جستجو

 

ماریو مونتی در دیدار با دیمتری مدودف نخست وزیر روسیه

دوشنبه 2 مرداد 1391   08:18 ب.ظ

گسترش همکاری های انرژی روسیه و ایتالیا

خبرگزاری فارس: نخست وزیر ایتالیا در دیدار با همتای روسی خود در شهر مسکو بر گسترش و تقویت همکاری های راهبردی و استراتژیک دو کشور تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: گسترش همکاری های انرژی روسیه و ایتالیا

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، این نخستین دیدار رسمی ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا از روسیه بزرگترین تولید کننده نفت جهان به شمار می رود .

روسیه و ایتالیا در زمان نخست وزیری سیلویو برلوسکونی روابط نزدیک و مستحکمی داشته اند . بر اساس این گزارش ، ماریو مونتی در دیدار با دیمتری مدودف نخست وزیر روسیه بر اجرای پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به جنوب اروپا تاکید می کند . نخست وزیر ایتالیا قصد دارد در نشست آتی رهبران گروه هشت نیز در این خصوص با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه رایزنی کند .

بر اساس این گزارش ، مقامهای ایتالیا و روسیه در این دیدار در خصوص تازه ترین تحولات بین المللی به خصوص تشدید اوضاع در سوریه دیدار و گفتگو خواهند کرد . خط لوله جریان جنوبی با سرمایه گذاری 15 میلیارد یورویی قرار است منابع گازی دریای خزر را به بازارهای اروپایی صادر کند . ظرفیت انتقال این خط لوله که قرار است از سال 2015 میلادی به بهره برداری برسد بیش از 63 میلیارد متر مکعب در سال خواهد بود .

پیش بینی می شود قرار داد سرمایه گذاری برای اجرای این پروژه که رقیب جدی پروژه نابوکو به شمار می رود در نوامبر امسال به امضا برسد و عملیات اجرایی آن نیز از ماه دسامبر آغاز شود . شرکت انی ایتالیا یکی از مهمترین سهامداران پروژه جریان جنوبی به شمار می رود .


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات