپیماهای بدون سرنشین نظامی و جاسوسی آمریکا در آسمان سوریه خبر داد.

خبرگزاری فارس: جاسوسی هواپیماهای بدون‌سرنشین آمریکا در آسمان سوریه

به گزارش فارس، شبکه تلویزیونی "ان بی سی" از عملیات تعدادی از هواپیماهای بدون سرنشین نظامی و اطلاعاتی آمریکا در آسمان سوریه خبر داد.

این شبکه تلویزیونی به نقل از مقامات مطلع آمریکایی اعلام کرد که نظارت این هواپیماهای بدون سرنشین بر تحولات سوریه در زمینه آماده سازی برای مداخله نظامی آمریکا در سوریه صورت نمی‌گیرد؛ اما با این حال،‌ "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا امیدوار است که از مدارک و شواهد تصویری بدست آمده از عملیات این هواپیماها و ره گیری دولت سوریه و ارتباطات نظامی دمشق در راستای ایجاد واکنش گسترده بین المللی (به تحولات سوریه) استفاده کند.

خبر عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در آسمان سوریه در شرایطی گزارش می شود که اوباما با اشاره به اینکه این حملات منجر به تلفات زیادی در میان غیرنظامیان پاکستانی نشده، مدعی شده است که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان در راستای تلاش متمرکز و تعیین شده دولت برای هدف قرار دادن کسانی است که در فهرست تروریست های فعال قرار دارند و در تلاشند تا به آمریکا آسیب برسانند.

پایگاه اینترنتی "خانه شفاف سازی اطلاعات" نیز چندی پیش گزارشی منتشر کرد که در آن آمده بود که تحقیقات نشان می دهد که سیا با استفاده از این نوع عملیات امدادگران و کسانی را که در تشییع جنازه قربانیان حملات آمریکا شرکت می کنند هدف قرار می دهد.

انتهای پیام/ن.ص


نوشته شده توسط : مینا ب

همکاری دستگاه‌ها در ساماندهی نیروی انسانی

شنبه 29 بهمن 1390   08:57 ب.ظ

استاندار کرمان تأکید کرد
همکاری دستگاه‌ها در ساماندهی نیروی انسانی

خبرگزاری فارس: استاندار کرمان گفت: همه دستگاه‌ها باید در زمینه ساماندهی نیروی انسانی و امکانات دستگاهی همکاری داشته باشند.

خبرگزاری فارس: همکاری دستگاه‌ها در ساماندهی نیروی انسانی

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، اسماعیل نجار بعد از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان با محوریت بودجه سال 90 کرمان اظهار داشت: دولت حضور دستگاه‌های اجرایی را در صحن مجلس در ارتباط با بودجه منع کرده است.

وی بیان داشت: اعتقاد دولت بر این است که تا جای ممکن، منفعت کشور و تمام‌ دستگاه‌های اجرایی را در بودجه لحاظ کرده است و نیازی به حضور دستگاه‌ها نیست.

نجار افزود: نگاه همه مسئولان در مرحله اول باید ملی بوده و در مراحل بعد نگاه استانی و دستگاهی داشته باشند.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید در زمینه ساماندهی نیروی انسانی و امکانات دستگاهی همکاری داشته باشند، ساختمان‌های زیادی بدون استفاده هستند و باید از این ظرفیت‌های ملی برای کل جامعه استفاده برد.

نجار خاطرنشان کرد: مدیران باید دید گسترده‌ای داشته باشند و جامع فکر کنند، ساختمان‌ها متعلق به نظام است و باید همه مردم باید از آنها بهره‌ ببرند.

استاندار کرمان با بیان اینکه دولت در زمینه استفاده از ساختمان‌های بلااستفاده مصوبه صادر کرده است، گفت: کسانی که به این مصوبه عمل نکنند، به معنی این است که در راستای سیاست‌های دولت دهم حرکت نمی‌کنند‌ در غیر این صورت باید مصوبات دولت را اجرایی و عملیاتی کنند.

وی افزود: سیاست دولت استفاده از ساختمان‌ها است و همه باید در این زمینه با معاونت توسعه مدیریت و تأمین نیروی انسانی استانداری همکاری کنند.

نجار با اشاره به تخصیص اعتبارات بودجه سال 90 گفت: مشکلاتی که در زمینه اعتبارات بعضی بخش‌ها وجود دارد، باید طی جلسه‌ای با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه رفع شود.

انتهای پیام/غ20


نوشته شده توسط : مینا ب

ترویج انس با قرآن از برکت‌های‌ انقلاب است

شنبه 29 بهمن 1390   08:57 ب.ظ

رئیس تبلیغات اسلامی جیرفت:
ترویج انس با قرآن از برکت‌های‌ انقلاب است

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جیرفت گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی فضای انس با قرآن و عترت در کشور گسترده شده است.

خبرگزاری فارس: ترویج انس با قرآن از برکت‌های‌ انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، حجت‌الاسلام فرزاد احمد‌یوسفی بعد از ظهر امروز در حاشیه برگزاری دوره تربیت مربی قرآن کریم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: این دوره آموزشی زیر نظر مؤسسه «بوستان قرآن و عترت» شهر قم با همکاری اداره‌های تبلیغات اسلامی شهرستان‌های جیرفت و قم و مؤسسه قرآنی «نسیم انتظار» جیرفت در حال برگزاری است.

وی افزود: این دوره تربیت مربی با حضور استادان مجرب از شهر قم به مدت 10 روز با حضور 120 نفر برگزار می‌شود.

احمد‌یوسفی تصریح کرد: در این دوره رشته‌های روخوانی، حفظ، مفاهیم دینی، آشنایی با فنون و مهارت‌های عمومی کلاس‌داری و روانشناسی آموزش داده می‌شوند.

وی شرکت‌کنندگان این دوره را بیشتر از قشر جوان دانست و ابراز داشت: در دوره تربیت مربی قرآن کریم دانشجویان، دانش‌آموزان، معلمان و تعدادی از طلبه‌های شهرستان جیرفت حضور دارند.

احمد‌یوسفی خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره با حضور هفت مربی مرد و یک مربی زن در دبیرستان دخترانه فرزانگان از 26 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه سال جاری در این شهرستان ادامه دارد.

وی اذعان داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی فضای انس با قرآن و عترت در کشور گسترده شده است.

احمدیوسفی بیان داشت: هدف از برگزاری این دوره‌ها، ترویج و تعمیق فرهنگ غنی قرآن کریم و توسعه انس با قرآن در جامعه است.

انتهای پیام/غ20

 


نوشته شده توسط : مینا ب

جشنواره شهید غنی‌پور موثرترین جشنواره ادبی در کشور است

شنبه 29 بهمن 1390   08:57 ب.ظ

یوسف علیخانی:
جشنواره شهید غنی‌پور موثرترین جشنواره ادبی در کشور است

خبرگزاری فارس: یوسف علیخانی گفت: جشنواره شهید حبیب غنی‌پور تاثیرگذارترین جشنواره ادبی در کشور است.

خبرگزاری فارس: جشنواره شهید غنی‌پور موثرترین جشنواره ادبی در کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس، یوسف علیخانی برگزیده دوره قبل این جشنواره، درباره آن گفت: جشنواره شهید غنی‌پور از دل مردم برخاسته است. در این دو دهه‌ای که فضای ادبی کشور را رصد کرده‌ام، این جشنواره مردمی‌ترین جشنواره در فضای ادبی کشور بوده و توانسته جایگاه خود را در این فضا تثبیت کند. با انتخاب‌هایی که این جشنواره در این سال‌ها داشته جریان خوبی در جامعه ادبی کشور به وجود آمده و ما باید از این موضوع خوشحال باشیم.

این نویسنده توجه مسؤولان برگزاری این جشنواره به تمامی آثار ادبی کشور را در موفقیت این جشنواره تاثیرگذار خواند و گفت: مسؤولان برگزاری این جشنواره هنگام برگزاری نمایشگاه کتاب با حضور در غرفه‌های مختلف اقدام به خریداری تمامی آثار ادبی ناشران می‌کنند، همین امر بیانگر دقت نظر و توجه آنها به ادبیات کشور است و به موفقیت آن کمک می‌کند.

علیخانی پوشش خبری مناسب این جشنواره را در بهتر برگزار شدن آن موثر دانست و تصریح کرد: طی این سال‌ها مراسم اختتامیه جوایز مختلف را دنبال می‌کردم؛ اما سال گذشته از جمعیت حاضر در سالن اختتامیه این جشنواره شگفت‌زده شدم. بسیاری از نویسندگان و اهالی قلم با گرایش‌های مختلف در این مراسم حضور داشتند، یکی از دلایل این حضور پوشش خبری گسترده این جشنواره است.

وی افزود: امسال هم این جشنواره پوشش خبری خوبی داشته، اگر به هر سایت و خبرگزاری سر بزنید می‌توانید اخبار مربوط به برگزاری این جشنواره را ببینید. برگزارکنندگان این جشنواره توانستند در چند مرحله خبررسانی کنند و این حاکی از حرفه‌ای بودن آنهاست. 

انتهای پیام/و


نوشته شده توسط : مینا ب

نگاهی به سیاست خارجی قرقیزستان پس از انتخابات ریاست جمهوری

شنبه 29 بهمن 1390   08:57 ب.ظ

گزارش تحلیلی فارس
نگاهی به سیاست خارجی قرقیزستان پس از انتخابات ریاست جمهوری

خبرگزاری فارس: پس از پیروزی "آتمبایف" در انتخابات به نظر می‌رسد گذار از چالش‌های فرا روی این کشور مسلمان در پرتو توجه حکومت این کشور به منافع ملی به جای رویکرد برقراری توازن در روابط چند جانبه با روسیه و غرب، میسر خواهد بود.

خبرگزاری فارس: نگاهی به سیاست خارجی قرقیزستان پس از انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آسیای مرکزی، نتایج انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان در سال 2011 نتایج کاملا آشکار و قابل پیش‌بینی را برای اکثریت مردم این جمهوری دربرداشت به طوریکه" الماس بیک آتومبایف" توانست در پرتو حمایت‌های مسکو برنده این دوره از رقابت‌ها شود که البته این امر در روند انتخابات کاملا مشهود بود.

آتومبایف برای احراز پست ریاست جمهوری که اختیارات آن بر طبق قانون اساسی جدید این کشور به اندازه اختیارات نخست‌وزیر است، اشتیاق زیادی داشت به این دلیل که به برکت وجود حزب سوسیال دموکرات در مجلس قرقیزستان که طرفداران وی هستند، او می‌تواند برخی عملکردهای نخست وزیر را تحت کنترل داشته باشد.

علاوه بر این آتومبایف بسیار علاقمند به بررسی و ریشه‌یابی حوادث در گیری‌های بین قومی ژوئن و آوریل 2010 است تا بتواند در دوران ریاست جمهوری خود با ریشه‌یابی صحیح، از بروز این نوع حوادث جلوگیری کند ضمن اینکه انگیزه های مهم‌تری از جمله مسائل اقتصادی و کنترل منابع مالی و دیگر مسائل از دغدغه‌های فکری او می‌باشند.

در بسیاری از جهات آتومبایف به عنوان رئیس جمهور قرقیزستان برای کرملین حکم یک گذار سیاسی را دارد تا بتواند مشکلات ناشی از سیاست‌های نظامی و توسعه‌طلبی آمریکا را در منطقه تحمل کند.

بدون تردید آتومبایف در سیاست خارجی خود باید روسیه را همراه خود داشته باشد و این گرایش همواره در سخنان وی در مجامع سیاسی و عمومی کاملا مشهود است. ولی باید این نکته را در نظر گرفت که نفوذ آمریکا در مجلس از طریق حزب "آته مکین" و مجامع عمومی و مردمی در حال حاضر برخورد منافع روسیه و آمریکا را به حالت پوشیده نگاه داشته است. بعلاوه وجود منافع اقتصادی چین که هر روز منابع مالی خود را در بخش معادن از قبیل آهن، زغال سنگ و منگنز، افزایش می‌دهد از دیگر عوامل موثر بر سیاست خارجی قرقیزستان به حساب می‌آید.

علیرغم اظهارات آتومبایف در مورد تخلیه پایگاه نظامی "مناس" از وجود آمریکائی‌ها در سال 2014 این تصمیم فعلا بسته به اختیارات رئیس جمهور قرقیزستان است و تنها چیزی که ممکن است در این تصمیم خلل ایجاد کند موضع‌گیری نخست وزیر و یا مجلس در این رابطه است.

به احتمال زیاد با یایان یافتن دوره ریاست جمهوری آتومبایف در سال 2015 و با توجه به اینکه طبق قانون اساسی وی حق شرکت در دور دوم را ندارد، پایگاه نظامی مناس تبدیل به یک پایگاه تجاری خواهد شد البته این موضوع منوط به ادامه سیستم اغواگرانه آتومبایف در مقابل روسیه است که هیچ وعده‌ای به روس‌ها در این مورد ندهد تا وی این امکان را پیدا ‌کند تا در مورد پایگاه مناس ابتکار عمل سیاسی را در دست بگیرد ضمن اینکه موافقت مجلس نیز در این ارتباط ضروری است.

در مقایسه با کرملین بر اساس شواهد موجود آمریکا در زمان رئیس جمهور قبلی قرقیزستان چندین بار به این کشور پیشنهاد کمک کرده بود با این حال مسئله مهم اینجاست که خانم "آتونبایوا" هیچ گاه گرایش خود را به واشنگتن پنهان نکرده است علاوه بر این وی در یکی از کنفرانس‌های مطبوعاتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری در دسامبر سال گذشته مخالفت خود را در ارتباط با تخلیه پایگاه مناس، اعلام کرده بود.

رئیس جمهور پیشین قرقیزستان در این کنفرانس اعلام کرده بود: اجاره‌ای که بابت این پایگاه دریافت می‌شود منبع درآمد خوبی برای قرقیزستان است که می‌تواند مسائل مختلف کشاورزی و اقتصادی را پوشش دهد.

این در حالی است که، در بسته پیشنهادی آمریکا عنوان شده بود آمریکا آماده است تا نیروهای امنیتی و پلیس قرقیزستان را آموزش داده و آنها را از نظر تکنولوژی و آموزش تاکتیک‌های نظامی پشتیبانی کند ضمن اینکه دولت آمریکا در نظر دارد که این کار را در تمام کشورهای آسیای مرکزی انجام دهد.

ولی آتومبایف حضور آمریکا را در قرقیزستان در عرصه سیاسی این کشور تهدیدی برای کشور می‌داند و معتقد است که این پیشنهاد یک بازی سیاسی است و این کار را استفاده از موقعیت ژئوپلیتیکی منطقه می‌داند، پس وظیفه خود می‌داند که کشورش را از این گونه تهدیدات حفظ کند.

علاوه بر این در سال 2014 که مهلت حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان پایان می‌یابد و نیروهای آمریکایی باید محموله‌ها و پرسنل خود را از افغانستان خارج کنندو با توجه به ملتهب بودن روابط ایران و آمریکا، به احتمال زیاد آمریکائی‌ها می‌خواهند از این پایگاه به عنوان مکانی رزو شده برای تامین کالاهای پزشکی خود استفاده کنند.

البته حضور نیروهای نظامی در قرقیزستان بسته به نظر آتومبایف است و موضع وی تا کنون در سخنرانی‌هایش در مجامع عمومی کاملا مشهود است با این وجود سرنوشت این پایگاه در دست دولت فعلی است، اگر نخواهد باید پایگاه تخلیه شود و اگر تغییر عقیده بدهد خواهد ماند.

در این رابطه دکتر "اوسوب علی اف" رئیس مرکز پژوهشی "تصمیمات عاقلانه" معتقد است که، در درجه اول صلح و آرامش در کشورهای آسیای مرکزی، افغانستان و روسیه ضروری است  در این صورت لازم است هنگامی که آمریکا از افغانستان بیرون می‌رود روسیه افغانستان را از نظر مالی کمک کند، به این دلیل که اگر اداره دولت به دست نیروهای رادیکال بیفتد همه کشورهای آسیای مرکزی از جمله قرقیزستان آسیب خواهند دید.

این کارشناس قرقیز بر این باور است که،آمریکا کشوری است که قبلا با عراق جنگیده است و در آینده ممکن است جنگ را با ایران نیز آغاز کند و این اصلا برای منطقه خوب نیست، زیرا چنانچه ایران در پاسخ به حمله آمریکا به این کشور از پایگاه مناس، یک راکت به عنوان جواب بفرستد نه پایگاهی باقی خواهد ماند و نه بیشکک و به همین دلیل است که مناس باید به یک پایگاه غیر نظامی تبدیل شود آنوقت هیچ تراژدی رخ نخواهد داد.

این در حالی است که آتومبایف در زمان انتخابات ریاست جمهوری در هنگام دادن آزمون زبان قرقیزی گفته بود: آزادی و استقلال قرقیزستان فقط روی کاغذ است و باید برای دستیابی به آزادی واقعی مبارزه کرد.

همه این فاکتورها و عوامل در مجموع متوجه آتومبایف است و وی تا کنون یک سیاست چند جانبه را که از زمان "آقایف" و "باقی اف" بجا مانده است، به نمایش گذاشته است به این دلیل که آتمبایف در سفر رسمی خود به ترکیه و در ملاقات با "عبدالله گل" و "رجب طیب اردوغان" از  ایده پان‌ترکیسم حمایت کرد و اظهار داشت: ترکیه و قرقیزستان تاریخ مشترک دارند و باید در صلح و آرامش روابط آمیخته با دوستی و یگانگی داشته باشند.

وی همچنین در پارلمان ترکیه تاکید کرد که، نقش روسیه و ترکیه در ایجاد صلح و ثبات در آسیای مرکزی بسیار مهم است.

آتمبایف و اطرافیان وی خوب می‌دانند که ترکیه و روسیه اعضای ناتو هستند و هیچگاه با مخالفین آنکارا متحد نخواهند شد به طوریکه در موضوع گرجستان با مسکو در سال 2008 بلافاصله کمک‌های بشردوستانه به مهاجرین گرجی و "اوستیا" ارسال شد.

بنا به اطلاعات موثق آتومبایف ضمن حمایت مالی از جانب ترکیه به صورت غیر مستقیم از این کشور خواسته بود تا در مدرنیزه کردن نیروهای نظامی قرقیزستان  به این کشور کمک کند از جمله در زمینه تجهیز نیروی هوایی وی از ترکیه درخواست راکت سی-75 و دیگر تکنولوژی مدرن را کرده بود.

انتهای پیام/م


نوشته شده توسط : مینا ب

دستگیری باند 5 نفره سارقان حرفه‌ای در کرج

شنبه 29 بهمن 1390   08:57 ب.ظ

با تلاش پلیس محقق شد
دستگیری باند 5 نفره سارقان حرفه‌ای در کرج

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی کرج گفت: افرادی که با تشکیل یک باند 5 نفره اقدام به سرقت لوازم و تجهیزات خودرو می‌کردند از سوی پلیس کرج دستگیر و به 15 فقره سرقت اعتراف کردند.

خبرگزاری فارس: دستگیری باند 5 نفره سارقان حرفه‌ای در کرج

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از ستاد اطلاع رسانی فرماندهی نیروی انتظامی استان‌های تهران و البرز، عبدالرضا خیرخواهان اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر این که افرادی با تشکیل یک باند اقدام به سرقت لوازم و تجهیزات داخل خودرو در منطقه فردیس کرج می‌کنند موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: ماموران با مراجعه به بانک اطلاعاتی سارقان و مجرمان سابقه‌دار دریافتند که این افراد همگی از سارقان سابقه‌دار می‌باشند که پس از آزادی از زندان مجددا به اعمال مجرمانه خود دست زده و با تشکیل یک باند 5 نفره به سرقت لوازم داخل خودرو می‌پردازند.

این مسئول گفت: ماموران با انجام تحقیقات نامحسوس مخفیگاه این سارقان را شناسایی و روز گذشته در عملیاتی غافلگیرانه همگی اعضای باند را دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل کردند.

خیرخواهان افزود: سارقان در بازجویی‌های ماموران به جرم خود اعتراف کرده و اذعان داشتند که با یک دستگاه خودرو پژو در سطح شهر پرسه می‌‌زدند و در محل‌های خلوت با شکستن شیشه خودروها اقدام به سرقت وسایل و تجهیزات آنها کرده که تا کنون به همین شیوه به 15 فقره سرقت پرداخته‌اند.

به گفته وی، در ادامه 9 نفر از مالباختگان شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد و متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

انتهای پیام/خ۳۰


نوشته شده توسط : مینا ب

خدمات دولت سیستان را متحول کرده است

شنبه 29 بهمن 1390   08:56 ب.ظ

فرماندار زابل:
خدمات دولت سیستان را متحول کرده است

خبرگزاری فارس: فرماندار زابل گفت: خدمات دولت در مناطق محروم نور امید را در دل مردم منطقه روش کرده و سبب تحول و توسعه در منطقه شده است.

خبرگزاری فارس: خدمات دولت سیستان را متحول کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از زابل، حسین کیخا ظهر امروز در دیدار با معاون قوه قضائیه اظهار داشت: عملکرد دولت در این منطقه بی‌نظیر و غیر قابل توصیف است.

وی افزود: حمایت مردم از نظام و مسئولان نتیجه خدمات گسترده‌ای است که دولت ارائه کرده است و بکار گیری انرژی باد، صدور مجوز برای ایجاد دو هزار مگاوات برق برای سرمایه‌گذاران، ایجاد  لوله‌کشی گاز، توسعه دانشگاه‌ها، راه‌ها، برق، مخابرات و آب از جمله خدماتی است که دولت خدمتگذار برای این منطقه به ارمغان آورده است.

کیخا بیان داشت: به زودی سیستان به کانون تولید انرژی نو (باد) تبدیل می‌شود.

فرماندار زابل با اشاره به بحث انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نوید فصل دیگری از حماسه آفرینی ملت ایران است.

وی افزود: ایران اسلامی امروز الگوی منطقه است و بیداری اسلامی که امروز شاهد آن هستیم نشأت گرفته از انقلاب اسلامی است.

کیخا ادامه داد: مردم دنیا امروز می‌بینند که ملت ایران چگونه در تبعیت از رهبر و امامشان در مقابل دشمنان خارجی محکم ایستاده‌اند و از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب شان جانانه دفاع می‌کنند.

وی گفت: آمریکا وقتی امروز می بیند که کشورهای مسلمان منطقه الهام بخشی و الگوگیری خود از انقلاب اسلامی را سرلوحه مبارزات خود قرار داده‌اند، خود را بازنده میدان می‌بینند به همین دلیل توطئه‌های مختلفی را طراحی می‌کنند.

فرماندار زابل افزود: حضور مردم در پای صندوق‌های رای نشانگر اقتدار نظام و حساسیت مردم بر سرنوشت خود است.

کیخا تصریح کرد: انتخابات برجسته‌ترین جلوه مشارکت امت اسلامی است که شهروندان در یک اقدام آگاهانه و ارادی با رای خود در انتخابات بخشی از امور مملکتی را به برگزیدگان خود واگذار می‌کنند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز دراین جلسه اظهار داشت: دستگاه قضایی به یک الگوی موفق در دنیا تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: نظام اسلامی می‌تواند با استفاده از قوانین دینی و اساسی حکومت را اداره کند و نیازهای مردم  بر طرف کند.

وی ادامه داد: دستگاهی که با استفاده از فنون روز در کنار قوانین دینی و شرعی به یک دستگاهی تبدیل شده  که می‌تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد افتخار است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی پویاتر از گذشته اماده خدمت است افزود: باید در انتخابات 12 اسفند یک بار دیگر جواب دندان‌شکی به دشمنان بدیم.

انتهای پیام/صا10


نوشته شده توسط : مینا ب

جشن انفال در قم برگزار می‌شود

شنبه 29 بهمن 1390   08:56 ب.ظ

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم:
جشن انفال در قم برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از برگزاری جشن انفال در قم اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: جشن انفال در قم برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، احمد عفتان پیش از ظهر امروز در دیدار مدیران و اعضای شورای مدیران اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه استان قم یک میلیون و 123 هزار هکتار مساحت دارد، اظهار کرد: 81 درصد منابع طبیعی استان قم را انفال تشکیل می‌دهند و اداره‌کل منابع طبیعی تنها دستگاهی بوده که اراضی مردم را از اراضی ملی جدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: 99 درصد اسناد ملی استان تا پایان سال جاری شناسایی و نقشه‌برداری می‌‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم ادامه داد: تمام تلاش این اداره در زمینه تثبیت مالکیت این است که حقی از مردم ضایع نشود و در صورت اعتراض توسط کارشناسان رسیدگی می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جشن انفال گفت: در نظر داریم این جشن را اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده برگزار کنیم.

عفتان با اشاره به ایجاد زمینه اشتغال گفت: 30 هزار هکتار از این اراضی پس از انقلاب برای امور کشاورزی، صنعتی و دامداری واگذار شد که در کشور بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز استان قم مناسب نیست، گفت: 960 هزار هکتار مساحت اراضی منابع طبیعی استان قم است که از این میزان 13 هزار هکتار جنگل‌ها هستند که یک درصد اراضی استان را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به پارک‌های شهر قم گفت: پارک‌هایی مانند بوستان علوی، بوستان نرگس، بوستان معصومیه و پارک اسلام‌آباد احداث شده و به شهرداری تحویل داده شده‌اند تا تجهیز شوند.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای گفت: مجلس شورای اسلامی در سال 89 قانونی تصویب کرد و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری را ملزم کرد تا سرانه فضای سبز را ارتقا دهد.

عفتان با بیان اینکه محدودیت منابع آبی بزرگ‌ترین محدودیت محسوب می‌شود، گفت: اگر بتوانیم آب لازم را تامین کنیم در این زمینه توفیق داریم.

وی با اشاره به احداث پارک جدید از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری گفت: اکنون در حال برنامه‌ریزی برای احداث پارک بزرگ 450 هکتاری در ابتدای جاده قم گرمسار هستیم که آب آن از پساب قم به صورت آبیاری قطره‌ای تامین می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به بیابان‌زدایی استان قم گفت: 470 هزار هکتار از اراضی استان قم ظرفیت بیابان شدن دارند و 176 هزار هکتار از مساحت استان قم را بیابان‌ها تشکیل می‌دهند که 15 درصد مساحت استان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره مطالعه در زمینه منشأ‌یابی گرد و غبار قم به‌عنوان یکی از معضلات این شهر گفت: 51 هزار هکتار مساحت استان مطالعه و کانون‌های گرد و غبار آن شناسایی شده است.

عفتان به مراتع استان قم اشاره کرد و افزود: 723 هزار هکتار مرتع در استان وجود دارد که 60 درصد مساحت استان را تشکیل می‌دهند و نقشه‌های آنها تهیه شده است.

وی با اشاره به مطالعات اجمالی و تفصیلی برای جلوگیری از سیلاب‌ها گفت: در این پروژه‌ها سرعت آب تعیین می‌شود و از پیوستن آب‌ها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم خاطرنشان کرد: بالغ بر 90 درصد سیل بخش جعفرآباد مهار شده و کنترل‌های لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به کنترل سیل در پردیسان گفت: کلنگ عملیات کنترل سیل شهر پردیسان را در سال جاری به زمین خواهیم زد و هدف ما این است که شهر قم و پردیسان در برابر سیل ایمن شوند و با ذخیره آب‌ها در سفره‌های آب زیرزمینی سبب تقویت منطقه شویم و کیفیت منابع آبی را افزایش دهیم.

عفتان با اشاره به وضعیت روستایی گفت: بر اساس تثبیت مالکیت، در 56 روستا زمین واگذار شده که از این تعداد در 27 روستا واگذاری زمین در سال گذشته انجام شده است.

انتهای پیام/ح10


نوشته شده توسط : مینا ب

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین درکرمانشاه

شنبه 29 بهمن 1390   08:56 ب.ظ

معاون فنی استانداری کرمانشاه:
ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین درکرمانشاه

خبرگزاری فارس: معاون فنی استانداری کرمانشاه گفت: به‌زودی تردد وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر کرمانشاه ممنوع می‌شود.

خبرگزاری فارس: ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین درکرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، طهماسب نجفی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان اظهار کرد: طرح محدودیت تردد وسائل نقلیه سنگین در خیابان‌های حداد عادل‌، شهدای اشک تلخ‌، شهید بهشتی‌، بنت الهدی و همه نمایندگی‌های خودرو به زودی صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد‌: این طرح در 2 فاز انجام می‌گیرد که فاز اول آن این است که اداره کل کمرگ موظف شده است در رابطه با انتقال دائم به محل پایانه بار و یا محل مناسب دیگر  حداکثر تا طی یک ماه اقدامات لازم را انجام دهد.

نجفی با اشاره به فاز دوم این طرح‌، اضافه کرد: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان با همکاری بخش خصوصی شرایط ایجاد بارانداز  مناسب در محل پایانه بار فراهم می‌کندو بطور کلی ورود کامیون به شهر ممنوع می‌شود.

وی افزود: شهرداری کرمانشاه موظف به پیگری لازم جهت اجرای هر چه سریعتر معبر چهارم  این طرح است.

معاون فنی استاندار ی کرمانشاه یادآور کرد: در فاز اول اجرای طرح اعمال محدودیت  تردد وسائل نقلیه در کل شهر به استثنای بلوار جانبازان و بزرگراه امام خمینی است‌.

وی ادامه داد: این خودرو ها از ساعت 22شب تا 5 صبح می‌توانند تردد داشته باشند.

طهماسب نجفی گفت :به استثنای کامیون حمل بتن‌، اداره پست‌، خودروهای اضطراری نظیر آتش نشانی و... دیگر کامیون‌ها نمی‌توانند در طول روز در سطح شهر تردد داشته باشند.

وی  خاطر نشان کرد: در فاز دو م اعمال محدودیت تردد خودروها به طور کامل در تمام  طول 24 ساعت شبانه روز در کلیه معابر ممنوع است.

نجفی گفت: در  اجرای فاز دوم این طرح در صورت تخلف راننده از قوانین با صدور مجوز قضایی، خودرو فک پلاک می‌شود.

معاون فنی استاندار ی گفت: فاز اول اجرای محدودیت تردد وسایل نقلیه در سطح شهر کرمانشاه از نیمه دوم اسفند ماه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/س20


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic