جستجو

 

تظاهرات جنبش تسخیر در برابر سازمان ملل/ دستگیری 14 معترض به سرمایه‌داری

یکشنبه 6 فروردین 1391   11:48 ق.ظ

تظاهرات جنبش تسخیر در برابر سازمان ملل/ دستگیری 14 معترض به سرمایه‌داری

خبرگزاری فارس: 14 نفر از معترضین به سیاست‌های اقتصادی نظام سرمایه‌داری در نیویورک اوایل وقت روز یک‌شنبه توسط پلیس این شهر دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات جنبش تسخیر در برابر سازمان ملل/ دستگیری 14 معترض به سرمایه‌داری

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری انگلیسی رویترز، این 14 تن در جریان دو تظاهرات مجزا که یکی در خیابان منهتن و دیگری در نزدیکی سازمان ملل متحد برگزار شد، دستگیر شدند. این تظاهرات قریب به یک ساعت به طول انجامید.

بنابراین گزارش، صدها نفر از فعالان جنبش تسخیر در یکی از این دو تظاهرات در اعتراض به خشونت‌های پلیس از پارک زاکوتی، آغازین محل پیدایش این جنبش به سمت میدان یونیون تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "به خشونت پلیس پایان دهید" و "شرم بر پلیس نیویورک". در جریان این تظاهرات ۱۰ نفر دستگیر شدند. اتهام رسمی این افراد مشخص نیست.

پلیس نیویورک همچنین دو نفر از فعالان جنبش تسخیر را به جرم دراز کشیدن در خیابان دستگیر کرد. تعدادی از این فعالان در پیاده‌روها و چهارراه‌های پر رفت و آمد در یک حرکت اعتراضی دست به دراز کشیدن زده بودند.

بر اساس گزارش فوق، یک زن و یک مرد نیویورکی نیز به جهت اعتراض در برابر سازمان ملل متحد دستگیر شدند.

این دومین شنبه پیاپی بود که معترضین به سیاست‌های نظام سرمایه‌داری در نیویورک دست به تظاهرات می‌زدند. شنبه گذشته نیز ۷۰ تن از معترضین به دست پلیس دستگیر شدند.

انتهای پیام/ک.ص


نوشته شده توسط : مینا ب

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات