تبلیغات
خبر رسانی - استقبال از آسیاب‌های تاریخی بشرویه / 51 اثر تاریخی چشم‌انتظار مسافران

جستجو

 

استقبال از آسیاب‌های تاریخی بشرویه / 51 اثر تاریخی چشم‌انتظار مسافران

جمعه 4 فروردین 1391   11:05 ق.ظ

/خراسان جنوبی نگین کویر ایران/
استقبال از آسیاب‌های تاریخی بشرویه / 51 اثر تاریخی چشم‌انتظار مسافران

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه گفت: شهرستان بشرویه با 51 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

خبرگزاری فارس: استقبال از آسیاب‌های تاریخی بشرویه / 51 اثر تاریخی چشم‌انتظار مسافران

هاشم اتفاقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند با بیان اینکه به منظور آشنایی مسافران و زائران با صنایع‌دستی و سوغات محلی شهرستان بشرویه دو بازارچه نوروزی در مجتمع رفاهی امام رضا (ع) بشرویه و در بخش ارسک راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: در این بازارچه‌ها سوغات محلی، صنایع‌دستی استان و شهرستان، سوغات استراتژیک استان و شهرستان نظیر زرشک، عناب، پسته و زعفران به مسافران و بازدیدکنندگان عرضه شده است.

وی از آمادگی مراکز اسکان آموزش و پرورش و بازارچه‌های نوروزی عرضه‌کننده صنایع دستی و سوغات محلی در شهرهای بشرویه و ارسک برای مراجعه مسافران نوروزی خبر داد و افزود: اجرای تورهای گردشگری یک ساعته، بازدید از بافت تاریخی و موزه خصوصی بشرویه و همچنین فعالیت تمام وقت آسیاب‌های تاریخی منطقه نمونه گردشگری از طرف گردشگران بسیار مورد توجه قرار گرفته و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به بازارچه‌های نوروزی و دفتر نمایندگی میراث فرهنگی از این اماکن زیبای تاریخی بازدید کنند.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه افزود: شهرستان بشرویه با 51  اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی، 120 اثر تاریخی شناسایی شده و همچنین مناطق ویژه گردشگری کویر و آسیاب‌های تاریخی پذیرای کلیه هموطنان عزیز در ایام تعطیلات نوروز و طول سال است.

اتفاقی با اشاره به نصب بنرهای راهنمایی مسافران در ورودی شهر گفت: در راستای آشنایی و راهنمایی مسافران کتابچه‌هایی طراحی و اماکن تاریخی و مسیرها در آن مشخص شده که در ایام نوروز در اختیار مسافران و علاقمندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/غ20


نوشته شده توسط : مینا ب