تبلیغات
خبر رسانی - بارش‌های پراکنده طی 3 روز آینده در البرز

جستجو

 

بارش‌های پراکنده طی 3 روز آینده در البرز

جمعه 4 فروردین 1391   11:04 ق.ظ

سرپرست اداره هواشناسی استان البرز اعلام کرد
بارش‌های پراکنده طی 3 روز آینده در البرز

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره هواشناسی استان البرز اعلام کرد: طی سه روز آینده بخش‌هایی از این استان شاهد بارش‌های پراکنده باران و برف خواهد بود.

خبرگزاری فارس: بارش‌های پراکنده طی 3 روز آینده در البرز

منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با استناد به نتایج حاصل شده از داده‌های علمی از عصر امروز جمعه به مدت سه روز شاهد آسمانی نیمه ابری و ابری در استان البرز خواهیم بود.

وی تصریح کرد: این امر منجر به ایجاد هوایی ناپایدار در استان البرز شده و در بخش‌هایی شاهد بارش باران و در ارتفاعات به احتمال زیاد شاهد برف خواهیم بود.

این مسئول ادامه داد: همچنین طی روزهای آینده شاهد وزش باد در اکثر نقاط استان البرز خواهیم بود و همین امر به افزایش ابرها و بارش‌ها کمک خواهد کرد.

* افزایش دما در استان البرز

رحمانیان با اشاره به افزایش دمای استان البرز طی روزهای اخیر خاطر نشان کرد: با وجود وضعیت ناپایدار در این استان،‌ همچنان شاهد افزایش دمای هوا خواهیم بود.

وی تاکید کرد: گرم‌تر شدن دمای هوا منجر به آب شدن سریع برف‌ها در ارتفاعات و احتمال سقوط بهمن خواهد شد.

* ادامه وضعیت ناپایدار تا اواخر هفته آینده

رحمانیان در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه این شرایط تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ گفت: پیش‌بینی‌های هواشناسی تنها احتمال است و نمی‌توان به صورت قطعی درباره شرایط جوی طی روزهای آینده اظهار نظر کرد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل ما تنها پیش‌بینی برای سه روز آینده داریم، اما با توجه به اینکه مردم در ایام تعطیلات به دنبال کسب اطلاعات لازم درباره آب و هوای مناطق مختلف هستند، برخی اظهار نظرها به صورت پیش‌بینی و احتمالات انجام می‌شود.

رحمانیان در پایان گفت: بنابر این پیش‌بینی می‌شود که شرایط فوق یعنی وزش باد و بارش‌های پراکنده تا اواخر هفته آینده در استان البرز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ک10


نوشته شده توسط : مینا ب