تبلیغات
خبر رسانی - 60 معلم مقطع راهنمایی اردکان به مقطع ابتدایی منتقل می‌شوند

جستجو

 

60 معلم مقطع راهنمایی اردکان به مقطع ابتدایی منتقل می‌شوند

شنبه 27 اسفند 1390   11:29 ب.ظ

با حذف مقطع راهنمایی در سال جدید تحصیلی
60 معلم مقطع راهنمایی اردکان به مقطع ابتدایی منتقل می‌شوند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اردکان گفت: با اجرای نظام آموزشی 3-3-6 شصت نفر از معلمان مقطع راهنمایی شهرستان اردکان به مقطع ابتدایی منتقل می‌شوند.

خبرگزاری فارس: 60 معلم مقطع راهنمایی اردکان به مقطع ابتدایی منتقل می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، اکبر نوریان عصر امروز در نشست شورای منطقه‌ای آموزش و پرورش که با حضور فرماندار و برخی از مسئولان شهرستان در اداره آموزش و پرورش اردکان برگزار شد، به بیان برخی مشکلات اجرایی نظام آموزشی 3-3-6 (اضافه شدن پایه ششم به مقطع ابتدایی) پرداخت.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اردکان اجرای این نظام را نخستین قدم در مسیر تغییر ساختار نظام آموزشی و تحقق سند تحول آموزش و پرورش عنوان کرد.

نوریان با بیان اینکه پس از اجرای این طرح 60 معلم مقطع راهنمایی آزاد می‌شوند، افزود: در اجرای نظام آموزشی 3-3-6 به 50 معلم ابتدایی نیاز است و این نیاز باید از طریق انتقال معلمان راهنمایی به دبستان‌ها برطرف شود.

وی توجیه مدیران مدارس مقطع راهنمایی در این راستا را ضروری دانست و تصریح کرد: مدیران و دبیران مقطع راهنمایی تمایلی برای انتقال به مدارس ابتدایی ندارند زیرا فکر می‌کنند از حقوق و مزایای آنان کاسته می‌شود اما این امر واقعیت ندارد و هیچ مبلغی از مجموع حقوق آنان کسر نمی‌شود.

نوریان با اشاره به کمبود کلاس در بسیاری از مدارس ابتدایی اردکان گفت: تعداد اندکی از این مدارس مشکلی از بابت کمبود فضای آموزشی ندارند و خوشبختانه آمادگی لازم برای ایجاد کلاس ششم ابتدایی در این مدارس وجود دارد.

وی بیان کرد: برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در سه چهارم مدارس شهر اردکان نیز تمهیداتی نظیر ساخت کلاس، حذف کلاس‌های آمادگی همچنین انتقال آزمایشگاه، کتابخانه و انباری به نقطه‌ای دیگر اندیشیده شده است.

نوریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اسکان مسافران نوروزی در مدارس شهر اردکان بر تامین لوازم و وسایل مورد نیاز آنان و نیز آماده‌سازی کلاس‌ها به منظوراسکان و رفاه حال گردشگران تاکید کرد.

انتهای پیام/ی20


نوشته شده توسط : مینا ب