جستجو

 

آمادگی استان‌ها برای حضور در رقابت‌های باچوخه اسفراین

پنجشنبه 10 فروردین 1391   07:02 ب.ظ

سرپرست هیئت روستایی عشایری خراسان شمالی خبر داد
آمادگی استان‌ها برای حضور در رقابت‌های باچوخه اسفراین

خبرگزاری فارس: سرپرست هیئت روستایی عشایری خراسان شمالی گفت: تاکنون ورزشکاران سه استان کشور برای حضور در رقابت‌های کشتی باچوخه 14 فروردین اسفراین اعلام آمادگی کردند.

خبرگزاری فارس: آمادگی استان‌ها برای حضور در رقابت‌های باچوخه اسفراین

مصیب اکبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: علاوه بر باچوخه کاران خراسان شمالی کشتی گیران همدان، مازندران و خراسان رضوی نیز در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد.

وی افزود:رقابت‌های باچوخه اسفراین در 14 فروردین در چهار وزن 70، 80، 90 و 90+ کیلوگرم مثل سنوات گذشته در گود چشمه زینل خان برگزار می‌شود.

سرپرست هیئت روستایی عشایری خراسان شمالی تصریح کرد: تمام تدابیر برای برگزاری هر چه بهتر این رقابت‌ها که همه ساله با حضور بیش از 50 هزار تماشاگر پیگیری می‌شود، فراهم شده است.

وی همچنین از دعوت وزیر جوانان و ورزش و رئیس فدراسیون روستایی عشایری برای بازدید از این رقابت‌ها خبر داد.

اکبرزاده همچنین با اشاره به اینکه در صورت هرگونه شرایط جوی، پیش‌بینی‌های لازم به منظور پیگیری رقابت‌ها در سالن‌های سرپوشیده صورت می‌گیرد، گفت: تعداد قطعی ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت‌ها تا 12 فروردین مشخص خواهد شد.

سرپرست هیئت روستایی عشایری خراسان شمالی در ادامه برگزاری مسابقات مختلف باچوخه در شهرهای این استان را برشمرد و گفت: بر همین اساس اخیراً مسابقات باچوخه با حضور چوخه‌کارانی از شهرستان‌های استان در بجنورد برگزار شد.

وی همچنین از برگزاری مسابقات کشتی باچوخه در شیرکوه شیروان خبر داد و گفت:‌ این مسابقات برای 12 فروردین در شیرکوه برنامه ریزی شده که در صورت مساعد بودن هوا در این محل و در صورت هرگونه بارندگی، در سالن شهید پور رضای شیروان برگزار می‌شود.

هم‌زمان با فرا رسیدن فصل بهار، مسابقات مختلف باچوخه در مناطق مختلف این استان برپا می‌شود.

ورزش کشتی باچوخه به عنوان ورزش بومی و محلی بیش از نیم قرن است که در خراسان شمالی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات