تبلیغات
خبر رسانی - کمتر از 10 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند

جستجو

 

کمتر از 10 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند

شنبه 27 اسفند 1390   11:28 ب.ظ

در خراسان شمالی
کمتر از 10 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: کمتر از 10 درصد مردم این استان از ماهواره استفاده می‌کنند.

خبرگزاری فارس: کمتر از 10 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، صفوةالله‌امام‌وردی محمدی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: تعداد قابل توجهی ماهواره نیز پس از اجرای طرح ماهواره به صورت داوطلبانه از سوی مردم به پلیس استان تحویل شده است.

وی با بیان اینکه این ماهواره‌ها به خاطر آسیب‌های اجتماعی که خانواده‌ها را تهدید می‌کرد، از سوی آنان به صورت داوطلبانه تحویل شده است، تصریح کرد: بر اساس قانون استفاده از ماهواره جرم بوده و در اجرای طرح جمع آوری ماهواره موضوع از طریق مقام قضایی نظارت و مجوز صادر می‌شود.

محمدی با تشریح اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در خراسان شمالی در قالب شش محور اظهار داشت: خراسان شمالی از جمله استان‌های موفق در اجرای این طرح بوده و مردم مشارکت خوبی را داشته‌اند.

وی از استان خراسان شمالی به عنوان استان امن کشور یاد کرد و گفت: خوشبختانه میزان جرائم در این استان نسبت به سایر استان‌ها در حد پایینی قرار دارد.

 

* 67 هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110

فرمانده انتظامی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به تماس 67 هزار و 763 مورد تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی طی سال جاری اظهار داشت: این تعداد تماس در مقایسه با سال قبل 5 درصد رشد داشته است.

به گفته وی، 49 هزار و 934 مورد از این تماس‌ها منجر به عملیات و 18 هزار و 229 مورد منجر به راهنمایی از پلیس شده است.

محمدی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد زمان حضور پلیس 110 در محل اظهار داشت: پلیس این استان در اجرای مأموریت‌های 110 به طور میانگین کمتر از 10 دقیقه در محل حضور می‌یابد.

 

* افزایش 32 درصدی کشفیات مشروبات الکلی در خراسان شمالی

وی در ادامه از افزایش 32 درصدی کشفیات مشروبات الکلی در خراسان شمالی طی 11 ماه امسال خبر داد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی اظهار داشت: از مجموع مشروبات الکلی کشف شده، مشروبات خارجی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ورود مشروبات الکلی با کم‌ترین زمان هشداری برای جامعه بوده که دشمنان علیه نظام اسلامی برنامه دارد، گفت: باید با اجرای برنامه‌های آثار زیان‌بار استفاده از مشروبات الکلی از نظر شرعی و آثار زیان‌بار بر روی جسم تبیین شود.

 

* کشف 38 هزار سی‌دی غیرمجاز در خراسان شمالی

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه کشف سی‌دی‌های غیرمجاز در این استان طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است، گفت: صرفاً در یک مرحله عملیات 38 هزار سی‌دی غیرمجاز و مبتذل کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: میزان کشفیات سی‌دی‌های غیرمجاز امسال در مقایسه با سال قبل 71 درصد رشد داشته است.

محمدی تصریح کرد: طرح جمع آوری سی‌دی‌های غیرمجاز در طول سال توسط مأموران انتظامی به اجرا در می‌آید.

 

* کشف 670 هزار انواع مواد محترقه در خراسان شمالی

فرمانده انتظامی خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه اخیراً 670 هزار نوع مواد محترقه در استان توسط پلیس کشف و ضبط شد، گفت: بسیاری از این مواد محترقه خطرناک بوده است.

وی میزان کشفیات مواد محترقه امسال در مقایسه با سال قبل را دارای رشد 91 درصدی عنوان کرد و افزود: البته خراسان شمالی از  جمله استان‌های آرام و امنی بوده که در چهارشنبه سوری کم‌ترین مشکل را نسبت به سایر استان‌ها داشته است.

محمدی مشارکت مردم با پلیس در این ایام را برشمرد و گفت: مردم استان همواره در طرح‌های پلیس مشارکت و تعامل داشته‌اند.

 

* دستگیری 18 نفر به خاطر جرائم رایانه‌ای در خراسان شمالی

وی همچنین از دستگیری 18 نفر در استان به خاطر جرائم رایانه‌ای طی امسال خبر داد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی اظهار داشت: این افراد با شگردهای خاص از خودپردازهای بانک‌ها، اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان می‌کردند که با پیگیری‌های پلیس فتای استان دستگیر شدند.

وی از شهروندان خواست تا نسبت به برنامه‌های کلاه‌برداران رایانه‌ای هوشیار و فریب این افراد شیاد را نخورند.

انتهای پیام/س10


نوشته شده توسط : مینا ب